Kopanina vyhrála v Brozanech a výrazně si pomohla v bitvě o záchranu divize!

Datum a čas:15.05.2011 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:4. Sdiri (1:0, as. Foltýn),48. Gerstner (2:0, as. Bittengel)
Sestava:Jeřábek - Bittengel, Vladyka, Honetschläger (K), Kunt - Vyšata, Zadina, Foltýn, Gerstner (90. Brabec) - Sdiri, Santler. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Kudrna - Uka (60. Veleba), Tupý, Pešula, Divecký (K), Kühn (83. Goumbi), Vacek (86. Lédl), Brožík, Vaněk, Corea, Kopecký. Trenér: Jiří Němec.

B r o z a n y - Série bez vítězství fotbalistů FCPK proti Brozanům v divizi právě skončila! Ve čtvrtém vzájemném zápase vyhrála Kopanina 2:0. Poprvé! Na stadiónu v Brozanech dávali branky Sdiri a Gerstner vždy v začátcích obou poločasů. Rozhodčí rozdal sedm žlutých karet a dvě červené. Předčasně zápas skončil pro domácího Velebu a hostujícího Vyšatu. Pro FCPK to jsou nesmírně cenné body v boji o záchranu divize!

Kopanina s Brozany v předchozích třech vzájemných zápasech dvakrát prohrála a jednou remizovala. Prolomení této nepříznivé bilance přišlo v pravý čas. Tři body z Brozan mohou být pro Kopaninu klíčové!

Modročervení se touto výhrou dostali na třicet bodů a mají před sebou dalších pět kol, ve kterých hrají ještě třikrát doma. Na jaře v deseti odehraných zápasech nasbírali už 16 bodů, přitom za celý podzim jen čtrnáct!

V Brozanech Kopaňáci překvapili domácí tým dvěma rychlými brankami vždy v začátcích obou poločasů. Už ve 4. minutě se trefil nejlepší střelec Kopaniny Sdiri, který skóroval po přihrávce Foltýna a vstřelil svou osmou branku v tomto ročníku. Stejně raketový start měla Kopanina i do druhé půle. V jeho 3. minutě se prosadil hlavou (!) Gerstner, pro kterého to byla premiérová branka sezóny.

Domácí měli šance, trefili i břevno po Brožíkově střele. Gól však nedali a gólman Jeřábek udržel potřetí na jaře čisté konto. Paradoxně pokaždé na hřišti soupeře (Čelákovice, Most B, Brozany).

Sudí Štökl rozdal během utkání sedm žlutých karet, z toho pět hostům. Dvakrát se i červenalo. Domácí Veleba šel ven za faul na Bittengela už v 66. minutě, přitom byl na hřišti teprve šest minut... Stav na hřišti se srovnal minutu před koncem, kdy po dvou žlutých kartách hřiště opustil také kopaninský Vyšata.

DŮLEŽITÉ MOMENTY UTKÁNÍ:

1. POLOČAS
2.min.
- první šance Brozan, Pešulovu hlavičku po rohu Vacka vytáhl Jeřábek na roh;
4.min. - Kopanina dává gól. Sdiri šel po přihrávce Foltýna sám na Kudrnu a skóroval;
11.min. - Pešula opět hlavou po trestném kopu, tentokráte vedle;
14.min. - Vacek po rychlém protiútoku z úhlu ve skluzu vedle;
16.min. - také na druhé straně rychlý protiútok, Santler však po spolupráci se Sdirim nezakončil;
18.min. - trestný kop Brozan, Jeřábek nadvakrát kryl;
35.min. - Jeřábek krásně chytil hlavičku Brožíka;

2. POLOČAS
48.min. -
Kopanina dává druhý gól. Po centru Bittengela se prosazuje hlavou Gerstner;
54.min. - Jeřábek vyráží trestný kop Vacka;
60.min. - Brozany poprvé střídají. Odchází Charles Uka, nastupuje kanonýr Veleba;
64.min. - žlutá karta pro Jeřábka za zdržování hry;
66.min. - vyloučení Brozany. Veleba si po šestiminutovém pobytu na hřišti vyšlápl na Bittengela a sudí Štökl ho poslal do kabin;
68.min. - Jeřábek vyráží na roh další trestný kop Vacka;
72.min. - brozanský gólman Kudrna parádně chytil střelu Zadiny po akci Sdiri-Gerstner;
74.min. - Jeřábek lapil střelu Kopeckého k tyči;
77.min. - Brožíkova střela z otočky z vápna trefuje břevno kopaninské branky;
85.min. - Jeřábek vychytal Brožíka;
86.min. - Brozany se snaží, ale ani exligista Divecký nedává gól a hlavou míří vedle;
89.min. - Vyšata dostává druhou žlutou kartu a také pro něj zápas končí předčasně;
90.min. - v závěru taktické střídání na straně Kopaniny, Gerstnera nahrazuje Brabec a brzy poté zápas končí!

Rozhodčí:Štökl - Paták, Pastyřík