SK Libuš - SK Uhelné sklady Praha   2 : 3

Titulek:Uhlíři si vezou z Libuše všechny tři body
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:24.08.2008 17:00
Poločas:2 : 2
 Ambiciózní tým zkušeného trenéra Františka Myslivečka přijel v prvním kole na hřiště Libuše a možná trošku překvapivě, vydřel vítězství. To se ovšem nerodilo vůbec lehce, když domácí dokázali soupeře dvakrát brankově dotáhnout, na body jim to ovšem nakonec nestačilo.

Zápas od prvních minut nabízel atraktivní podívanou, kdy se oba týmy předháněly v krásných útočných kombinacích. První dvě šance patřily domácím, respektive jejich útočníkovi Šafránkovi, který ale nejdříve vůbec netrefil branku a v druhém případě jen vystrašil stříleným centrem hostující obranu, která si míč málem srazila do vlastní branky. Když Uhelky přečkaly úvodní tlak domácích, sami ihned udeřily. Jmenovitě rychlonohý útočník Hnát, který využil ve vápně nedůrazu obránců a nekompromisně zavěsil. Domácí ovšem na odpověď nečekali dlouho. O tři minuty později se jim podařilo vyrovnat. Opět u toho byl aktivní útočník Fekete, který připravil další šanci domácímu spalovači Šafránkovi a ten se konečně trefil. Po rychlém úvodu utkání jakoby došel oběma týmům dech a navzájem vyčkávaly, co se bude dít. Na nudnou podívanou se ale nemohl dívat hostující kanonýr Zilvar, který začal obraně Libuše nepříjemně zatápět. Po půl hodině hry si naběhl na dlouhý pas a Vild v domácí brance mohl děkovat tomu, že útočník nemířil lépe, než doprostřed branky. Toto varování domácí obraně nestačilo a tak přišel trest, Hnát vysunul do úniku svého parťáka Zilvara, který již tentokrát na Vilda vyzrál a lobem o břevno dostal svůj tým podruhé do vedení, 1:2. Domácí ale ani tentokrát na odpověď nečekali dlouho a hned z následné akce srovnali krok. To se do vápna prodral ze strany Kaplan a když se již chystal zakončit, nešetrně ho atakoval obránce Gabriška a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnil Petr Hruška, 2:2. Těsně před poločasem chtěl své zaváhání u vyrovnávací branky napravit Gabriška, ale jeho prudký volej postrádal lepší umístění. Do konce první pětačtyřicetiminutovky se již nic významného nestalo a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Kdo čekal v druhé půli tlak domácích, musel být zklamaný. Největší šanci této části hry si totiž domácí vybrali hned v jejím úvodu, když Fekete pálil těsně vedle Domlátilovi branky. V následujících minutách ovládli hru hosté, kteří hrozili z rychlých protiútoků, na které nedokázala libušská obrana reagovat. Nejdříve si šel Zilvar do vápna pro penaltu, ale zákrok Vilda podle rozhodčího penaltový nebyl, poté stejný hráč nedoskočil na nebezpečný centr střídajícího Snopka a za další tři minuty pálil zpoza vápna těsně mimo. Když ani z jedné šance nedokázal skórovat, převzal jeho aktivitu parťák z útoku Hnát, ale ani on své šance mezi 65. a 70.minutou nedokázal využít. V 72.minutě z ničeho nic mohl udeřit domácí tým, když se Fekete řítil sám v tváří tvář na brankáře Domlátila, ale ten jeho kličku vystihl. V tu chvíli hosté pochopili, že musí také myslet na zadní vrátka a tím bylo po zápase. Oba týmy začali hrát opatrně, aby jim soupeř brankově neodskočil. Když už se zdálo, že hráči již divákům nic zajímavého nanabídnou, ocitl se v šanci hostující náhradník Pánek, kterého vysunul brilantně Zilvar a rázem to bylo 2:3. Z tohoto šoku se již domácí neprobrali, když si nedokázali ani vytvořit žádnou výraznější šanci a tak se nemohli divit, že si hosté vezou všechny tři body.

Zdeněk Hruška (FSC Libuš): Vstup do zápasu byl pro nás velice nešťastný, když jsme dvakrát prohrávali. Bohužel, když to tak vezmu, tak všechny tři branky padly po chybách na úrovni žáků, takhle to vzadu prostě hrát nejde. Sice jsme se dokázali do zápasu dvakrát vrátit, přesto nás třetí branka položila.

Frantiček Mysliveček (Uhelné sklady): Myslím si, že v prvním utkání sezóny neměla hra příliš vysokou úroveň. Jsem ale rád, že jsme vyhráli, i když po dost rozháraném výkonu.

FSC Libuš - Uhelné sklady 2:3 (2:2)

Branky: 14. Šafránek, 32. Petr Hruška z penalty - 10. Hnát, 30. Zilvar, 85. Pánek ŽK: Vild, Šafránek - Hurych

FSC Libuš: Vild - Klíma, Vlček, Františák, Brabec - Nosek, Moravec (63. Vičík), Šafránek, P. Hruška - Fekete, Kaplan (78.Beran). Trenér Zdeněk Hruška.

Uhelné sklady: Domlátil - Gabriška, Trusina, Vrňák, Botlík (55. Pánek) - Vrána, Hurych, Vinklar (89. Janeček), Vik (46. Snopek) - Zilvar, Hnát. Trenér František Mysliveček.