FK Dukla Praha - SK Motorlet Praha   1 : 1

Titulek:Rezerva Dukly zaváhala v nastavení
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:04.04.2009 10:15
Poločas:1 : 0
 V utkání průměrné úrovně si favorizovaná Dukla nedokázala poradit s mladíky z Motorletu, když o vítězství přišla v posledních sekundách nastaveného času. Domácí tým nastoupil opět s posilami z kádru A-mužstva, na jeho hře to však bylo pramálo vidět.

Dukla sice začala aktivněji než hosté, ale nedokázala své akce dotáhnout do koncovky. Dva nebezpečné centry Ismailiho v první čtvrthodince stačila obrana Motorletu odvrátit a pak už se hrálo od vápna k vápnu bez větší příležitosti a zakončení na obou stranách. První šanci utkání viděli diváci až ve 30.minutě a měli ji překvapivě hosté. Po centru Štefánka z pravé strany mířil Paťha hlavou jen těsně vedle pravé Radovy tyče. Dukla kontrovala o dvě minuty později Bergerem, který vnikl z pravé strany do vápna a jeho tvrdou přízemní střelu vyrazil brankář Zamazal jen reflexivně nohou. Ve 36. minutě se srazili v hlavičkovém souboji Sýkora se Zmeškalem, který se zranil a musel být střídán. Branky se diváci dočkali až dvě minuty před přestávkou. Šiml našel přesně provedeným trestným kopem z levé strany Sýkoru a ten poslal hlavou Duklu do vedení.

Do druhého poločasu Dukla vystřídala, na hřiště přišel Honka a doplnil na hrotu Sýkoru, Ismaili se posunul na levý kraj obrany místo vystřídaného Kunta. Zkvalitnění ofenzívy Dukly tato změna však nepřinesla. Úroveň utkání šla naopak oboustranně dolů, hra byla plná nepřesností a chaotických přihrávek. Více vzruchu v hledišti než samotný zápas vyvolaly některé verdikty rozhodčího Záruby. Hra se přiostřila a na straně Motorletu se třikrát zažlutilo. Oba týmy se dožadovaly penalty, nejprve Dukla po zákroku na Sýkoru v 65. minutě, o deset minut později Motorlet po zákroku na Podaného. Rozhodčí však byl jiného názoru. Utkání se chýlilo k závěru a Dukla nepochopitelně začala svůj hubený náskok pouze bránit. Odkopávala míče na polovinu soupeře a zůstávala zatažena na své vlastní. Rozhodující momenty se odehrály v nastaveném čase. Nejprve mohl jít sám na brankáře Mikula, o šanci se však připravil sám špatným převzetím míče. Protiútok Motorletu zastavil Kučera za cenu faulu, za který obdržel navíc žlutou kartu. Po trestném kopu v posledních sekundách hry vznikl před domácí brankou závar, v němž se nejlépe zorientoval Poništiak a prostřelil vše před sebou až do Radovy sítě na 1:1.

Jaroslav Šturma (Motorlet): Bylo to hodně bojovné utkání, hlavně z naší strany. Chtěli jsme na Julisce, tak jako v každém zápase, vyhrát. Nakonec musíme být rádi za bod, který jsme získali trochu šťastně v samotném závěru utkání. Myslím si, že remíza je spravedlivá.

Jiří Němec (Dukla B): Soupeř mě svým výkonem překvapil. Po naší nepříliš vydařené hře si nakonec bod zasloužil.

Dukla Praha B - Motorlet B 1:1 (1:0)

Branky: 43. Sýkora - 90+2. Poništiak ŽK: 87. Sýkora, 90+2. Kučera - 35. Půček,

56. Vagrčka, 79. Štefánek, 81. Vrbka Rozhodčí: Záruba - Severýn, Ulrich Diváků: 50

Dukla B: Rada - Mikula, Kučera, Mück, Kunt (46. Honka) - Uhlíř (75. Šafr), Laczkovich

(88. Moravec), Šiml, Berger, Ismaili - Sýkora. Trenér Jiří Němec.

Motorlet B: Zamazal - Beneš, Zmeškal (39. Kolařík), Vrbka, Zachař - Štefánek, Vagrčka, Půček, Paťha (78. Rott) - Majerčin (67. Poništiak), Podaný. Trenér Jaroslav Šturma.