SK Aritma Praha - Bohemians Praha   1 : 2

Titulek:Posílená rezerva Bohemians uhájila těsné vítězství na Aritmě
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:06.09.2008 10:15
Poločas:0 : 1
 Šimon, Turtenwald, Zbončák, Fenyk, Vošahlík, Diarra, Semerák a Ibe, osm hráčů kádru ligového áčka vyběhlo na umělý trávník Aritmy, aby konečně přineslo zelenobílým tři body. Nakonec se to povedlo, ale v závěru měli domácí dvě vyložené šance na vyrovnání.

Hned úvod zápasu hostům vyšel. Běžela druhá minuta, když po levé straně zatáhl akci Diarra, vrátil míč před branku, kde se nakonec prosadil Ibe a poslal míč do sítě. V 8.minutě se Ibe dostal do další šance, ale míč dobře netrefil. Až ve 22.minutě poprvé vystřelili domácí, ale Adamcův pokus z dálky neměl šanci na úspěch. Blíže cíli byl pokus Pánka, ale ani on mezi tyče nezamířil. Ve 31.minutě zaváhal v rozehrávce domácí Beran, ale Ibe to nakonec nepotrestal. Pět minut před přestávkou vyslal po levé straně Zbončáka do úniku Turtenwald, ale centrovaný míč Vošahlík z malého vápna napálil jen do břevna.

Po přestávce se příliš obraz hry nezměnil. Hosté zdlouhavou kombinací kontrovali hru a domácí mysleli především na zadní vrátka a tak se dopředu také moc nehrnuli. V 56.minutě musel Sedláček vyrážet přímý kop Fenyka a po několika minutách mířila střela Vošahlíka mimo tyče.. Na druhé straně neměl Šimon problém s nedůraznou střelou Pánka. Klíčový moment zápasu přišel v 71.minutě. Hostující Fenyk se dostal do vápna, do kličky mu vložil nohu Červený a míč se mu od ní odrazil do ruky. Sudí Suchý ukázal na penaltu! Domácí protestovali marně. Vošahlík nezaváhal a zvýšil na 0:2. Po tomto gólu hosté propadli uspokojení a málem se jim to vymstilo. První varování přišlo v 77.minutě, kdy po přímém kopu Červeného před brankou na míč nedosáhl ani Jindrák, ani Kubr. Za deset minut však z pravé strany odcentroval Jarský a neobsazený Lacina napálil míč do sítě. Za minutu chyboval při zpracování míč Faitl, ale Kratochvíl mířil jen do náruče Šimona. Vzápětí gólovou střelu Jarského v poslední chvíli srazil na roh Turtenwald. A po následném rohovém kopu úplně volný Jindrák hlavičkoval nad branku. Hosté tak nakonec těsné vítězství uhájili.

Daniel Šmejkal (Bohemians Praha B): Vyhráli jsme 2:1, ale musím říct, že v tomhle počasí hrát na umělé trávě, to nemá s fotbalem nic společného, když tady mají tak krásné travnaté hřiště. Chápu domácí, že chtěli pro výsledek udělat maximum. Naprostou většinu času jsme měli zápas pod kontrolou, ale v závěru jsme to nezvládli.

Tomáš Kubr (Aritma): Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a proti silnému soupeři uhráli slušný výsledek. Bohužel o něm rozhodla penalta, která se asi pískat neměla. Škoda dvou šancí v závěru, mohli jsme i vyrovnat.

Aritma – Bohemians Praha B 1:2 (0:1)

Branky: 87. Lacina - 2. Ibe, 71. Z penalty Vošahlíik ŽK: Jindrák, Červený, Lukeš - Mandík, Semerák

Aritma: Sedláček - Beran, Jindrák, Kubr, Chovanec - Adamec (72. Krejča) - Kratochvíl, Červený, Pánek, Lukeš (72. Lacina) - Jarský. Trenér Tomáš Kubr.

Bohemians Praha B: Šimon – Střecha (66. Koželuh), Turtenwald, Faitl, Zbončák - Vošahlík (89. Rodr), Mandík, Fenyk, Diarra – Semerák, Ibe. Trenér Daniel Šmejkal.