Bohemians Praha - FK Dukla Praha   2 : 2

Titulek:Souboj ligových rezerv bez vítěze
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:27.09.2008 10:15
Poločas:0 : 0
 Bitva pražských týmů slavných jmen měla nečekaný úvod. Místo tlaku favorizované rezervy Dukly vládla na place od úvodních minut juniorka prvoligových Bohemians Praha.

Hned v úvodu zahrozil Biboko, po jehož hlavičce ale kopali domácí jen roh. V 7. minutě už ale béčko Dukly inkasovalo první branku na hřištích soupeřů v tomto ročníku přeboru. Na kolmici za obranu si naběhl Biboko a obloučkem překonal brankáře Ramse. Nápor domácích neustal. Kratochvíl však trestný kop z dobré pozice namířil jen do zdi. V ofenzivě byla Dukla B neškodná, slibné akce brzdila špatná finální přihrávka, nebo hráči zbytečně kličkovali. Šance tak měli většinou jen domácí. V 17. minutě Diarrovi v rozhodující chvíli odskočil míč, za chvíli se opět Diarra prodral po levém křídle, ale z jeho přihrávky vytěžil Biboko jen roh. Ve 23. minutě pak Beránek pálil z úhlu jen do boční sítě. Domácího brankáře Šimona snad mohla trochu vylekat rána Nového, která se ale mezi tyče nevešla. Trenér Dukly B, Jiří Němec, jen nespokojeně kroutil hlavou. Netrvalo dlouho a domácí potrestali mdlou Duklu druhým gólem. Centr z levé strany prolétl celým pokutovým územím až k Allaramovi a ten napálil míč do sítě. Tři minuty před půlí si snad podruhé v úvodním poločase sáhl na míč brankář Boheminas Praha B, když do náruče chytil slabou hlavičku Sýkory.

Po pauze přišla Dukla B na plac jako vyměněná, zvýšila aktivitu, ale v koncovce byla dál neškodná. Když třeba Berger místo zakončení volil kličky, dal mu trenér co proto. „Vždyť je to zahuštěný, je tam osm lidí”, křičel naštvaně Němec. Od chvíle, co ze hry musel odstoupit domácí krajní bek Honka, byla Dukla B nebezpečnější. Palša takřka po hodině hry ještě střílel těsně vedle, ale v 72. minutě už Mück hlavou zblízka snížil na 1:2. Vyrovnání viselo dlouho ve vzduchu, přišlo až šest minut před koncem, kdy se trefil z trestného kopu Berger.

Jiří Němec (Dukla B): V poločase jsme zaslouženě prohrávali, protože jsme ho prospali. To se už doufám nikdy v sezoně nebude opakovat. Po přestávce jsme začali víc běhat a hned to bylo vidět. Ta už byla v pořádku. Stejně jsme nakonec ale dovedli zápas jen k remíze.

Daniel Šmejkal (Bohemians Praha B): První poločas byl z naší strany asi zatím nejlepší, co jsme odehráli v přeboru. Vedli jsme o dva góly, ale bylo mi jasné, že hotovo ještě není. Klíčový moment bylo pro nás zranění Honky, pak jsme začali mít problémy na levé straně. Soupeř se dostal do určitého tlaku a nakonec dokázal vyrovnat. Kluci se pořád učí, když soupeř začal hrát ve druhé půli vabank, tak nám tam právě ta zkušenost chyběla.

Bohemians Praha B - Dukla Praha B 2:2 (2:0)

Branky: 7. Biboko, 32. Allram - 72. Mück, 84. Berger ŽK: Pech - Nový Rozhodčí: Michálek - Stránský, Kubíček Diváků: 50.

Bohemians Praha B: Šimon - Koželuh, Kratochvíl, Střecha, Honka (51. Kryštof) - Rodr (66. Pech), Allram, Faitl, Diarra - Beránek (89. Rýdl), Biboko. Trenér Daniel Šmejkal.

Dukla Praha B: Rams - Kovář, Mück, Mungenga, Nový (36. Moravec) - Palša, Kuděla, Berger, Šimonovský (46. Sdiri) - Kozák (63. Uhlíř), Sýkora. Trenér Jiří Němec.

27.9.2008 - Radek Máchal (foto: Pavel Slavíček)