Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Hezké léto všem členům FC Přední Kopanina a všem fanouškům...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:03.08.2019
 
Praha - Pražská teplárenská přebor má v posledních letech jednu jistotu. Když budete odhadovat, které mužstvo bude hrát ve špičce tabulky, můžete počítat s Přední Kopaninou. Tým trenéra Daniela Votta je hodně kvalitní a musí se s ním počítat. „Rádi bychom znovu hráli nahoře,“ potvrzuje ambice kouč. Naposledy bral tým od letiště čtvrtou příčku a k tomu triumf v Teskahor Poháru Pražského fotbalového svazu.

Start přeboru se pomalu blíží. Jak jste spokojený s přípravou, proběhlo vše podle plánu?
Dáváme to dohromady pomalu a postupně. Kdyby to šlo, protáhl bych přípravu ještě o týden. (směje se) Kompletní jsme se sešli až během posledního víkendu. Ale pořád se řeší příchody hráčů, takže v tuhle chvíli ještě nevím, s kým budeme v sobotu v poháru hrát. A týká se to třeba třetiny sestavy, což je docela dost.

Vidíte, při pohledu na přípravné zápasy bylo vidět poměrně velké posílení. Takže ještě není vše dořešeno? 
Určitě už je náš Fanda Hák, ten s námi odmakal celou přípravu. Pak se jedná o třech posilách z Motorletu, ale tam ještě jednání neskončila. S hráči jsme byli v kontaktu už v zimě, ale tehdy potřeboval Motorlet zachránit béčko v přeboru, teď jsme se k jednání vrátili. S hráči jsme domluvení, musí se to doladit s klubem.

V přípravě to zatím nejvíc střílí právě Hákovi. To je příjemné zjištění, že? 
Určitě jsme rádi. Je to běžec, bojovník. Věděli jsme, že umí dát gól a on to zatím stoprocentně potvrzuje.

A co vaši elitní střelci Urban a Šultes? 
Měli nějaké výpadky v přípravě, takže je zatím nejlepším střelcem Fanda Hák. Je to příjemné, když se střelecká zátěž rozloží na více fotbalistů. Ale klukům samozřejmě věřím, že se na přebor naladí a bude jim to tam padat. V minulé sezoně nastříleli jen oni dva přes padesát gólů.

Mluvilo se také o explzeňském Danu Kolářovi, jaká je situace? 
Ano, je pravda, že kontakt proběhl, ale zatím je to na bodu mrazu. On dělá u mládeže v Plzni, takže je tam hodně časově vytížený. Zatím to nedopadlo, ale uzavřené nic není. Bydlí nedaleko Přední Kopaniny, přebor je pro něj asi optimální soutěží, jakou by mohl vzhledem k povinnostem v Plzni zvládat. Uvidíme, momentálně nic hotového není.

A co nějaké odchody, opustil někdo kádr? 
Momentálně se řeší odchod Pechara, který se trenérsky angažuje u sedmnáctky Meteoru. Uvidíme, jak to bude s Michalem Pospíšilem. Ten během léta řeší své kempy pro mladé hráče, i před rokem se připojil k týmu až v srpnu. Teprve se bude řešit, jak to bude dál.

V sestavě jsem neviděl ani zkušeného Cvrčka. Jak to s ním vypadá? 
V sestavě chyběl, momentálně se dává dohromady, respektive čeká na diagnózu svého zranění. Ten je ale normálně dál u nás.

Kopanina platí za tým, který hraje pravidelně v horních sférách tabulky. Je to i cílem pro následující sezonu? 
Doufejme, že budeme hrát zase nahoře. Víme, že do přeboru přicházejí další hráči s ligovými zkušenostmi. Kvalita už v minulé sezoně byla skvělá a letos to bude ještě lepší. My se snažíme v klubu hodně pracovat s mladými hráči, byť v áčku se to ještě neprojevuje. Bylo hodně důležité, že se posunula výš rezerva. Myslím, že z pohledu klubu nás čeká hodně zajímavý rok.

V přípravě jste si zahráli i proti soupeřům z divize a nevedli jste si zle. Má to signalizovat, že může přijít útok na postup? 
My se snažíme hrát proti divizním soupeřům pravidelně, takže to tak bylo i tentokrát. Výsledky nepřeceňujeme, u soupeřů trenéři točí sestavou, mění klidně osm lidí. Takže to žádný signál směrem k postupu není. Na druhou stranu v poháru nás čeká Ostrá, takže konfrontaci s divizními týmy vítáme a rádi bychom přes Ostrou postoupili. (Přední Kopanina hraje s Ostrou předkolo MOL Cupu v sobotu 3. srpna od 17 hodin na svém stadionu)

Z pražského přeboru se nikdo do divize v posledních letech nehrne. Máte v hlavě, že třeba v budoucnosti by se mohla Kopanina do čtvrté nejvyšší soutěže vrátit? 
Kdyby ta příležitost byla, ideálně bychom museli v přeboru skončit na prvním místě. Jak jsem říkal, pracujeme s mladými hráči. Kdyby se povedlo mít v kádru třeba pět šest zkušených hráčů a kolem tak deset mladých, běhavých kluků. Pak by se třeba dalo tímhle směrem uvažovat. Ono je to hodně složité. Třeba na jaře nám v jednu chvíli chybělo až deset lidí, takže jsme měli problémy i v přeboru. Jenže, když budete mít zase moc široký kádr, tak může přijít problém s motivací hráčů, kteří třeba nemají tak velké herní vytížení. I proto je důležité, že se posunulo výš béčko.

Už se těšíte na start přeboru, kdy vás čeká poslední vítěz Újezd Praha 4? 
Začátek máme opravdu těžký, všichni soupeři posilují, do přeboru přišla známá jména. S Újezdem jsme uhráli těsné výsledky, ten nejlepší pak v poháru. Dobře víme, jak silný soupeř k nám přijede. Myslím, že to bude hodně zajímavý zápas a my budeme chtít uspět.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8793-predni-kopanina-touzi-opet-po-spicce-preboru-prichod-exligove-posily-je-zatim-u-ledu
Článek připravil:cip
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Tým měl velkou chuť vyhrát. Kluci makali až do konce, chválil trenér Daniel Vott, 31.05.2020
Přední Kopanina - Výhra 4:2 nad dorostenci 1.FK Příbram potěšila kopaninského trenéra Dana Votta. Byla už druhá v řadě po Olympii Radotín. Podle Votta...
Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....

Další články

Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020