Titulek:Rezerva Vyšehradu opět padla a zůstává bez bodu
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:06.09.2008 10:30
Poločas:0 : 0
 Ambiciózní nováček ze Záběhlic začíná ze svého hřiště dělat nedobitnou tvrz, když ani tentokrát svému soupeři nedal sebemenší šanci na bodový zisk. Nejtěsnější vítězství možná není jasným důkazem, ale průběh hry tomu jednoznačně napovídal.

Již od prvních minut se domácí tlačili do útoku a jen skvělé zákroky Víška drželi Vyšehrad ve hře. V páté minutě se po řadě rohových kopů zaskvěl hostující brankář poprvé, když si poradil z nebezpečnou střelou z bezprostřední blízkosti. Když domácím nevyšel úvodní tlak zápasu, začala se nad jejich hráči ztahovat černá mračna. Nejdříve se v desáté minutě zranila letní posila z Uhelných Skladů, záložník Ulrich, aby po půl hodině hry opět pro zranění musel odstoupit ze hry Zupka. Na jeho místo nastoupila další letní posila domácího týmu, Tomáš Krupičika ze Zličína. Do konce prvního poločasu se již na hřišti nic podstatného neodhrálo, když domácím po úvodním tlaku došel dech.

V druhém dějství to ovšem byli opět domácí, kteří na svého soupeře vlétli a střídali jeden útok za druhým. Po celý zbytek zápasu bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a bylo jen otázkou času, kdy se domácí prosadí také brankově. Dlouho to ale vypadalo, že ani přes řadu šancí, nedokáží kýžené branky dosáhnout. To chtěl změnit Krupička, který si na levé straně vtipně narazil s Dragounem a ocitl ve slibné příležitosti, jeho střela však míříla těsně vedle branky. Toto varování hostům nestačilo a opět minut později přišel trest, když obrana odvrátila prudký centr pouze na vápno, kde se k míči dostal Fliegel a prudkou střelou, která byla ještě před Víškem tečována, rozhodl zápas. Do konce tohoto duelu to již bylo jen o rychlých protiútocích domácích, kteří zahazovali jednu tutovku za druhou. Poslední slovo nakonec ale přeci jen měli hosté, když nastřelili po rohovém kopu v devadesáté minutě břevno. To však bylo z jejich strany vše a tak se nemohou divit, že jsou bez bodu na dně přeborové tabulky s hrozivým skóre 0:8.

Petr Andert (Vyšehrad B): Jsem obrovsky zklamaný. V dnešním zápase se jasně ukázalo, že s tak mladými hráči, které mám k dispozici, se nedá hrát Pražský přebor. Chybí nám to správné fotbalové myšlení a proto stále prohráváme.

Milan Závodský (ČAFC): Dnes to bylo jednoznačně zasloužené vítězsví. Hostům jsme prakticky nic nedovolili. Jen mě mrzí, že nám docela dlouhou dobu trvalo, než jsme začali hrát svou hru, kterou jsme soupeře definitivně přehráli.

ČAFC – Vyšehrad B 1:0 (0:0)

Branka: 84. Fliegel ŽK: Fišer - M. Zinhasovič, Víšek

ČAFC: Kopecký - Tryml, Benda, Fiala, Zupka (30. Krupička) - Kural, Ulrich (10. J. Kaliba), Fliegel, Dragoun - Tetour, Fišer (88. M. Kaliba). Trenér Milan Závodský.

Vyšehrad B: Víšek - Sobíšek, Brodecký (46. Klupsa, 87. Tobolář), Klíma, H. Zinhasovič - Pentaliotis, Kubík, Prošvic, Homolka (60. Kotrč) - Kyloušek, M. Zinhasovič. Trenér Petr Andert.