Kopanina zvládla bitvu s ČAFC. Dva góly Ptáčka, dvě červené v závěru pro hosty.

Datum a čas:20.04.2024 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:22. Ptáček (1:1, as. Urban), 89. Ptáček (2:1, as. Mainolfi)
Góly-soupeř:8. Mrázek (0:1)
Sestava:Matějka - Hollerbach, Krejčí, Kučera, Hovorka - Asad - Mejdr (46. Šalanský), Mainolfi (94. Kočí), Zelenka (77. Razetto) - Urban (K) (83. Hájek), Ptáček (94. Vágner). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Štěpánek - Machurka (K), Pyšek, Nováček (66. Klymskyj), Vlasák - Peake S., Peričevič (59. Borkovec), Fridrich - Peake T., Novotný (46. Huňka), Mrázek. Trenér: Pavel Novotný.

Přední Kopanina - Dramatický zápas 23. kola přeboru Prahy u letiště mezi Kopaninou a ČAFC se rozhodoval v úplném závěru. V 89. minutě se trefil podruhé v utkání domácí Ptáček a rozjásal domácí fanoušky. Kopanina šla do vedení 2:1, na kterém nezměnilo nic ani nastavení. Modročervení si Čafku podrobili podruhé v sezóně a zůstávají v čele s pětibodovým náskokem před Vyšehradem, se kterým se utkají za týden.

Vojtěch Ptáček se stal hrdinou utkání. Nejprve v první půli srovnal náskok ČAFC po přihrávce Dana Urbana a pak v závěru zařídil vítěznou branku. Oba elitní střelci FCPK mají teď po šestnácti vstřelených brankách.

Byli to však hosté, kteří zaskočili stadión U Drahušky rychlou brankou. Dorážku Mrázka po vyraženém trestném kopu sice vykopl Urban, podle názoru pomezního Pytlouna však až za čárou. Čafka od osmé minuty vedla 1:0.

Kopanina se pak do soupeře obula. Obrovskou šanci měl Urban, do střely mu však skočil Machurka. Skvěle zahraný trestný kop Mainolfiho bravurně vyrazil Štěpánek. Gólovou radost tak nabídla až 22. minuta. Hovorka dlouhým pasem našel Urbana, ten předvedl úžasný první dotek a ze druhého hned posunul na Ptáčka, který nekompromisně levou propálil do sítě.

Poločas skončil 1:1 a Čafka tak u letiště uhrála lepší půli než na podzim doma, kde už po pětačtyřiceti minutách prohrávala 0:2 (více o podzimním zápase klikni zde). Bohužel pro hosty do druhého dějství už nenastoupil útočník Novotný, který si obnovil svalové zranění.

Pro odvetu zvolili záběhličtí zastrašující taktiku faulů a hrubosti. Sudí Hruška byl s rozdáváním karet příliš opatrný a nechránil hru ani zdraví domácích hráčů. Ani to ho neochránilo opakovaně od husté kritiky hostujícího trenéra Novotného. Například, že píská ještě hůř než jeho fotr. Sám kouč záběhlického týmu přijel na Kopaninu rovnou z Náchoda, kde vedl svůj další tým CU Bohemians dorost. Odtud však mohl odjet už v 50. minutě, kdy byl vyloučen za urážku domácího trenéra "ty zmrde cikánskej" a zřejmě si od trénování chvilku odpočine. To by bylo pro fotbal prima.

Rozdíl mezi oběma týmy vyústil v tlak Kopaniny ve druhé půli. Z mnoha šancí se dlouho neujala žádná. Rozhodnutí přišlo v závěru. Jubilant čtyřicetiletý Machurka fauloval Ptáčka, nejistý sudí Hruška nejprve sáhl po žluté, pak však barvu vyměnil a oslavenec šel ze hřiště. Dvojí trest dokonal Ptáček. Mainolfi nastřelil míč do vápna, ten proskákal skrz všechny nohy na zadní tyč, kde vyletěl Ptáček a uklidil ho do sítě - 2:1.

Ve čtyřminutém nastavení zaujalo jen vyloučení druhého hráče hostů Pyška po faulu na Hovorku. Kopanina udržela těsnou výhru, Ćafku porazila v sezóně i podruhé a může se připravovat s pětibodovým náskokem na příští zápas proti druhému Vyšehradu.

Daniel Vott (Kopanina): Bylo to strašně těžké utkání, které mnoho fotbalu nenabídlo. Byla to válka se vším všudy, plná faulů již při zakládání akcí a myslím si, že hosté mohou být rádi, i když oni jistě budou mít jiný názor, že odešli jen se dvěma vyloučenými hráči. Budeme mít plno práce, abychom se dali do příštího zápasu zdravotně do pořádku, a navíc nás ve středu čeká pohárové utkání. Měli jsme na lavičce co dělat, abychom kluky krotili a nedošlo z naší strany k žádnému oplácení. To se povedlo a mužstvu za to patří pochvala. Navíc se nám podařilo výsledek otočit a připsat do tabulky důležité tři body. Jsem zklamaný z toho, co se na hřišti odehrávalo, ale na druhou stranu spokojený za vítězství.
Pavel Novotný (ČAFC): Máme za sebou zápasy proti první trojce soutěže a všechny jsme ztratili na jejich konci. (pozn.redakce: zbytek vyjádření trenéra Novotného, které jsme převzali z webu www.fotbalpraha.cz jsme vymazali, protože bezdůvodně poškozovalo jméno našeho klubu. Doporučujeme panu Novotnému, aby nechal trénování a raději chodil na ryby. Tam se uklidní.)

Kdo si chce udělat svou představu o celém zápase pro video z celého utkání klikni zde

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Mattia Mainolfi
Nejlepší hráč ČAFC Praha: Marek Štěpánek

Rozhodčí:Hruška - Tikal, Pytloun
Delegát:Gryc
Žluté karty:Kučera, Ptáček, Vávra - Pyšek (2x), Nováček, Peake T., Mrázek, Huňka
Červené karty:Pyšek, Machurka (oba ČAFC)