Mladší dorostenci zvládli zápas sezony po neuvěřitelném konci.

Datum a čas:11.06.2016 14:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Góly:77. Mikl (1:1), 80. vl Kotě (2:1, as. Roberts)
Góly-soupeř:74. Král (0:1)
Sestava:Gregor - Schierreich M., Baig, Čadek (K), Jamrich - Tesárek - Šroller, Svoboda, Roberts, Schierreich V. - Katz. Hokejové střídání: Mikl, Bytomski, Chlomek. Trenér - Petr Linx, Pavel Gregor.
Sestava-soupeř:Vávra - Froyda, Semerád (K), Hruška, Kolář - Fiala, Vítek, Kotě, Šmejkal - Štefko, Venhoda. Hokejové střídání - Veselý, Didunyk, Král, Eck, Jírů. Trenér - Petr Veselý.

Přední Kopanina - Dnes bylo na Přední Kopanině velmi živo. Celý program načal zápas mezi prvními dvěma týmy 1. třídy mladšího dorostu. Na domácí hřiště Kopaniny přijeli první Kolovraty, které měli náskok 5-ti bodů a při případné výhře by již nemohli spadnout z nejvyšší příčky. První poločas nabídl několik gólových šancí, avšak gólové ovoce viděli diváci až v půlce druhé. A to ve velmi krátkém sledu. Nejdříve se 6 minut před koncem dostali hosté do vedení a již mysleli na titul. Jenže domácí dokázali zápas otočit ve svůj prospěch dvěma slepenými góly, při niž pomohl i hostující obránce, který si balón srazil do vlastní sítě.

Mladší dorostenci věděli, že je nečeká jednoduchý zápas. Proto měli před zápasem rozdané jasné instrukce. Zastavit Venhodu a Štefka! Dva elitní hráči a střelci Kolovrat dnes měli velmi těžký zápas, protože na ně byla vystavena důkladná osobní obrana, které se zúčastnila celá kopaninská obranná čtveřice + výtečně hrající Tesárek, který se zhostil své role na výbornou.

Dost bylo předzápasové taktiky, jdeme rovnou k zápasu. Tentokrát se na pískání dostavila hned trojice rozhodčí (což v této soutěži není obvyklé, jedná se o výjimku), kterým vévodila žena. Nutno ovšem podoktnout, že zápas paní Rodová zvládla s velkým přehledem a s klidem na hřišti.

První minuty se nepřekvapivě odehrály s očekáváním, co soupeř vymyslí. Kolovraty byly na míči více, avšak vše končilo na dnes výborně hrající obraně Kopaniny. První šance přišla po rohovém kopu zahraném Robertsem, k hlavičce se dostal Čadek, míč se odrazil zpět do ohně, avšak radost z gólu tento závar nepřinesl.

Kolovraty, i přes to, že byly častěji na balónu, útočili spíše z menších brejkových situacích, jenže ty nebyly využity. Mnohem nebezpečnější byly situace na druhé straně. Nejdříve se z velkého vápna dostal ke střele V. Schierreich, míč ovšem gólman stihl vyrazit na roh, po kterém se znova k hlavičce dostal Čadek. Nebezpečí pro obranu Kolovrat znamenalm také volný přímý kop, ktreý rozehrával V. Schierreich po faulu na Mikla ohodnocený žlutou kartou. Míč se gólmanovi hostí podařilo jen vyrazit, nikdo z Kopaniny se však včas k předmětu doličnému nedostal.

Do druhé půle se šlo za bezbrankového stavu, což nahrávalo obou týmům, avšak po prvním poločase byla trochu lepší Kopanina. Ve druhém poločase se do šancí dostávali obě strany, tentokrát byly větší závary ve vápně domácích. Do první velké šance se dostal Roberts, který se vřítil do vápna, avšak po ataku obránce ustál penaltový souboj a snažil se o zakončení, to však nebylo úspěšné.

Kolovraty se dostali do vedení po standartní situaci, ve kterých celých zápas dominovala. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal jeden z hráčů Kolovrat, jeho pokus byl skvělým zákrokem Gregora zlikvidován, avšak k dorážce se dostal Král a míč zastavila až síť - 0:1.

Mladší dorostenci to nevzdali a udělali dobře. Při závaru na druhé straně se ke střelám nejdříve dostal Katz, jeho pokusus vystavil  brankář Vávra stopku, ale na následnou pumelice Mikla neměl nárok dosáhnout.

Kopanina nabitá novým elánem se dále pouštěla do útoku, což nakonec zařídilo konečné skóre 2:1. Rohový kop v poslední minutě zahrál Roberts, Kopaňáci se výborně tlačili za míčem a donutili hostujícího obránce zahrát kulatý nesmysl. Pro smůlu Kotěte se míč odrazil do jeho vlastní sítě, což znamenalo konečnou výhru Kopaniny.

Jako předehra k velkému finále od 17:00 mezi Přední Kopaninou "A" a Královicemi velmi pěkné utkání, které se určitě řadí do kategorie vyšší soutěže. Díky tomuto má Kopanina stále možnost skončit na prvním místě, bude však již v předehrávce poslední kola porazit silnou Čechii Smíchov a ještě doufat, že Střešovice dokáží porazit Kolovraty. Není to nemožné.

Rozhodčí:Alena Rodová - Matěj Cichra, Petr Popelka
Žluté karty:Schierreich V., Mikl, Čadek - Hruška, Král, Venhoda