Tabulka střelců:

Starší žáci (U15)2-3FC Zličín
 Starší žáci opět sehráli napínavý zápas. Tentokrát však rozdíl jednoho gólu vyzněl v prospěch soupeře.

Datum a čas:09.09.2023 10:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:72. Čihák (1:2), 80. Jeřábek (2:3)
Góly-soupeř:41. Křovák A. (0:1), 49. Makeš (0:2), 74. Kratina (1:3)
Sestava:Šálek - Hanus, Bošek (K), Pokluda, Tekushev - Čihák, Jeřábek, Čejka - Peřina, Borůvka, Buleca. Hokejové střídání: Škopek, Vovkanič, Novotný, Kohutič. Trenér: Martin Skočdopole.
Sestava-soupeř:Hajas - Zbožínek, Wolfschutz, Kolev, Křovák A. - Křovák J., Brabec (K), Henč - Vakula, Fedoryčák, Kratina. Hokejové střídání: Hrkel, Lukáš, Babulenka, Brunclík, Makeš, Ganbold. Trenér: Aleš Rosendorf.

Přední Kopanina - V sobotu 9.9. odehráli první domácí zápas nové sezony starší žáci FCPK. Šlo o utkání proti Zličínu, který se po úvodním kole soutěže ujal prvního místa v tabulce. Lépe do klání vstoupil právě soupeř, který o přestávce vedl 1:0 a krátce po změně stran náskok navýšil na dvě branky. Modročervení dokázali snížit 8 minut před koncem, a vypadalo to na napjatý závěr zápasu, avšak Zličín opět skóroval a utkání tak rozhodl. Za domácí se ještě trefil v poslední minutě Jeřábek, ale k bodu to už nestačilo.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Zápas to byl velice vyrovnaný a v prvním poločase bylo šancí jako šafránu, na obou stranách dominovaly defenzívy. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se skóre mělo nějak měnit během prvních 40 minut. Avšak stačila malá chvíle nepozornosti a v nastaveném čase se po centru z pravé strany prosadil zličínský Adam Křovák. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:1 pro hosty.

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první a opět vynikala obranná činnost obou týmů. Závarů před brankami moc nebylo a spíše se bojovalo o střed hřiště, kde si tuto roli rozdělily defenzivní štíty Jeřábek s Čejkou. Když to nejde zblízka, tak to zkus z dálky. Tímto heslem se řídil Daniel Makeš a nechytatelnou bombou přímo do šibenice, nedal domácímu gólmanovi Šálkovi sebemenší šanci. Kopaňáci vykřesali jiskřičku naděje v 70. minutě, kdy brankář hostů Ganbold sestřelil novice v kopaninské dresu Čiháka. Samotný faulovaný hráč se chopil pokutového kopu a potvrdil nepsané pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopat penaltu.

Čihák nechal skvěle vyniknout Ganbolda...  Skóre se tedy neměnilo a stále na ukazateli svítilo 0:2. Za dvě minuty tomu však bylo jinak, Kopanina začala stupňovat svůj tlak a Čihák napravil své zaváhání, když propálil hostujícího brankáře, 1:2. Do konce zápasu zbývalo ještě 10 minut a kopaňáci byli očividně na koni. Drali se do útoku a zaměstnávali obranu soupeře. Vítr z plachet jim však vzal domácí brankář Šálek, když si nepochopitelně nevyběhl pro dlouhý míč soupeře a z bezprostřední blízkosti ho propálil Kratina. Kopanina snížila ještě v nastaveném čase na 2:3, když se trefil neúnavný Jeřábek.

Příští kolo nastoupíme v Ďáblicích a máme, co napravovat.

Rozhodčí:Miloš Pytlíček
Žluté karty:Ganbold
Hřiště:Př. Kopanina