Strnadel nedal penaltu, ale napravil to dvěma góly. Kopanina porazila Háje 4:2.

Datum a čas:01.05.2009 17:00  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:36. Strnadel (1:1), 44. Průša (2:1), 45. Juckem (3:1), 82. Strnadel (4:2)
Góly-soupeř:21. Slabý (0:1), 64. Soucha (3:2)
Sestava:Drahorád - Brabec, Žáček, Houška, Janda - Juckem, Buzek (K, 66. Kratochvíl), Gerstner (66. Beneš), Průša - Strnadel, Horák. Trenér: Pavel Mejdr.
Sestava-soupeř:Tlustý - Hrůza (75. Hanzlík), Slabý, Musil (88. Jiskra), Bičaník (64. Fedič), Brož, Hruška, Janoušek, Pospíšil, Soucha, Dub (K). Trenér: Zdeněk Slabý.

Přední Kopanina (cig) - Fotbalisté FCPK zvítězili ve 23. kole pražského přeboru doma nad FC Háje 4:2 a nadále vévodí tabulce soutěže. Herně nepříliš vydařený zápas se zlomil ve prospěch Přední Kopaniny dvěma slepenými góly (Juckem, Průša) v posledních minutách prvního poločasu. Zbývající trefy přidal kanonýr Strnadel, který na začátku druhého poločasu stačil ještě neproměnit pokutový kop.

Fotbalisté Hájů se čtyřmi jarními body (FCPK 18 bodů na jaře) měli být pro favorizovaný domácí tým snadnou překážkou. Kopanina nakonec k vítězství došla, ale byla to šichta. Stejně jako před týdnem v Libuši se musí ocenit zejména fakt, že tým má tři body, přestože výkon zůstal za očekáváním.

Komplikací pro Kopaninu byl už začátek zápasu. Do utkání nemohl jít kvůli zranění kapitán Charvát. Zkusil se rozcvičit, ale nakonec zůstal jen na lavici.

Hosté z Hájů nastoupili s viditelnou výškovou převahou a také s Bičaníkem, který minulou sezónu strávil v divizních Horních Měcholupech. Jejich nejlepšími hráči však byla dvojice Pospíšil-Janoušek.

Domácí Přední Kopanina působila hodně rozpačitě zejména první půlhodinu. Nasazení bylo bídné, záloha si kloudně nepřihrála, útok nic.

Háje toho dopředu také moc nevymyslely, ale šly do vedení. Ve 21. minutě Buzek špatně přihrál dozadu, Houška zbytečně u lajny fauloval Bičaníka a Slabého trestný kop překvapil Drahoráda. FCPK-Háje 0:1!!!

A mohlo být hůř. Ve 32. minutě unikl po pravé straně Janoušek, místo centru se ale ukopl tak šikovně, že míč skončil na tyči Drahorádovy branky.

Kopaninu probudil do té doby neviditený Strnadel. Ve 36. minutě Buzek s Horákem vybojovali míč pro Juckema, ten elegantně prohodil míč mezi beky na Strnadela a kopaninský kanonýr nekompromisně prostřelil Tlustého. FCPK-Háje 1:1!!!

Odstartoval tím drtivý finiš první půle domácích, ale ještě tomu předcházel neuznaný gól hostů. Centr Janouška dorážel Soucha, ale ještě předtím míč prodlužoval Bičaník a v tom momentě byl Janoušek v metrovém ofsajdu.

Udeřilo na druhé straně. Ve 44. minutě dlouhý výkop Drahoráda prodloužil hlavou Strnadel k Buzkovi, ten jej propasíroval k Průšovi a devatenáctiletý levý záložník domácích trefil už podruhé na jaře důležitý druhý gól. FCPK-Háje 2:1!!!

A vzápětí si domácí odchod do šatny ještě vylepšili. Strnadel sklepl hlavou Juckemovi, ten obešel Hrůzu a překonal suverénně Tlustého potřetí. FCPK-Háje 3:1!!!

Jestli Kopanina v první půli zaostala svým výkonem za očekáváním, tak na druhou stranu je třeba vyzdvihnout chladnokrevné proměňování šancí. Všichni střelci se vápně parádně orientovali a bez emocí tvrdě trestali chyby zadáků FC Háje.

Stejně dobře vstoupili kopaňáci i do druhé půle. Dostali šanci pokutového kopu hned ve 47. minutě. Průša dloubnul míč do vápna na Buzka a toho při otočce s míčem sestřelil kapitán FC Háje Dub. Gólman hostů Tlustý však penaltu chytil a udržel svůj tým ve hře s dvoubrankovým mankem. Gól na 4:1 by byl pro Háje definitivní hřebík!

V 54. minutě mohl Strnadel opět skórovat, ale po příhře Průši míč sám před Tlustým netrefil. Na druhé straně Drahorád dobře vyrazil trestný kop Brože.

Následovala zajímavá střela Juckema nad břevno a rána Strnadela vedle poté, co si elegantně stáhl pas Gerstnera. Kopaninský šutér vzápětí dostal míč od Buzka, pohrál si s obránci, ale levačkou přestřelil.

V těchto chvílích už Kopanina svého soupeře přehrávala, ale přišel brejk. Po akci Buzka na pravé straně Brabec nepochopitelně na vápně přihrál soupeři, následoval dlouhý odkop Brože přes celé hřiště, kde Soucha přesprintoval Houšku a podél váhajícího Drahoráda snížil. FCPK-Háje 3:2!!!

Kopanina reagovala. Juckem znovu pálil mimo, do šance se po svém vystřídání hned dostal Kratochvíl. Nedal! V 77. minutě po dlouhém autu Juckema a prodloužení Strnadela se okolo Hanzlíka otočil Horák, ale Tlustý skvělým reflexem nohou vykopl.

Pojišťovací gól domácích tak přišel v 82. minutě. Beneš zastavil útok Hájů a dlouhým odkopem nastartoval Strnadela. Ten utekl Brožovi a s velkým přehledem podél Tlustého dal zápasu definitivní pojistku. FCPK-Háje 4:2!!!

Tímto výsledekem zápas skončil. Diváci viděli šest branek a důležité vítězství domácích, kteří soupeře herně nepřehráli jak se čekalo, ale na šance jednoznačně ano. I když proměnili jen některé z nich, na dvoubrankové vítězství to stačilo.
Rozhodčí:Novotný - Váša, Šmakal
Delegát:Tulinger
Žluté karty:Gerstner, Janda, Houška