Derby o Prahu 6 rozhodly standardky. Kopanina dál setrvává na vítězné vlně.

Datum a čas:14.10.2023 15:30  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:9. Kučera (1:1), 62. Urban (1:2), 78. Urban (1:3)
Góly-soupeř:6. Junek (1:0), 90. Vyjdák (2:3)
Sestava:Zavadil - Bradáč, Wise, Tržický, Kučera - Asad, Mejdr (81. Hájek) - Hýsek (46. Mainolfi), Razetto (61. Šalanský), Zelenka (85. Spizzirri) - Urban (K). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Rychlík - Štyks, Bialek (86. Zvolenský), Vyjdák, Veselý - Charvát (K), Rothe (62. Šimon), Věchtík - Kříž, Junek, Yarulin (62. Rožec). Trenér: Richard Havlík.

Střešovice – Šlágr 11. kola pražského přeboru byl ve znamení vyhecovaného Derby Prahy 6, kdy Kopanina zavítala do nedalekých Střešovic. V utkání bylo k vidění 5 gólů, 8 žlutých karet a nespočet soubojů, z nichž častěji vycházeli jako vítězové Kopaninští, kteří nakonec i celý zápas ovládli celkovým poměrem 3:2. Jednou z hlavních postav zápasu byl opět dvougólový Daniel Urban, který se v počtu nastřílených branek dostal na číslo 6, tedy 1 gól za doposud nejlepšího střelce A-týmu Vojtěcha Ptáčka, jehož stále trápí zranění.

Zápas rozhodly standardní situace. Padlo pět gólů, ze standardek tři, z toho dvě hrály pro hosty. Skvělé zahrané přímé kopy zakončovali hlavou Kučera a Urban. A to ještě jednu standardku zpackal Razetto (penalta). Kopanina zaslouženě zvítězila. Otočila vývoj zápasu a měla dost možností včetně břevna vyhrát větším rozdílem. Domácí korigovali na 2:3 až v 90. minutě a udělali pro téměř dvě stovky diváků ze závěru drama.

Ve venkovní sadě tyrkysových dresů se k první velké šanci utkání propracovala Kopanina. Na pravé straně hřiště si skvěle zpracoval míč Daniel Urban, který svým zaseknutím na levou nohu položil na zadek dva soupeřovy hráče, nicméně jeho střelecký pokus postrádal patřičnou razanci a gólman Jan Rychlík si dokázal poradit.

S dlouhým nákopem jednoho ze střešovických obránců si však nedokázala poradit obrana Kopaniny, z čehož pramenila brzká inkasovaná branka v 5. minutě. Mezi kopaninskými stopery Tržickým a Wisem se výborně orientoval domácí útočník Petr Junek, jenž druhým dotekem prostřelil Luboše Zavadila na vzdálenější tyč.

Rozhovor s Jakubem Tržickým před derby se Střešovicemi

Čekání na gólovou odpověď ze strany hostů z Kopaniny neměla dlouhého trvání, neboť už v 9. minutě se k volnému přímému kopu postavil na levé straně Sebastian Razetto, jehož centrovaný balón si našel ve vápně sváteční střelec Luboš Kučera a hlavou skóre zápasu vyrovnal. Šlo o jeho první gól v dresu A-týmu v této sezoně a v přeboru Prahy vůbec první od září loňského roku.

Ve 26. minutě mohly jít opět do vedení Střešovice, ale ztroskotaly na pozorném brankáři Zavadilovi, který Kopaninu 3 důležitými zákroky v rozmezí ani ne 10 vteřin podržel.

Zbytek úvodního dějství už byl jen v režii hostující družiny trenéra Daniela Votta. V 31. minutě byl při pokusu o průnik přes protihráče faulován Daniel Urban a stejně tak jako v předešlém domácím zápase s Královicemi zahrávala Kopanina penaltu. K té se opět postavil Sebastian Razetto, ale na svou týden starou gólovou trefu tentokrát nenavázal, když jeho pokutový kop zneškodnil brankář Rychlík. Při samotné exekuci penalty Razettovi rozhodně nepomohly provokativní pokřiky domácího hloučku fanoušků zpoza branky, které jej dost možná také rozhodily.

