Kopanina rozebrala Meteor B. Ze šesti gólů dal čtyři Tomáš Pešír.

Datum a čas:20.09.2014 16:30  |  Poločas: 3 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:Pešír 4x, Průša 2x
Sestava: Švarc - Tržický (80. J. Fárka), Čihák, Melničuk, Mikeš - Poláček st. (63. Jurek), Sýkora, Blažek (71. P. Fárka), Santler (87. Brabec) - Pešír - Průša (76. Vik). Trenéři: Salem Hebousse, Jaroslav Šturma.
Sestava-soupeř:Prejza - Pergl, Fomin, Šupina, Kudrlička (46. Křtěn) - Lukashov, Pilík (71. Hosnedl), Janda I., Vaněk (58. Šimon) - Kurtiashvili (76. Petřík), Ludvík (46. Olah). Trenér: Marek Kopač.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny zatím dělají svým fanouškům v Pražská teplárenská přeboru mužů radost. Na domácím stadiónu vyhráli i třetí zápas v této sezóně a tentokráte to byla doslova kanonáda. Rezerva třetiligového Meteoru nastoupila s hodně mladým týmem a od letiště si vezou do Libně debakl 0:6. Čtyři góly nesou rukopis Tomáše Pešíra.

Kopanina se prokopala až na čelo přeboru

Fotbalisté Přední Kopaniny využili odloženého zápasu Královic s Třeboradicemi a po vysokém vítězství nad rezervou Meteoru 6:0 se se vyhoupli do čela Pražská teplárenská přeboru. Šest gólů v síti hostů je ještě milosrdných, minimálně stejné množství šancí domácí dokázali zahodit. Střelecky se blýskl Tomáš Pešír, autor čtyř branek.

První střelu směrem na branku vypálili hosté, ale Lukashov zamířil nad. Pak si sérii rohových kopů zahrávaných Poláčkem připravili domácí. A právě Poláček byl i u úvodní branky. V 18. minutě převzal přihrávku od Pešíra na levé straně, počkal si na Pešírův náběh do vápna a míč mu posadil přesně na hlavu - 1:0.

Za tři minuty Tržického centr našel na zadní tyči Průšu, ale ten ve skluzu z malého vápna míč mezi tyče neusměrnil. A tak podruhé zaúřadoval Poláček. Z levé nstrany poslal prudký přízemní centr před branku, Sýkora ještě na míč nedosáhl, ale za ním už Průša ano a dorazil jej do sítě - 2:0.

Ve 29. minutě získali hosté výhodu přímého kopu těsně za hranicí šestnáctky. Ludvíkova střela však byla pro Švarce lahůdkou. Lahůdková byla i přihrávka Poláčka ve 35. minutě, která našla před brankou Pešíra
a bylo to 3:0. V závěru poločasu se ještě vydal na výlet domácí stoper Čihák, prodral se až do vápna
a golman Prejza vyrazil jeho střelu na roh.

Úvodní minuty druhé půle patřili domácímu Santlerovi. Ten nejdříve z boku trefil tyč. Pak se prokličkoval až před Prejzu, ale trefil jen jeho nohu. V 57. minutě si opět povodil obránce hostů a když už se dostal mimo nabezpečí na kraj vápna, nesmyslně jej setřelil Fomin. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Pešír
a završil svůj hattrick.

Třígólovou normu z první půle domácí dorovnali v závěrečné čtvrthodince. Střídající P. Fárka nejdříve promáchl volej a další střídající hráč Jurek nevyužil nedorozumění Prejzy se Šupinou a opuštěnou branku netrefil.

V 76. minutě už se individuálně středem hřiště prosadil Průša a svůj únik s přehledem zakončil na 5:0. Tečku za výsledkem udělal svým čtvrtým gólem Pešír, když po akci P. Fárky nasměroval míč přesně k tyči.

Salem Hebousse (Přední Kopania):
 „Bylo to jednodušší, než jsme si mysleli. V minulých zápasech nás Meteor pěkně proháněl, ale dneska přijeli s hodně nezkušeným týmem. Díky naivnosti soupeře to bylo hodně jednoduché utkání. Kluci jsou na vlně, je pohoda, takže maximální spokojenost.”
Marek Kopač (Meteor B): „V poli jsme úplně nepropadli, nebyli jsme zas až tak horším mužstvem. Výsledek je až moc krutý. Z naší strany je to pořád o individuálním přístupu, o chybách, které se pořád opakují. Dokud k tomu kluci nepřistoupí zopovědně, nebudou si plnit úkoly, které mají, tak to lepší nebude. Pokud se mně zeptáte na nejlepšího hráče, tak se omlouvám, toho dneska nemůžu vybrat.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Pešír.
Nejlepší hráč Meteoru B: Nikdo.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Tikal - Hrubeš, Kalcovský
Delegát:Dlouhý
Hřiště:Př. Kopanina