FCPK2-4SK Hostivař
 Hrůzostrašný poločas. Kopanina odevzdala doma tři body Hostivaři.

Datum a čas:21.05.2022 17:00  |  Poločas: 0 : 4  |  Tým: FCPK
Góly:52. Schierreich (1:4, as. Mainolfi), Spizzirri z pen. (2:4)
Góly-soupeř:5. Lehner (0:1), 22. Žampa z pen. (0:2), 23. Macháček (0:3), 37. Lehner (0:4)
Sestava:Zavadil - Mejdr, Flaks, Krejčí, Škarda (46. Spizzirri) - Kučera (46. Asad) - Veleba (46. Schierreich), Mainolfi, Nejeschleba, Hovorka - Urban (K, 46. Ptáček). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Provazník - Slanina, J. Kučera, Penc, Laštovka - Sýkora (73. Chyle), Kadlčík (61. Chleborád), Macháček, Žampa, Černý (77. Chrastina) - Lehner (84. Motl). Trenér: Petr Procházka.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny přivítali ve 26. kole přeboru Prahy SK Hostivař a zápas dvou sousedů v tabulce přinesl domácím fanouškům velké zklamání. V poločase to bylo 4:0 pro hosty! Ve druhé půli se Kopanina probrala, ale více než na korekci skóre to nestačilo. Skórovali Schierreich a Spizzirri. Ten z penalty. Kopanina kopala ještě jednu, ale tu Mainolfi nedal.

Měl to být souboj nejlepšího domácího střelce Urbana (14 branek s hostující obranou, která je třetí nejpevnější v soutěži. K tomu však nedošlo. Domácí obrana děravá jak řešeto čtyřikrát za půli inkasovala, Urban soupeře neprověřil a do druhé půle už nenastoupil.

Trenér Vott hned o přestávce poslal do hry všechny náhradníky s cílem probudit mužstvo. Ven šli Urban, Kučera, Škarda a Veleba. Místo nich přišli Schierreich, Spizzirri, Asad a Ptáček. Pokud by měl domácí kouč možnost střídat více, určitě by toho využil. Výkon jeho mužstva v prvních pětačtyřiceti minutách byl ostudný.

Hosté toho dokonale využili a zřejmě až sami byli překvapeni jak snadno dokráčeli k vysokému náskoku. Dvě dorážky z malého vápna, střela z šestnáctky a penalta. Čtyři nula!

Druhý poločas přinesl zlepšený výkon Kopaniny. Odměnou byly dvě branky. První hlavička Schierreicha po rohovém kopu a druhá z penalty za ruku proměnil Spizzirri.

Byla to už druhá penalta Kopaniny v zápase. Předtím gólman Provazník vychytal Mainolfiho. A jelikož Flaks trefil hlavou břevno, bylo to skoro na vyrovnání. Ale to si tentokráte Kopaňáci za trapnou první půli opravdu nezasloužili.

Hostivaři vyšla odveta za podzimní prohru na domácím stadiónu 0:1 (více). Byla to první hostivařská výhra nad Kopaninou od roku 2018, kdy tým z Prahy 10 do přeboru postoupil.

Pro Kopaninu to byla třetí jarní prohra na domácím stadiónu, celkově jedenáctá. Tým je aktuálně na 9.místě s 39 body. Pro Sebastiána Schierreicha první trefa v sezóně, Luca Spizzirri skóroval už popáté a dorovnal v tabulce střelců Luboše Kučeru. Příští zápas sehraje Kopanina v Radotíně (28.5. od 17 hodin). Na domácím stadiónu U Drahušky se představí opět 4.6. proti Dukle Jižní Město. Výkop tohoto zápasu bude v 18 hodin.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Řeknu to jednoduše, bohužel jsme netrefili absolutně sestavu. První poločas byl průšvih. Vůbec jsme si nepohlídali brejky, nedostupovali jsme hráče, zaslouženě jsme prohrávali 0:4. Byli jsme bez šance. Udělali jsme v půli změny, které nám pomohly. Druhá půle už byla v naší režii, vyhráli jsme jí 2:0, nedali jsme penaltu a nastřelil břevno. Při troše štěstí to klidně mohlo skončit 4:4.“
Petr Procházka (Hostivař): „První poločas byl z naší strany dobrý. Možná to bylo i tím, že byl soupeř nějaký unavený. Pak dal do hry běhavé kluky. Vedli jsme v poločase 4:0, ale druhou půli prostě nemůžeme odehrát jako v tomhle případě. V utkání se nám na rozdíl od domácích povedlo proměnit šance, tak jsme asi vyhráli zaslouženě.“

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ali Asad.
Nejlepší hráč Hostivaře: Lukáš Provazník.

Rozhodčí:Nebáznivý - Stěhule, Šmakal
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Krejčí - Chleborád