MFK Trutnov 4-0FCPK
 Vysoká porážka Kopaniny v Trutnově. Dvakrát Švarc lovil po penaltách.

Datum a čas:09.10.2016 16:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:22. Tobiáš z pen. (1:0), 45. Matějka (2:0), 74. Tobiáš z pen. (3:0), 81. Zezula (4:0)
Sestava:Švarc - Vik (80. Tržický), Hemzáček, Melničuk (K), Bláha - Flaks (68. Sýkora), Čihák, Blažek (82. Sweeney), Šíma (76. Kozlík) - Urban (84. Fárka P.) - Vašut. Trenér: Tomáš Pešír.
Sestava-soupeř:Šťastný – Tobiaš, Kejzlar, Makovský (71. Tauchman), Turner – Zezula (86. Huynh), Mařas, Kamitz (85. Vyhnánek), Marks, P. Holubec (84. P. Doubic) – J. Matějka (81. Šimůnek). Trenér: Miloš Dvořák.

Trutnov - Téměř dvě stě kilometrů cestovali fotbalisté Přední Kopaniny k zápasu 9. kola Divize C. V podhůří Krkonoš však padli vysoko 0:4. Domácí Trutnov rozdělil své góly po dvou do každého poločasu, dvakrát se kopala penalta. Hrálo se na umělé trávě, kam rozhodčí přesunuli poté, co hlavní travnatou plochu neuznali jako způsobilou kvůli vodě. Byla to pátá porážka FCPK z devíti zápasů. V posledních třech kolech tým inkasoval dohromady 13 branek!

V tabulce poslední Trutnov přehrál Kopaninu v prvním poločase a zaslouženě vedl 2:0. Zlepšený výkon hostů ve druhé půli a ambice vrátit se do zápasu pohřbil třetí gól. Pak už se jen střídalo a dohrávalo.

V první půli se hosté dostali k několika brejkům, ale hráli domácí. Gólman Švarc musel vytasit několik reflexních zákroků, aby udržel svůj tým. Přesto kapituloval ve 22. minutě z penalty. Urban ztratil míč na útočné polovině, následoval rychlý brejk na jehož konci fauloval Hemzáček a pokutový kop proměnil bezpečně Tobiáš. Když už Kopanina přežila další šance soupeře, dostala gól do šatny. Pro změnu na levé straně přišel o míč Bláha, následovala rychlá akce po pravé straně, centr a dorážka z malého vápna. Trutnov ve 45. minutě 2:0 !!!

Kopanina za první pětačtyřicet minut Šťastného v brance Trutnova neprověřila. Kdyby však Šíma nebo Čihák zachovali chladnou hlavu v koncovce svých akcí, mohly to být tutovky.

Ve druhé půli se Trutnov zatáhl a hosté se objevovali před vápnem soupeře častěji. K ničemu zásadnímu se však nedostali. Nejzajímavější byla akce Blažka, jehož centr vrátil před branku Šíma, ale Vašutovi chyběl krok.

Utkání dostalo definitivu v 74. minutě. Čihák zahrál v šestnátce rukou a sudí Lafek si velice netransparentní pravidlo o ruce ve vápně vyložil tentokráte jasně. Pokutový kop a opět ho proměnil stejný hráč - Ondřej Tobiáš. Trutnov 3:0!!!

Tříbrankový náskok byl vzhledem k velmi nesmělé hře Kopaniny dopředu pro domácí dostačující. Oba trenéři využili zbytek času k prostřídání celých laviček a Trutnov ještě přidal čtvrtý gól, když po rohu zůstal ve vápně úplně sám Zezula a jeho dorážka byla přesná Trutnov 4:0!!!

Kopanina prohrála vysoko na půdě posledního, což se nečekalo. Fanoušci si přáli vzedmutí týmu po výměně trenéra v týdnu. Modročervení byli neviditelní ve hře dopředu, v defenzivně nechávali domácím spoustu prostoru a ti toho využili. Na novou trenérskou trojici Hebousse, Pešír, Brabec čeká dost práce, aby svůj tým udělali více konkureční do dalších kol. Hned v tom příštím tým jede opět na stadiónu soupeře, tentokráte do Kolína.

Reklama - pozvánka: kvalifikace neslyšících Česko vs Řecko o postup na deaflympijské hry v Turecku 2017, stadión U Drahušky - Přední Kopanina, sobota 15. října od 13 hodin.

Rozhodčí:Lafek - Hádek, Hůlka
Delegát:Dobšík
Žluté karty:Turner, Marks - Vašut, Hemzáček, Čihák
Hřiště:Trutnov