I přesto se mohla Kopanina do konce poločasu přeci jen dostat do vedení. Pobídku k úniku v podání Daniela Urbana využil v 36. minutě Filip Bradáč, jenž svoji silnější levou nohou směroval obstřel do šibenice, nicméně střelu zastavilo břevno. V poločase tak i přes velké šance hostů svítilo na tabuli skóre 1:1.

Jak už jste si mohli přečíst v titulku, hlavní roli hrály v utkání standardní situace, kterých si Kopanina za celých 90 minut vypracovala značně velký počet. V několika zakončeních se po dobře zahraných rohových kopech ocitl Jacob Wise, ale buď jeho hlavička skončila nad brankou, nebo v náručí gólmana Rychlíka jako tomu bylo v 56. minutě.

V 62. minutě se však centr do vápna z dalšího volného přímého kopu ze strany ujal. Luboš Kučera našel svým přesným dlouhým balónem na malé vápno Daniela Urbana, který se hlavou nemýlil.

V 78. minutě zvýšil kopaninské vedení na 3:1 stejný hráč. Výkop Luboše Zavadil prodloužil za půlícím kruhem Tomáš Mejdr, míč si opět našel odkrytý Daniel Urban, jenž měl tváří v tvář brankáři Rychlíkovi už poměrně snadnou práci a balón s přehledem uklidil k levé tyči.

Naději na bodový zisk vykřesaly Střešovice těsně před závěrečným nastavením 4 minut, když míč propasíroval hlavou do branky domácí Marek Vyjdák. Šlo každopádně o dost nepřehlednou situaci a dle některých hráčů Kopaniny včetně gólmana Zavadila balón nepřešel brankovou čáru. Rozhodčí Zelený byl však nekompromisní a gól ihned uznal.

I přes drobný závěrečný tlak však Kopanina své vedení dokázala uhájit a zaslouženě třaskavé Derby Prahy 6 ovládla, což ji vzhledem k bodové ztrátě 2. Zličína (1:1 Podolí) přiblížilo tomuto soupeři na dosah 1 bodu. Za týden doma s Třeboradicemi budou modročervení usilovat o třetí výhru v řadě a případný posun na zmíněnou 2. příčku! Na vedoucí Tempo modročervení ztrácí tři body.

Ohlasy trenérů:

Daniel Vott (Přední Kopanina):
„Byl to pro nás těžký zápas. Věděli jsme, že do Střešovic pojedeme více válčit než hrát fotbal a že bude soupeř hrát dlouhé nakopávané balóny, za kterými půjde a bude se o ně hodně rvát. Střešovice mě trochu překvapily tím, že nás presovaly a že na nás vlétly. Ze začátku zápasu jsme si s tím moc nevěděli rady a nemohli jsme se dostat do hry, což vyústilo v první inkasovaný gól. Vyrovnání obrazu hry přišlo až v okamžiku, kdy jsme změnili herní rozestavení a tím jsme soupeře otupili a přebírali hru. Je škoda, že jsme to ještě nepotvrdili proměněnou penaltou, dali jsme také břevno a je zkrátka celkově škoda, že jsme soupeři více neodskočili. V závěru jsme si to pak ještě sami zkomplikovali v 90. minutě gólem na 2:3, který z toho udělal ještě 4 minutové drama, ale myslím si, že vzhledem k průběhu a počtu šancí, že to je naprosto zasloužené vítězství. Zápas poctivě odehráli všichni, ale mužem utkání je za mě Dan Urban, který dal 2 góly a v takovém zápase to bylo rozhodující.“

Richard Havlík (Střešovice):

„Bylo to bojovné utkání na těžkém terénu. Myslím si, že by průběhu hry odpovídala remíza, hosté byli šťastnější. Z mého pohledu rozhodl faktor Urban, i když jsem hráče na to upozorňoval, dokázal nám dát 2 góly (viz třetí gól z celkově špatně bráněných standardek). Hold se musíme poučit, takovéto zápasy se stávají, ale samozřejmě mě to mrzí, protože si myslím, že bod by byl asi spravedlivý pro oba týmy.“

Rozhodčí:Zelený - Štěrba, Pytloun
Delegát:Mencl Kryštof
Žluté karty:Bialek, Věchtík, Kříž, Yarulin - Wise, Tržický, Hájek
Hřiště:Střešovice