Druhá výhra Kopaniny. Tři body ve Vršovicích trefil Urban, asistence Pešír.

Datum a čas:22.08.2015 10:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:51. Urban (0:1, as. Pešír)
Sestava:Švarc - Jurek (46. Hemzáček), Bláha, Mikeš (84. Vik) - Flaks (78. Les), Sýkora (46. Čihák), Pešír, Zadina, Poláček - Literák (67. Blažek), Urban. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Maha - Minařík (79. Janout), Protivínský, J. Šimr, Špaček - Vágner (57. Zukal), Uhlíř, Hityk (64. Humpl), Kučera, Špulka - Baum (84. Petržílka). Trenér: Roman Dubovči.

Vršovice - Velká bitva se odehrála ve Vršovicích, kam přijela Přední Kopanina. Úřadující přeboroví mistři loni na podzim právě na vršovickém Unionu utrpěli jednu ze svých tří porážek za celou sezonu a a tak tentokrát nechtěli odjet s prázdnou. A povedlo se jim to. Domácím chyběl dvoubrankový střelec z minulého kola Koutenský a směrem dopředu to hodně skřípalo. Jediným gólem zápas v 51. minutě rozhodl kopaninský útočník Daniel Urban.

Fotbalisté Přední Kopaniny byli od úvodního hvizdu mírně aktivnější. Hned ve třetí minutě šikověn rozehráli trestný kop, ale na konci akce pálil Bláha v záklonu nad. Urban se poté do zakončení probil individuálně, ale neuspěl, stejně jako o chvíli později po rohovém kopu hlavičkující Mikeš.

Domácí poprvé zahrozili v 17. minutě, kdy Špulka hlavičkoval těsně vedle. O pár minut později se na branku řítil Špaček, hostující Bláha ho zastavil jen za cenu faulu a žluté karty, ale z nadějné standardky Vršovičtí nevytěžili nic. Svou lepší chvilku pak domácí završili hlavičkou Špulky, po které se Švarc musel hodně natahovat k tyči, aby míč chytil.

První vážnější šanci přinesla 37. minuta. Urban přešel přes bránící hráče a hnal se z pravé strany sám na branku. Vracejícímu se hráči ještě udělal kličku, potáhl si míč na střed, ale pálil pak jen do připraveného Mahy, který míč vyrazil na roh. Do podobné situace se hosté dostali i o chvíli později, kdy podél pravé čáry sprintoval k brance Jurek, akci ale zastavila nepřesná přihrávka.

Tečku za poločasem pak udělal vršovický Uhlíř, který z dálky přízemní střelou branku těsně minul.

Aktivně vstoupili Kopaninští i do druhé půle. Urban se probíjel do zakončení, v rozhodující chvíli mu však obránci míč odkopli.

Změnu skóre přinesla 51. minuta. Pešír nádherně poslal míč za obranu na Urbana, který se nijak nerozpakoval a míč napálil pod břevno - 0:1!

Vedení hostů bylo zasloužené, ale chybělo málo a po třech minutách mohlo být srovnáno. Uhlíř dostal přihrávku kousek před malé vápno a byl úplně sám, nikým neatakován, míč ale poslal po zemi slabě a pohotový Švarc jej chytil.

Hru Kopaniny výborně dirigoval Pešír, který rozdával přesné přihrávky nebo dokázal podržet míč a hru uklidnit, když to bylo zapotřebí. V 62. minutě poslal další skvostný pas dopředu na Literáka, o vteřinku dříve byl ale nakonec gólman Maha.

Hodně vzruchu přinesla 75. minuta, kdy se Maha střetl s dotírajícím útočníkem a hosté se po dožadovali penalty, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

Závěr zápasu si už fotbalisté Přední Kopaniny zkušeně hlídali a protože domácí byli v útočení bezzubí, bylo jasné, že body se tentokrát z Vršovic povezou.

Nejlepší hráč Vršovic: nikdo

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pešír (Přední Kopanina)

Rozhodčí:Stumpf - Hlaváček, Šaróka
Delegát:Ulrich
Žluté karty:Protivínský - Bláha, Zadina, Pešír
Hřiště:Vršovice