Titulek:Zličín odstartoval soutěž kanonádou
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:23.08.2008 10:30
Poločas:2 : 0
 Před rokem Zličín doma s Újezdem prohrál 1:3. Dnes si naopak Újezd odváží debakl 4:0. Domácí přitom zahodili ještě celou řadu šancí. Kuriozní jistě je, že všechny čtyři branky padly po tečích hráčů hostů.

Hosté nastoupili se střelcem Škodou na postu stopera, stejně jako domácí stáhli dozadu Sigana. První hrozba přišla ze strany hostů, ale Kovář z úhlu neměl šanci na úspěch. Pak už se začínal rozjíždět ofenzivní stroj domácích. Ve 12.minutě po rohovém kopu hlavičkoval těsně vedle Čížek a průnik Řezáče z pravé strany skončil nepřesnou přihrávkou. Ve 23.minutě rozjeli domácí rychlou akci po levé straně do střely I. Merty vložil nohu Škoda a míč zapadl za záda Šrámka. Ve 29.minutě domácí rozehráli další rohový kop a hlavička I. Merty skončila těsně mimo tyč. Vzápětí u rohového praporku Novák obral o míč Zemana, ale přihrávka před branku neprošla. Hosté v těchto fázích zápasu byli bezradní a prakticky si nic nevytvořili. Naopak v 35.minutě potáhl míč středem hřiště I. Merta, napřáhl z 25ti metrů ke střele, kterou se snažil zblokovat Kovář, ale dal míči směr do horního rohu branky a Šrámek ho vyndaval ze sítě podruhé. Ve 41.minutě se z levé strany dostal až před Šrámka opět I. Merta, ale tentokrát byl úspěšnější golman Újezda. V samotném závěru první půle se hosté konečně dostali do koncovky, ale gól Matouška padl po signalizovaném ofsajdu.

I po přestávce měli navrch ofenzivně naladění domácí. Už ve 49.minutě se Řezáč lehce zbavil Mináře, dostal se až k zakončení, ale Šrámek střelu vyrazil a poradil si i se slabou dorážkou Skály. V 60.minutě si na dlouhý pas Sigana naběhl Nešpor, pelášil sám na Šrámka, ale branku trefit nedokázal. Za čtyři minuty I. Merta využil zaváhání obrany hostů a chybného vyběhnutí Šrámka, ale jeho technickou střelu do opuštěné branky stihl na lajně vyhlavičkovat Škoda. Dvakrát se přece jen do koncovky dostali i hosté, ale Zahradník pálil nad a Matouškovu nedůraznou hlavičku v poklidu lapil Šokoďko. V 73.minutě domácí Novák vybídl ke skórování Čížka, ale ten v ideální pozici pálil nad branku. Za minutu už domácí udeřili potřetí. Chrž vybojoval míč na vlastní půli na levé straně našel volného Žáka, jeho centr ztlumil rukou Minář, ale ponechanou výhodu využil Nešpor a přes Mináře propálil míč do sítě. Další šance domácího Žáka skončila rohem a střelu I. Merty s vypětím všech sil vyrážel Šrámek. V 87.minutě vypálil domácí Sigan a od zad Mareše míč zapadl do sítě hostů počtvrté.

Pavel Loukota (Újezd n.L.): Domácí nás jasně přehráli bojovností a nasazením. Naše snaha troskotala na nepřesných přihrávkách a slibné akce jsme tak nedokázali dotáhnout do koncovky. Porážka je krutá, ale vítězství domácích je zasloužené.

Daniel Drahokoupil (FC Zličín): Tak takovýhle zápas se hodnotí dobře. Potvrdili jsme, že jsme se hodně zlepšili ve hře dopředu. Ukazovali to už přípravné zápasy. Jsem rád, že se po nevydařeném jaru konečně střelecky opět prosadil Ivan Merta. Spolehlivě pracovala i obrana, soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili.

Branky: 23. a 35. I. Merta, 74. Nešpor, 87. Sigan ŽK: Novák - Časko, Frýda

FC Zličín: Šokoďko - Klíma, Chrž, Sigan, Skála - Roubíček - Nešpor (88. Víger), Novák (89. Urban), Čížek, I. Merta - Řezáč (55. Žák). Trenér Daniel Drahokoupil.

Újezd n.L.: Šrámek - Daníček, Minář, Škoda, Zeman - Valtr (46. Zahradník), Kovář, Časko, Kohout (68. Mareš) - Frýda, Matoušek. Trenér Pavel Loukota.