FK Slavoj Vyšehrad - SK Čechie Uhříněves   2 : 2

Titulek:Posílená rezerva Vyšehradu byla ráda za bod
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:17.11.2008
Poločas:1 : 0
 Zbytečná klukovina Königa sedm minut před koncem možná připravila Uhříněves o jisté dva body. Rezerva „šemíků”, pouze o skóre před poslední Aritmou, chtěla za každou cenu vyhrát, ale nakonec byla ráda za tvrdě vydolovaný bodík.

Po opatrném začátku si první šanci připravili ve 12.minutě domácí, kdy Pechar rozehrál z pravé strany roh a nabíhající Ježdík hlavou těsně minul pravý růžek Jeřábkovy brány. Za další tři minuty se po akci Klímy a centru Sobiška objevil v čisté šanci Kubík, ale z několika kroků dorážel vedle. Na druhé straně pak Jančařík šikovně uvolnil Pláška a jeho střelu domácí gólman stačil jen nohou vyrazit. Ve 28.minutě měli hosté jedinečnou šanci jít do vedení, když po Klímově faulu na pronikajícího Jančaříka byla odpískána penalta, jenže Zlatník s ní zle naložil. Riedl jeho nepříliš umístěnou ránu skvěle vyrazil. O deset minut později pak udeřili domácí. Po hezké spolupráci Pechara s Kubíkem se ve vápně parádně uvolnil Řehák a přízemní střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Jeřábkovými zády. Ve 40.minutě se objevil před Jeřábkem osamocený Kubík, ale zblízka gólmana nepřekonal. Těsně před pauzou pak proletěl Zlatníkův projektil těsně nad břevnem.

Druhá půle začala mírnou převahou hostí. V 53.minutě na nebezpečný centr Kasala skákající Rožánek hlavou nedosáhl. Za dalších sedm minut se už ale hosté dočkali a stálo to opravdu za to. Plášek snad z více než třiceti metrů se opřel do míče a bombou do šibenice vyrovnal na 1:1. V 64.minutě mohl Jančařík po přesném centru Zlatníka poslat hosty do vedení, ale z několika kroků bránu prudce přestřelil. To se povedlo až po dalších sedmnácti minutách Maříkovi, který využil skvělé přihrávky Zlatníka a přes vybíhajícího gólmana dopravil balón do sítě. Do konce utkání zbývalo devět minut a vidina tří bodů byla pro hosty velice reálná. Jenže v 83.minutě po odpískaném Kubíkově faulu na Königa, neudržel hostující stoper nervy na uzdě, tělem do domácího kapitána vrazil a ten se zhroutil na umělý pažit jako podťatý. Protože sudí Severýn byl velice nablízku, poslal Königa předčasně pod sprchu. Domácí pak početní převahu využili tři minuty před koncem, kdy po Pecharově přímém kopu pohotově vyrovnal Švimberský.

Petr Königsmark (Uhříněves): Před zápasem bych asi za ten bod byl rád. Po zápase nás to teď mrzí, protože si myslím, že jsme měli na víc, byli jsme trošku lepší, šance jsme tam měli. Nedali jsme penaltu,což zanechalo určitou stopu na hráčích. Soupeř šel potom do vedení. Druhou půli jsme se zlepšili, hráči, kteří pak přišli, tak hru oživili. Mařík dal krásný gól po Zlatníkově perfektní přihrávce. Konec hodně ovlivnilo to vyloučení. Kdyby k tomu nedošlo, tak jsem přesvědčen, že jsme tady vyhráli. Je to škoda, ale nakonec i bod z venku se počítá.

Radek Zenkl (Vyšehrad B): Dnes jsem ze zápasu hodně rozladěný, když nejsme schopni vyhrát ani se šesti lidmi z A mužstva, tak opravdu nevím, co s tím dělat. Trošku nás dostal do kolen ten vyrovnávací gól na 1:1. Byla to nádherná střela ze třiceti metrů, to se stane. Místo, abychom dál hráli v klidu po zemi, tak začneme nakopávat nesmyslně dlouhé balóny. Že nakonec doma uhrajeme jen bod, tak to je pro mě velké zklamání.

Vyšehrad B - Uhříněves 2:2 (1:0)

Branky: 38. Řehák, 87. Švimberský - 60. Plášek, 81. Mařík ČK: 83. König (Uhříněves) ŽK: Řehák - Jančařík, Běhounek Rozhodčí: Severýn - Váša, Šmakal Diváků: 60

Vyšehrad B: Riedl - Švimberský, Klíma, Ježdík, S. Slavík - Sobišek, Řehák, Pechar, Prošvic (69. Homolka) - Kubík, Mergl. Trenér Radek Zenkl.

Uhříněves: Jeřábek - Sedláček, König, Horáček, Kosina - Kasal (66. Znamenáček), Zlatník, Plášek, Jančařík - Rožánek (58. Mařík), Běhounek (90. M. Slavík). Trenér Petr Königsmark.