Čtvrtá výhra v řadě. Kopanina porazila Radotín 2:0, navíc Kolář nedal penaltu.

Datum a čas:26.10.2019 14:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:29. Hák (1:0, as. Flaks), 89. Urban (2:0, as. Kadlec)
Góly-soupeř:-
Sestava:Mačí - Mejdr, Tržický, Huleš Robin, Flaks - Kučera - Hák, Šultes, Kolář, Karbulka (75. Kadlec) - Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Saladiak - Dvořák, Tyburec, Císařovský, Doležal, Pavel, Eisman Marek (69. Hollý), Zeman (85. Podzemský), Bazal (80. Eisman Martin), Jiránek (K), Kubišta. Trenér: Jaroslav Louda.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny po bídné první polovině soutěže tu druhou zatím hrají mnohem lépe. Ve 12.kole přeboru Prahy přehráli Olympii Radotín 2:0 a byla to už jejich čtvrtá výhra v řadě. Svou šestnáctou branku v soutěži dal Daniel Urban, skóre před ním otevřel František Hák. Navíc Daniel Kolář už v první půli neproměnil pokutový kop. Obranu hostů dirigoval bývalý reprezentant Martin Jiránek s kapitánskou páskou. Na domácí straně hráli oba "ligisté" Kolář se Šultesem.

A byl to právě Kolář, kdo byl vidět v úvodu zápasu. Do sestavy se vrátil po vypršení jednozápasového trestu a už v 19. minutě se po zákroku na něj pískala penalta. Sám na sebe vzal zodpovědnost, ale o patnáct let mladšího Saladiaka v brance Radotína nepřekonal. Gólman mu směr střely vystihnul a míč vyrazil. Kolář tak po úspěšné exekuci proti Vyšehradu B tentokráte selhal.

Pro Kopaninu to nebyla dobrá zpráva. Proti poslednímu týmu tabulky chtěla jít co nejdříve do vedení a donutit soupeře hrát a nebránit. Radotínští však s žádnou "betonovou" taktikou nepřijeli a své šance měli rovněž. Domácí obraně dělal problémy zejména hráč s č.10 Doležal.

Přesto šli do vedení svěřenci trenéra Votta. Urban skvěle udržel míč na šestnáctce před Jiránkem a vysunul kolmicí rozběhnutého Flakse. Jeho prudký centr doslova na hrudi donesl do branky František Hák. Pátá branka Háka v této sezóně, je druhý nejlepší střelec týmu.

Gól Háčka jak se Františkovi také občas přezdívá byl jediným v prvním poločase. Za slunečného počasí šli fanoušci o přestávce na klobásu a na tombolu.

Kdo čekal, že Kopanina po zahřívací půli spustí kanonádu ve druhém dějství zklamán. Domácí si šance vypracovali, ovšem nepřoměnili a nechávali soupeře stále ve hře o výsledek. Hvězdné ofenzivní trio Kolář-Šultes-Urban marně hledalo cestu k druhé důležité brance.

Trest mohl přijít na druhé straně, kdy Císařovský dostal k dispozici famózní trestný kop přímo z hranice pokutového území po faulu Huleše. Naštěstí svou roli nezvládl a střela si našla rukavice gólmana Mačího.

Tento kritický moment Kopanina přežila a mohl přijít radostný závěr. V 89. minutě střídající Kadlec vysunul Urbana, který si nasprintoval do vápna a křížnou střelou k zadní tyči potvrdil, že v těchto situacích se mýlí málokdy. Šestnáctý gól nejlepšího střelce Prahy a pojišťovací druhá branka na tříbodový zisk FCPK.

Kopanina v posledních čtyřech kolech nasbírala plný počet dvanácti bodů a před závěrečnými třemi zápasy je šestá s 19 body. V příštím kole čeká na modročervené Dukla Jižní Město a pokud by Kopaňáci svou jízdu prodloužili, mohli by proskočit už do první pětky. Ovšem ruku na srdce, chlapci musí opět přiložit pod kotel. Výkon proti Radotínu na Duklu nestačil.

Rozhodčí:Nepraš - Jakl, Nebáznivý
Delegát:Tulinger
Žluté karty:Tržický, Huleš Robin, Mejdr, Hák - Pavel, Eisman