FK Slavoj Vyšehrad - Bohemians Praha   1 : 2

Titulek:Na Vyšehradě si klokani vyskočili na šemíky
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:19.10.2008 15:30
Poločas:0 : 0
 Šťastnou výhru střížkovských „klokanů” zařídil šest minut před koncem střídající Beránek. Jinak oba rezervní celky nastoupily v posilněných sestavách, zvláště hosté se mohli opřít o sedm borců ze širšího ligového kádru.

V prvním poločase to ale na umělém pažitu nebylo ani moc znát. Domácí byli pro hostující tým víc než vyrovnaným soupeřem. V obraně pozorně bránili a když se vysunuli dopředu, vždy hrozilo nějaké nebezpečí. V 16.minutě si dokonce vypracovali první gólovou šanci, když Řehák hezkým pasem vysunul kupředu Duška, ale ten vybíhajícího Wintera neprostřelil. Na druhé straně po rozehraném trestném kopu Kratochvíla pálil prudce Vošahlík, avšak Skácel skvěle zasáhl. Další bravurní zákrok pak předvedl při umístěné hlavičce Ibeho. Když ve 39.minutě hostující Winter parádně zlikvidoval dobře mířenou střelu Řeháka, šla obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Vše podstatné se odehrálo v druhém dějství. V 51.minutě zkoušel hostujícího gólmana překvapit z ostrého úhlu střídající Pechar, ale ten byl připraven. Pak po rohu hostí proletěla prudká hlavička Turtenwalda těsně nad břevnem. V 59.minutě hostující Vošahlík celkem zbytečně fauloval Pechara, uviděl druhou žlutou kartu, následně i červenou a musel předčasně opustit umělý trávník. O minutu později se stejného prohřešku dopustil i domácí Klíma a protože už jednu žlutou kartu měl z konce první půle, musel jít rovněž předčasně pod sprchu. Na hřišti bylo rázem více prostoru a začal se hrát i živější fotbal. V 68.minutě vyběhl domácí gólman daleko ze své svatyně, ale Ibe z rohu šestnáctky míč do prázdné brány nenasměroval. Co se nepodařilo Ibemu, to zařídil o dvě minuty později jeho spoluhráč Faitl. A stálo to opravdu za to. Ve vzdálenosti více jak třicet metrů se opřel do míče a dělovkou vymetl pavučinu v levém horním růžku domácí brány. Skácel jak byl dlouhý, tak na míč nedosáhl. Jenže z vedení se hosté dlouho neradovali. Už po třech minutách to rovněž z úctyhodné vzdálenosti levačkou zkusil obránce Slavík, Winter stačil míč jen s přispěním břevna vyrazit a dobíhající Pechar jej nezadržitelně poslal do sítě - bylo vyrovnáno. V 84.minutě se po přesné Hávově přihrávce objevil před domácím gólmanem Beránek a technickým obloučkem poslal znova hosty do vedení. Domácí pak vrhli všechny síly do útoku a chtěli zachránit alespoň remízu. Na roh v poslední minutě přiběhl z brány i dlouhán Skácel, jenže bezúspěšně. Naopak ve druhé minutě nastavení mohl přidat pojistku na výhru střídající Mandík, když se objevil sám před Skácelem, ale byl z toho asi tak překvapený, že svou šanci doslova zazdil. Přesto, ale tři body putují z Vyšehradu na Střížkov a domácí se čtyřmi body drží i nadále předposlední místo.

Daniel Šmejkal (Bohemians B): První poločas se toho moc nestalo, byli jsme trošku lepší, měli jsme tam hráče z Ačka a měli jsme i nějakou gólovou příležitost. Fotbal se ale prakticky začal hrát až druhý poločas, kdy obě vyloučení během minuty prospěly fotbalu. Pak to byl výborný fotbal, na obě strany padly krásné góly. Myslím, že gólmani přitom nemohli moc dělat. Za druhý poločas jsme si vytvořili plno brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Dali jsme gól v závěru, ale myslím si, že to bylo zcela zasloužené vítězství i když domácí bojovali a hráli velmi dobře.

Radek Zenkl (Vyšehrad B): Těžko se mě mluví. Je to už třetí zápas v řadě, kdy inkasujeme těsně před koncem. Dnes musím říci, že kluci bojovali, snažili se plnit taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Celkem nám to vycházelo. Po Klímově vyloučení byla v obraně stopérská dvojice ve věku 18 a 19 let, takže tam trochu chyběl ten přehled. Hráčům dnes nemůžu nic vytknout, vzhledem k tomu v jaké sestavě přijel soupeř, posílený o sedm hráčů z A mužstva. Přesto jsme zase bez bodu.

Vyšehrad B - Bohemians Praha B 1:2 (0:0)

Branky: 73. Pechar - 70. Faitl, 84. Beránek ČK: 60. Klíma - 59. Vošahlík ŽK: Prošvic, Řehák, Zinhasovič, Klíma - Vošahlík, Beránek Rozhodčí: Obst - Handl, Novotný Diváků: 80

Vyšehrad B: Skácel - Švimberský, Kubík, Klíma, Slavík - Pohan (88. Kotrč), Řehák, Koňa, Prošvic - Zinhasovič, Dušek (46. Pechar). Trenér Radek Zenkl

Bohemians B: Winter - Koželuch, Turtenwald, Kratochvíl (50. Beránek), Kropík - Vošahlík, Allram (63. Pech), Faitl, Rodr (89. Mandík) - Ibe, Háva. Trenér Daniel Šmejkal.