Překvapení kola v divizi. Kopanina obrala o body Štěchovice, aspiranta postupu!

Datum a čas:24.03.2013 15:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:32. Janda (1:1), 82. Santler (2:2)
Góly-soupeř:27. Lukeš (1:0), 71. Novák z penalty (2:1)
Sestava:Švarc - Vik, Brabec (K), Tržický, Janda - Čihák, Kozlík (22. Novák, 86. Krupička) - Jurek (73. Peclinovský), Santler, Leclerc - Strnadel. Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:Stehno - Švejda, Musil, Šrain, Müller, Novák, Jelínek, Kodr O., Hudec (63. Švehla), Mařík, Lukeš (79. Vostrý). Trenér: Zdeněk Vrána.

Štěchovice - Fotbalisté Přední Kopaniny v divizi způsobili poprask. Obrali o body Štěchovice, favorita na postup do ČFL. Pro druhý tým tabulky je remíza 2:2 s posledním celkem velkou ztrátou. Kopanina si však zasloužila bodovat. Hráči dřeli do úmoru a do kolen je neposlalo ani opakované vedení soupeře. Modročervení získali svůj první jarní bod, celkově osmý v divizi. Prvními jarními střelci jsou Janda a Santler.

Ve slunečném ale mrazivém nedělním odpoledni viděli diváci na útulném štěchovickém stadiónu u Vltavy zajímavý zápas. Oba týmy nastoupily po čtrnácti dnech, když před týdnem kvůli počasí a nezpůsobilým terénům nehrály.

Do vedení šly Štěchovice po necelé půlhodině, když zblízka skóroval Lukeš. To už na hřišti nebyl kopaninský Kozlík. Ten už v 17. minutě odkulhal ze hřiště a nahradil ho Novák, který dvěma góly rozhodl včerejšího zápas B týmu ve Střešovicích. Kopanina vyrovnala záhy, kdy nádhernou akci korunoval Janda brilantním zakončením.

Ve druhé půli se domácí do soupeře opřeli s cílem strhnout vedení na svou stranu. Kopanina se více času bránila, ale zejména díky čtveřici Santler - Leclerc - Novák a Strnadel dokázala vyrážet do velmi nebezpečných brejků.

Tlak Štěchovic vyvrcholil v 71. minutě, kdy Tržický při odkopu místo míče trefil Nováka a byl z toho pokutový kop. Sám postižený bezpečně proměnil. Štěchovice se po vedoucí brance začaly strachovat o výsledek a byly potrestány. Leclerc výtečně pronikl po levém křídle a jeho prudký centr poslal do sítě Stehna Dominik Santler, který korunoval svůj výborný výkon ve Štěchovicích.

V pětiminutovém nastavení už žádná branka nepadla a překvapení bylo na světě!!!

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ OKAMŽIKY UTKÁNÍ:
2.min. - unikajícího Santlera naháněla před štěchovickou tribunou hned čtveřice domácích hráčů. Kopaninský hráč byl faulován a z následné standardky se zrodila první střela zápasu, jejímž autorem byl právě Santler. Šla nad branku;
4.min. - Santler efektní patičkou zahrál na housličky soupeři a přihrál Kozlíkovi, který vykouzlil pěknou uličku pro Leclerca, francouzský fotbalista však míč špatně zpracoval a nechal ho za sebou, jinak mohl postupovat sám na branku;
9.min. - Santlerova ulička na Strnadela, stoper Štěchovic na poslední chvíli na dlouhou nohu stačil odehrát k vlastnímu brankáři;
14.min. - nová štěchovická posila obránce Musil poslal míč po rohu do sítě, avšak sudí Vaňkát měl praporek nahoře;
17.min. - konečná pro kopaninského Kozlíka. Po souboji ho spoluhráči odnesli k lavičce a zápas pro něj skončil;
18.min. - Strnadelova zpětná přihrávka nadělala obraně hostů starosti, výsledkem byl trestný kop. Maříkovi však z dobré pozice málem nestačily ochranné sítě za brankou;
22.min. - po pěti minutách v deseti přišel na hřiště Novák místo zraněného Kozlíka;
23.min. - střídající Novák vymyslel uličku pro Strnadela a hosté se hodně zlobili na prvního asistenta Jedličku, že zvedl praporek, když Strnadel pelášil sám na brankáře;
27.min. - vedoucí branka Štěchovic. Tržický trefil špatně odkop a byl z toho zbytečný roh. Po něm se Kopanina nemohla vymanit ze sevření až na konci všeho byl osamocený Lukeš na malém vápně a velmi snadné zakončení;
31.min. - první ŽK v utkání, dostal ji domácí Kodr, který skopl Santlera;
32.min. - vyrovnání Kopaniny z nádherné akce. Francouz Leclerc fantasticky zpracoval z vysoka padající míč, přesně přenesl na šestnáctku na Strnadela, který z první posunul mezi obránci Jandovi a ten chladnokrevně podél gólmana skóroval. Levý obránce Janda zůstal zapomenutý na hrotu po předchozí standardce. Janda je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem týmu;
38.min. - tutovka Štěchovic, vyznamenal se gólman Švarc, který nohama vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti;
40.min. - Strnadel sklepl aut z prvního doteku Santlerovi a ten levačkou z vápna netrefil uplně ideálně;
41.min. - Francouz Leclerc dostal ŽK, od praporku se hnal za Hudcem, aby pak následně ve skluzu kromě míče trefil i soupeřovu nohu;
44.min. - poločas ukončila střela Vika, která mířila do prostoru branky, ale Stehno bezpečně míč ztlumil v náručí;
47.min. - Jandovi nevyšli u laviček housličky a kopaninský kapitán Brabec měl co dělat ve sprintérském souboji s Novákem, naštěstí do stačil ve vápně přibrzdit a vracející se Tržický míč odklidil na roh;
57.min. - hodně vzruchu po zákroku štěchovického kapitána Müllera na Santlera. Za úder loktem dostal ŽK. Na pokyn pomezního Jedličky, pak dostal kartu i Mařík, který zřejmě nevhodně celou situaci komentoval a postrkoval se s hostujícími hráči;
63.min. - po hodině první střídání domácích, Hudce vyměnil Švehla;
69. min. - tlak Štěchovic byl v plných obrátkách, kopala se řada standardních situací, po jednom z následných závaru míč trefil tyč kopaninské branky;
71.min. - penalta pro Štěchovice. Tržický v rohu vápna sledoval z výšky padající míč, ve snaze jej odkopnout však trefil Nováka, který se tam chytře připletl. Novák penaltu bezpečně proměnil a neodpustil si komentář k brankáři Švarcovi, kterého to rozhodně nenechalo klidným;
80.min. - Tržický netrefil na půlce míč a Jelínek upaloval na branku, naštěstí jeho křížná střela šla mimo branku;
81.min. - únik Šraina po pravé straně, ale hlavička Nováka šla nad branku;
82.min. - vyrovnání Kopaniny. Leclerc si narazil na půlce s Čihákem a unikl důrazně po levém křídle, následně perfektně odcentroval a Santler hlavou z malého vápna zařídil pro Kopaninu remízu;
86.min. - na závěr utkání se na hřiště podíval ještě Krupička místo Nováka, když oba hráči odehráli včera celý zápas za B tým a podíleli se na vítězství 3:2 nad Střešovicemi;
90.min. - začalo pětiminutové nastavení, ve kterém už branka nepadla.

Po utkání ještě zaujal štěchovický Novák, který frustrován z výsledku napálil míč do tribuny a rozstřelil jednu ze sedaček. Za tento výstřelek rozhodně nebyl domácími fandy pochválen...