FK Dukla Praha - SC Olympia Radotín   5 : 0

Titulek:Střelecké vzkříšení Dukly odnesl Radotín
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:06.09.2008 10:15
Poločas:3 : 0
 Po dvou bezbrankových remízách venku se rezerva Dukly konečně chytla a na domácím pažitu vyprovodila hosty z Radotína s pětibrankovým přídělem. Střelecky se dařilo zejména mladému Bergerovi, který zatížil konto soupeře třemi brankami. Přitom úvodní minuty vůbec nenaznačovaly, že se zápas stane tak jednostrannou záležitostí domácích.

Už ve 3.minutě po rozehraném rohu centroval Dvořák před domácí bránu a Steinerovu pohotovou hlavičku Rams jen ztěží vyrážel. O pět minut později na dlouhý Hurábův centr domácí gólman nedosáhl, míč se dostal až ke Kočímu a z jeho přihrávky mohl těžit Tyburec, jenže Rams si s jeho hlavičkou poradil. V 9.minutě pak poprvé v tomto ročníku udeřili domácí a stálo to opravdu za to. Kovář dlouhým pasem vysunul na levé straně Kozáka, ten se dostal až do vápna a nad padajícím Jungrem poslal lehce míč do sítě. Za dalších deset minut si Kozák šikovně ve vápně obhodil dva protihráče, přitom ho bez míče trefil M. Petr a sudí Zelený posoudil tento zákrok jako penaltový. Míč si postavil Berger a přízemní střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Pak se po rychlé akci Šimonovského objevil v čisté ložence Sýkora, ale z pěti kroků nedokázal uklidit balón do prázdné brány. Ve 33.minutě šel důrazně za míčem Sýkora, na levé straně vysunul Bergera a z jeho přesného centru nabíhající Šimonovský potřetí dorážel míč za Jungrova záda. Domácím jakoby narostla křídla a hostující obrana nevěděla, kam dřív skočit. Ve dvou slibných šancích se objevil Sdiri, ale ani jednou neuspěl. Nejdříve jeho střela z levé strany lehce olízla břevno a při dalším nájezdu výborného Jungra neprostřelil. V závěru poločasu ještě po centru Kováře přehodil Sýkora hlavou vybíhajícího Jungra, ale míč letěl těsně vedle.

Domácí pokračovali v ostrém dobývání hostující brány i po změně stran. Ve 47.minutě Kovář parádní uličkou uvolnil Bergera, ten oklamal i vybíhajícího Jungra a pohodlně do prázdné brány přidal čtvrtý gól. O chvíli později Sdiri ani na potřetí Jungra nepřekonal, gólman mu jeho hlavičku zblízka reflexivně vyrazil. Na potupných 5:0 zvyšoval v 61.minutě Berger, když první jeho rána z přímého kopu se odrazila od zdi, ale ta druhá si už skulinu našla a na tu byl Jungr krátký. V závěru hosté zcela odpadli a jen smůla v koncovce domácích je zachránila od jisté pohromy. V 75.minutě skončil Kozákův nájezd jen střelou do břevna a dvě minuty před koncem pak střídající Bittengel lehce zazvonil na pravou tyč. Vysoká výhra domácích je naprosto zasloužená, konečně protrhli střeleckou nemohoucnost, což je dobrým příslibem do dalších bojů. Hosté bojovali, s přibývajícím časem jim docházely síly a navíc bez kanonýra Falouta jsou poloviční.

Jan Stiblík ( Radotín): Pro nás je stále citelným oslabením absence Falouta. V úvodu jsme sice měli dvě šance, ale Dukla byla jasně lepší a mohlo to být ještě větším rozdílem. Na naší straně rozhodli individuální chyby starších a zkušených hráčů.

Jiří Němec (Dukla Praha B): Dnes jsme pokračovali v tom, co nás trápilo první dva zápasy a to je neproměňování šancí, protože si myslím, že kdybychom proměnili ty stoprocentní šance, tak musel Radotín dnes odjet s desetigólovým rozdílem. Je pravda, že jsme na tom zapracovali a nějaké góly jsme dali, ale budeme muset pracovat dál na tom, abychom šance proměňovali. Jinak zápas byl vcelku slušný a dnes jsme vyhráli zcela zaslouženě. Hráč Mungenga k nám přišel z Nového Boru a je tady na hostování.

Dukla Praha B - Radotín 5:0 (3:0)

Branky: 19. z penalty, 47. a 61. Berger, 9. Kozák, 33. Šimonovský ŽK: Šafr - M. Petr, Dvořák

Dukla Praha B: Rams - Kovář, Mück, Mungenga, Kunt - Šimonovský (68. Bittengel), Šafr, Berger (70. Smíšek), Kozák - Sdiri (57. Uhlíř), Sýkora. Trenér Jiří Němec

Radotín: Jungr - Bezděk, M. Petr, Toman, Dvořák - Tyburec (19. Půček), Baroch, Huráb, Fitzel (78. Brych), Kočí - Steiner (60. Strouhal). Trenér Jan Stiblík.