Titulek:Návrat Čafky do přeboru ozdobený vítězstvím
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:23.08.2008 10:30
Poločas:3 : 0
 Domácím se návrat do přeboru po dvouleté odmlce skvěle vydařil. Během šesti minut první půle nasázeli až příliš odevzdanému soupeři tři pěkné góly a poslali ho tak do kolen.

Začátek byl opatrný a nervózní z obou stran. První šanci si v 8.minutě vypracovali hosté, když Fitzel ideálně vysunul Falouta, ale Fiala mu v posledním okamžiku odkopl míč na roh. Pak zprava pohotově pálil Fitzel, avšak míč těsné minul levou tyč domácí brány. Domácí se poprvé osmělili až ve 22.minutě, jenže Jungr si s Fišerovým padáčkem hravě poradil. Na úvodní branku se však dlouho nečekalo. O dvě minuty později totiž Dragoun zatáhl míč po levé straně, nezištnou přihrávkou našel nabíhajícího Ulricha a čerstvá posila dělovkou ke vzdálenější tyči otevřela skóre. Ve 27.minutě si na dlouhý centr Chvátala naběhl Kural a pohodlně přidal druhý gól. Počáteční nervozita z domácích definitivně spadla a byli dál při střelecké chuti. Neuběhly snad ani tři minuty a skóre se opět měnilo. Na přesný centr Ulricha z pravé strany si šikovně naběhl Fliegel a levačkou potřetí rozvlnil síť Jungrovy brány. Ve 37.minutě pak trenér Stiblík nahradil nevýrazného Barocha Strouhalem a hosté začali hrát se dvěma útočníky. V závěru poločasu se po Hurábově přihrávce objevil v šanci Kočí, ale vracející se Chvátal mu střelu v rozhodujícím okamžiku srazil na roh.

Po změně stran se hra vyrovnala, domácí s vědomím třígólového náskoku se už do velkého útočení nepouštěli. Hostům nelze upřít snahu o lepší výsledek, jejich koncovka však byla doslova žalostná. V 65.minutě se po Fitzelově přihrávce objevil v šanci Strouhal, ale zle s ní naložil. Za dalších sedm minut zase Steiner posadil dlouhým centrem míč na hlavu Falouta, avšak ani on svou příležitost nezužitkoval. Když se pak tři minuty před závěrečným hvizdem neujala na druhé straně hlavička domácího Fialy, skončil zápas výsledkem, stanoveným už v průběhu prvního poločasu. Výhra nováčka je překvapivá, ale naprosto zasloužená. Hosté toho na místy podmáčeném trávníku moc nepředvedli, je to ale jen začátek celé soutěže.

Jan Stiblík (SC Radotín): Byli jsme trapný, víc k tomu nemám co říci.

Milan Závodský (ČAFC Praha): Velice těžký vstup. 3:0 vítězství, možná neodpovídá ten průběh toho utkání, byl trošku jiný. Radotín byl velice kvalitní mužstvo. Nám se podařila pětiminutovka, kdy jsme se třikrát dostali do gólovek, které jsme proměnili. Druhou půli už to bylo z naší strany taktický, soupeře jsme nepouštěli do nějakých akcí, nechali jsme je být aktivní ve hře, ale nebyli nebezpeční pro naší bránu. Vstup je pro nás vynikající, je to super.

Branky: 24. Ulrich, 27. Kural, 30. Fliegel ŽK: Toman (R)

ČAFC Praha: Kopecký - Krupička (25. Tryml), Fiala, Chvátal, Zupka - Kural, Fliegel (84. Benda), Kouble, Dragoun - Fišer (74. Tetour), Ulrich. Trenér Milan Závodský

SC Radotín: Jungr - Klíma (46. Tyburec), Petr, Toman, Dvořák (67. Bezděk) - Huráb - Steiner, Baroch (37. Strouhal), Fitzel, Kočí - Falout. Trenér Jan Stiblík.