Ústí nad Orlicí 5-1FCPK
 Ústí nad Orlicí 5, FCPK 1. Debakl modročervených na východě Čech.

Datum a čas:01.04.2017 16:30  |  Poločas: 3 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:27. Čihák (2:1, as. Tržický)
Góly-soupeř:5. Opina (1:0), 11. Souček (2:0), 30. Vaňous (3:1), 76. Kukla (4:1), 84. Heger (5:1)
Sestava:Švarc - Flaks, Melničuk (K), Bláha, Šíma - Sýkora (46. Mikeš), Čihák - Tržický (58. Pešír), Honcharenko, Shejbal (68. Vik) - Urban (74. Fárka Josef). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Krátký - Coufal, Chleboun, Strnad (88. Felgr), Langer, Nágl (83. Heger), Falta, Opina (80. Skalický), Vaňous (K, 88. Kopecký), Smejkal (64. Kukla), Souček. Trenér: Vladimír Chudý.

Ústí nad Orlicí - Fotbalisté Přední Kopaniny prohráli vysokým rozdílem V 19. kole Fortuna Divize C na stadiónu lídra tabulky v Ústí nad Orlicí (1:5). Bezbrankový podzimní výsledek obou soupeřů se neopakoval, tentokráte padlo šest gólů, bohužel z toho pět do branky kopaninského Švarce. Za týden přijede na Kopaninu druhá Čáslav. Těžká série pro fotbalisty FCPK bojující o udržení ve čtvrté nejvyšší soutěži.

V Ústí fotbalisty a fanoušky přivítalo nádherné jarní fotbalové počasí a skvěle připravený trávník nadstandardního areálu, kde jsou celkem tři fotbalové plochy.

Zápas samotný začal zásadní spornou situací v páté minutě, kdy gólman Švarc skvěle chytil střelu Opiny z bezprostřední blízkosti. Podle hostů na čáře, podle pomezního Štefana za čarou. Bystrozraký asistent rozhodčího pelášil s praporkem na půlící čáru, zatímco domácí útočník Opina odchází na záznamu evidentně smířen se situací, že gól nebyl a teprve poté překvapen přijímá gratulace svých spoluhráčů. Ústí nad Orlicí 1:0 !!!

Rychlé vedení favorita uklidnilo a když přišel záhy druhý gól, tentokráte bez pomoci rozhodčích, vypadalo to s hosty zle.

Kopanina však našla slabinu soupeře v obranných standardních situacích a vytěžila z toho. Honcharenko velmi dobře kopal rohy a nejistý brankář Krátký přikovaný na brankové čáře se svými kolegy v odvracení míčů do vlastní šestnáctky velice tápali. Z obrovských šancí Melničuka, Shejbala (poprvé v základní sestavě) a Urbana však hosté vytěžili pouze branku Čiháka, který propálil míč z malého vápna. Situaci mu vybojoval Tržický v souboji s dvěma obránci právě po rohu Honcharenka. FCPK snižuje na 1:2 a Čihák se stává třetím nejlepším střelcem FCPK v této sezóně!!!

Euforie hostů však trvala krátce. Přišla individuální situace domácího kapitána Vaňouse, který po ztrátě Sýkory na půlce hřiště nasadil k sólu a vše zakončil blafákem Švarcovi. Ústí 3:1 !!!

Tímto skóre skončil poločas.

Druhá půle zaostala kvalitou za prvním dějstvím. Dvoubranková ztráta dávající naději hostům něco se zápasem udělat vzala za své v poslední čtvrthodině. Dva góly Ústí poslali hosty domů s výsledkem nesoucí punc debaklu.

Kopanina ve druhé půli neměla šťávu s výsledkem něco udělat. Měřítko snesl jediný hráč, a to střídající Pešír, který se prezentoval nádhernou ranou z dálky a akcí pro Vika, který však po jeho přihrávce souboj z očí do očí s gólmanem Krátkým nevyhrál. A když odkulhal i zraněný kanonýr Urban, bylo jasné, že dvousetkilometrová cesta na východ Čech zůstane jen pěkným výletem vlakem.

V Ústí to nebyl dobrý den pro Přední Kopaninu, ale dobrá zkušenost. Příště to chce více odvahy od všech hráčů a pokud sudí přeje soupeři, jako pan Machýček v tomto zápase, tak by to mělo modročervenou jedenáctku spíš nakopnout a zdravě vyhecovat než utlumit. Výkon Bláhy v první půli a Pešíra ve druhé, jinak ostatní podprůměr, tak s tímto individuálním hodnocením se na půdě lídra obstát nedá.

Těšme se za týden. Doma proti FK Čáslav to bude jiná jízda. Možná i s překvapením :)

Rozhodčí:Machýček - Štefan, Kotyza