SK Čechie Uhříněves - SK Union Vršovice   0 : 3

Titulek:Vršovice vyloupily Uhříněves
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:24.08.2008 17:00
Poločas:0 : 0
 Lepší vstup do přeboru, po čtyřech létech strávených v 1.A. třídě, si staronový účastník Vršovice snad ani nemohl přát. Po nadšeném výkonu celého kolektivu si zaslouženě odváží třígólovou výhru a tři cenné body.

Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný. Oba týmy vycházely z dobře zajištěné obrany. Hrálo se většinou od vápna k vápnu, s minimem šancí před oběma brankami. První vážnější střelu vyslal až v začínající 20.minutě hostující Procházka, ale ta těsně minula levou tyč Jeřábkovy brány. O tři minuty později pak na nadějný centr hostujícího Nováka nabíhající Antonín nedosáhl. S přibývajícím časem měli hosté stále častěji míč na svých kopačkách, jen s koncovkou byli na štíru. Rušné okamžiky přišly až v závěru poločasu. Ve 40.minutě rozehrál Procházka z levé strany přímý kop před branku domácích a tam nabíhající J. Šimr v čisté šanci míč minul. Těsně před odchodem do kabin znova Procházka centroval před branku a dezorientovaná domácí obrana málem srazila míč do vlastní sítě.

Vše podstatné přinesla až druhá půle. V 55.minutě si první velkou šanci ke vstřelení branky vypracovali domácí, když Čejka rozehrál přímý kop téměř ze středového kruhu přesně na hlavu Krejči a skvělý Sůva jen konečky prstů vyškrábl míč na roh. Vzápětí pak zlikvidoval i přímou Čejkovu střelu z přímého kopu. O osm minut později pak z ničehož nic udeřili hosté. Po rychlém protiútoku a zaváhání domácí obrany se dostal před gólmanem k míči Antonín a pohodlně jej zasunul do sítě. Než se domácí stačili ze šoku vzpamatovat, inkasovali podruhé. To si dravý Klečák narazil míč s Vl. Šimrem prodral se až do vápna a podél bezmocného Jeřábka ho poslal do sítě. Začalo se rodit překvapení a hosté byli na koni. Domácí po druhé brance přidali, získali i mírnou územní převahu, ale pozorná obrana hostí je do vážnější šance nepustila. Gólman Sůva nejdříve zlikvidoval dalekonosnou střelu Zlatníka a pak si i bravurně poradil s jeho pohotovým nápřahem do pravého růžku. Naopak v 80.minutě bylo horko u domácí branky, když Vl. Šimr parádně vysunul Nováka, který však tváří v tvář Jeřábkovi šanci doslova zazdil a napálil míč vedle brány. Překvapivou, ale zaslouženou výhru hostí pak pečetil ve čtvrté minutě nastavení svým druhým gólem Klečák.

Přemysl Renský (Vršovice): Bylo to vyrovnané utkání a rozhodl první gól. Nám se podařilo po bezbrankovém poločase dát gól a domácí pak museli hru otevřít. V první půli nám chyběl důraz ve vápně, měli jsme tam takové dvě pološance. Můžu poděkovat hráčům, že to zvládli a že se nebáli hrát a nebyli nervózní.

Petr Königsmark (Uhříněves): Těžko se mluví. První zápas prohrajeme doma 3:0, přičemž soupeř měl v podstatě tři šance a dal tři góly. Kluci, ale hráli špatně, nezodpovědně. V úvodu jsme sice hráli kombinačně, ale bylo to málo. Je to o bojovnosti a kluci dnes nebojovali, ten zápas se v určitých fázích odchodil a to prostě nejde. Když nezačneme běhat, tak nemůžeme hrát fotbal. Jediné dvě šance Krejča hlavou a Zlatník z levé strany, to je strašně málo. První gól ovlivnil zápas. Musíme si tohle vyříkat a příští zápas do toho jít víc zodpovědně.

Uhříněves - Vršovice 0:3 (0:0)

Branky: 65. a 90+4. Klečák, 63. Antonín ŽK: Zlatník, Trhlík, Čejka - Vl. Šimr, Klečák, Procházka, Slavětínský

Uhříněves: Jeřábek - Sedláček, Trhlík, Hráský, Horáček - Kasal, Zlatník, Mařík (73. Znamenáček), Čejka - Krejča, Plášek. Trenér Petr Königsmark.

Vršovice: Sůva - Tomaides (70. Hanus), Slavětínský, J. Šimr, Bareš - Holzknecht, Procházka, Klečák, Antonín - Novák, Vl. Šimr. Trenér Přemysl Renský.