Starší žáci (U15)1-7ABC Braník C
 Po vysokém úspěchu nyní starší žáci utrpěli těžkou porážku.

Datum a čas:20.04.2024 11:00  |  Poločas: 1 : 5  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:26. Borůvka (1:5)
Góly-soupeř:3. Hrubeš (0:1), 6. Novák (0:2), 11. Novák (0:3), 19. Prikner (0:4), 20. Prchlík (0:5), 47. Novák (1:6), 50. Novák (1:7)
Sestava:Slivenecký - Jeřábek, Pokluda, Šálek, Peřina - Novotný, Bošek (K), Čejka, Škopek - Hanus, Buleca. Náhradníci: Čihák, Vovkanič, Borůvka. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Laitl - Hrubeš (K), Novák, Paťorek, Kumšta - Prchlík, Barták, Prikner - Stolz, Hruška, Bartoloměj. Náhradníci: Náhlovský, Gruber, Čihák, Nosál. Trenér: Vendelín Schierreich.

Přední Kopanina - Za deštivého dopoledne přivítala kategorie starších žáků na svou půdu Braník C, tedy celek sídlící na druhém místě tabulky. Tento soupeř byl navíc rozjetý dvěma vysokými výhrami v řadě. FCPK U15 je na deváté pozici a minulý víkend přesvědčivě porazila Ďáblice B 6:1. Toto utkání však bylo zcela jiné. Hosté vtrhli na Kopaňáky od samého začátku a již ve třetí minutě skórovali. Po dvaceti minutách byl stav 0:5, a tak už modročerveným šlo spíše o to, aby se skóre nevymknulo kontrole a nedošlo k ošklivé porážce. Za domácí se prosadil Borůvka a strany se měnily za stavu 1:5. V druhé půli Braník vsítil branku už jen dvakrát, a tak byl konečný výsledek 1:7.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Doslova za zimního počasí se odehrál zápas proti aspirantovi na postup ABC Braník. Očekávali jsme, že Braník přijede s nabušeným týmem, a kluky jsme celý týden připravovali na to, že mohou hrát s každým, když do zápasu přenesou, to, co se jim vtlouká při trénincích do hlavy. Škoda, že se nám tento plán rozpadl už po 10 minutách, kdy jsme prohrávali 3:0... Kluci nedodržovali absolutně nic z toho, co jsme si řekli před zápasem. První poločas bych rozdělil na dvě části do 20. minuty a po 20. minutě. V té první části se představila baletní škola FCPK, kdy jsme byli nedůrazní, všude pozdě, někteří hráči běhali způsobem, aby vypadali dobře na fotce, hlavně aby nebyli rozmazaní a umazaní... Také podle toho vypadalo skoré po prvních dvaceti minutách 0:5. Pak se sáhlo do sestavy, kdy se vystřídali nevýrazní Škopek a kapitán Bošek. Jonáš Novotný se přesunul z kraje do středu zálohy a na kraj nastoupili Borůvka a Vovkanič. Najednou nás začalo být plné hřiště, kluci začali hrát agresivně, dostupovali soupeře a odměnou byl gól ve 26. minutě, kdy se trefil střídající Borůvka. Poločas byl tedy 1:5. Kdo přišel po dvacáté minutě, tak se musel divit, že prohráváme rozdílem třídy.

Bohužel se opakoval scénář ze Zličína, kdy nás poločasová přestávka úplně vyvedla z tempa a herního nadšení. Po změně stran jsme inkasovali dva góly a bylo po zápase. Z čeho jsem měl radost, tak kluci nesložili zbraně a snažili se hrát aktivní fotbal až do konce utkání. Taktéž mě potěšilo, že ti co byli vystřídáni během prvního dějství z důvodu slabého výkonu se nesesypali a ve druhém poločasu byli, jak vyměnění a tým táhli za lepším výsledkem. Trošku mě mrzí výkon Vítka Hanuse, který by měl zlepšit své nasazení a pochopit svou roli tahouna týmu, protože hráč jeho kvalit prostě a jednoduše tahounem týmu být musí. Nejde o to, že bude hecovat ostatní, ale má jít příkladem ostatním hráčům svým výkonem, což se v tomto utkání nedělo!!! Celkově musím uznat, že tým Braníku byl soupeřem nad naše síly, ale chvilkama museli být překvapeni i oni, že nejsme tím samým odevzdaným týmem z podzimu, který u nich dostal desítku. Škoda, že jsme na tak silného soupeře narazili po výhře nad Ďáblicemi, kdy kluci byli ve velice dobrém rozpoložení. Hrát proti soupeři ze středu tabulky, tak se dalo určitě bodovat. Za týden nás čekají Řepy, náš další přímý konkurent v boji o sestup. To bude jeden z klíčových zápasů jarní části sezóny.
Rozhodčí:Michal Šírl