FCPK2-5FK Admira Praha B
 Po dvou výhrách prohra. Kopanina už tradičně nestačila na Admiru.

Datum a čas:17.04.2022 10:30  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:56. Kučera z pen. (1:3, as. Urban), 62. Kučera z pen. (2:3, as. Urban)
Góly-soupeř:3. Pelikán (0:1), 10. Pavlata (0:2), 52. Horváth (0:3), 81. Pavlata (2:4), 89. Pavlata (2:5)
Sestava:Zavadil - Mejdr, Krejčí (K), Škarda, Hovorka - Asad - Spizzirri (46. Šultes), Mainolfi (77. Vostracký), Kučera, Veleba (46. Urban, 67. Schierreich S.) - Ptáček. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Žulevič - Křížek, Komínek, Heinzel, Karvánek - Trnka, Pelikán, Horváth (65. Šindelář), Procházka - Pavlata, Drescher (88. Votlučka). Trenér: František Jakubec.

Přední Kopanina - Věčně neoblíbený soupeř Přední Kopaniny se jmenuje Admira. Opět se to potvrdilo ve 21.kole přeboru Prahy. Kopanina podlehla týmu z Kobylis na domácím hřišti 2:5. Také na podzim vyhrála Admira, tehdy 2:1. Kopanina tak po dvou výhrách v řadě připisuje třetí jarní prohru a první pětka se jí výrazně vzdálila. Právě Admira je aktuálně pátá a má o 7 bodů více než FCPK. Stejně jsou na tom Kolovraty. Příští soupeř modročervených.

Zdánlivě ztracený zápas za stavu 0:3 vrátil zpět do hry po přestávce nastoupivší Urban. V krátkém časovém sledu byl dvakrát faulován na pokutový kop. Obě penalty proměnil Kučera a bylo to 2:3. Při druhém zákroku se však Urban zranil a musel po 22 minutách střídat. S ním odešla i ofenzivní síla. A jelikož domácí udělali v obraně řadu chyb tento zápas, Admira přidala další branky a dovedla zápas do vítězného konce.

Admira vyhrála zaslouženě. Hosté předčili domácí zejména v pohybu a důrazu, navíc dali rychlé branky. Už v desáté minutě to bylo 0:2. A také svůj best zápas zahrál Pavlata, který vstřelil hattrick.

Domácí sehráli marný první poločas. Do druhého přinesl vzrušení Urban, ovšem musel hřiště předčasně opustit. To rozhodlo! Kromě penalt ještě připravil obrovskou šanci pro Hovorku na 3:3, ten však pálil jen do boční sítě.

Taky tam byla třetí penalta za ruku, na kterou však už rozhodčí Tikal nenašel odvahu.

Příběh penalt byl zajímavý. Urbana nejprve šikovně patičkou vysunul Mainolfi a podruhé mu Šultes přeloboval obranou linii. Poprvé ho sestřelil Karvánek, podruhé gólman Žulevič. Právě srážka s gólmanem se stala nejlepšímu střelci FCPK osudná. Oba pokutové kopy proměnil Luboš Kučera a v týmové tabulce střelců se dostal už na čtvrté místo se čtyřmi góly.

Po vystřídání Urbana svítilo na ukazateli skóre stále jednogólové manko, takže hratelný výsledek. Bohužel pak Krejčí se Škardou trestuhodně nechali se uvolnit Pavlatu a ten z dálky trefil nádherně. Stejný hráč pak zkompletoval hattrick poté co Krejčí chyboval v malé domů.

Modročervení prohráli na jaře třetí z pěti zápasů, podruhé doma (Žižkov B, Admira B). V tabulce se propadli se 33 body na 9.místo a čeká je zápas na hřišti čtvrtých Kolovrat. Ještě předtím v týdnu je na programu osmifinále poháru. V utkání o postup mezi posledních osm nejlepších čeká Kopaninu účastník 1.A třídy Sokol Cholupice. Hraje se ve středu 20.4.2022 od 17 hodin v Cholupicích.

Rozhodčí:Tikal - Gryc, Kučera
Delegát:Sýkora
Žluté karty:Škarda - Drescher