Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Každá série jednou skončí, říká Martin Kuchař o třech výhrách Litole v řadě

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:30.03.2012
 
Přední Kopanina - Žádnou radost z výsledků si zatím neužil trenér Přední Kopaniny Martin Kuchař. Jeho tým nevyhrál za celou zimní přípravu ani teď v prvních třech kolech divize. Mužstvo dvakrát zkolabovalo v poslední minutě a provází ho i smůla v podobě nebývale vysokého počtu zraněných hráčů. Krizovou situaci mladý kouč se svým týmem zatím zvládá s nadhledem. „Nebudeme brečet a musíme se s tím poprat. Proti Litoli chceme nastartovat novou úspěšnější sérii!“

Před začátkem jara jste mluvil o potřebě dobře odstartovat. Po třech porážkách lze říci, že start se nepovedl. Proč?
Bohužel start nám nevyšel. V Čelákovicích jsme sehráli vydařený zápas a vlastní hloupostí jsme o něj přišli, druhý zápas s Vyšehradem jsme první půli nezvládli, ale ve druhé už s větším nasazením a pílí jsme se dostali do hry, bohužel jsme nedali góly. Z těchto dvou kol jsem předpokládal čtyři body, bohužel nezískali jsme žádný. Proti Motorletu bychom ve složení v jakém jsme museli nastoupit brali i remízu, ale byl to spíš sen než realita. Soupeř byl jinde než náš tým.

První dva zápasy byly dobře rozehrané, nakonec oba dopadly smolně. Inkasovali jste vždy rozhodující branku v poslední minutě. Říká se, že je lepší dostat pět gólů než prohrát o branku. Vaše pocity?
Výsledek je vždy stejný. Měl jsem strach, že se na nás podepíše tahle série, ale mužstvo zatím jako celek drží. Musíme se vyrovnat s řadou zranění, které přišly ne v úplně vhodnou dobu a odstartovat s Litolí šňůru dobrých výsledků, která nás vynese do klidnějších vod, než se momentálně nacházíme.

Tři porážky ze tří zápasů na náladě nepřidají. Jak udržujete náladu v týmu?
Zatím je to začátek, kdyby to mělo pokračovat tímto směrem dál bylo by to horší, vždyť se nejedná jen o jaro, tým už nevyhrál od září loňského roku. Máme mladý tým s několika zkušenými hráči, kteří to musí v této chvíli podržet, ale líbí se mi, že i mladí se nebojí vzít na sebe odpovědnost, ať už se jedná třeba o Peclinovského, Průšu a další.

Potýkáte se s výrazným počtem zraněných hráčů. Zažil jste za své působení tolik marodů v jednu chvíli?
Já určitě ne, je to extrém, ale musíme se s tím vypořádat. Věděli jsme, že jdeme do soutěže a kádr nebude široký. Takže ta série zranění nám vůbec nepomáhá. Ale nebudeme brečet a musíme se s tím poprat. Na druhou stranu se nám tím pádem daří zabudovávat nové mladé hráče, kteří jednou budou páteří tohoto týmu.

Další pokus zlomit tuto zakletou sérii budete mít doma proti Litoli. Jak jste připraveni na tohoto soupeře?
My se speciálně nepřipravujeme na žádného soupeře. Jdeme zápas od zápasu, bereme to jak přichází. Nechceme nic měnit na způsobu hry, který by nám měl dlouhodobě přinést úspěch, je to o bojovnosti, o hlavách, o pozitivním myšlení. Když se hraje o záchranu není čas na krásu. Hráči musí v každém okamžiku odevzdat všechno a pak se ukáže na hřišti jak budeme produktivní. Máme zatím problém se střílením gólů, připravujeme si šance i v minulém zápase proti silnému Motorletu jsme měli, ale chybí nám klid v zakončení.

Co říkáte startu Litole do jara – tři vítězství?
Každý série musí někdy skončit.

Jejich klíčovým hráčem je Adam Petrouš. Vy jste rovněž působil v profesionálním fotbale znáte se?
Známe se, hráli jsme proti sobě. Je to kvalitní hráč na tuto soutěž, pokud udrží chuť do fotbalu, bude hodně platný na hřišti i v kabině.

Jedno vítězství na jaře spadlo Litoli do klína samo – kontumační výhra nad Blšany, které se k utkání nedostavily. Stalo se jim to na jaře už dvakrát. Vy jste v Blšanech zažil nádherné časy jako hráč a postup do 1. ligy. Co říkáte na jejich problémy?
Je to hrozně nešťastné nejen pro Blšany, ale pro celý fotbal. V době kdy dochází ke změnám zákonů a pravidel a podpora fotbalu a sportu obecně klesá, to není dobrý signál pro lidi ani pro partnery. Věřil jsem, že se Blšany mohou zase nastartovat, ale teď to spíš vypadá, že se můžou potopit až na dno. Zažil jsem tam krásné časy a mrzí mě to moc. Navíc něco podobného jsem zažil i s Xaverovem, kdy kdysi úspěšný klub ve své době zmizel z mapy. Nerad bych se toho dočkal i v případě Blšan.
Článek připravil:cip
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:FCPK.CZ
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Ve Walesu hrál první ligu, v Česku válí za Přední Kopaninu. Jacob Charles Wise., 30.11.2023
Praha - Hrál nejvyšší soutěž ve Walesu, profesionálně se ale fotbalem živit nechtěl. A tak dal první lze vale. Když navíc přišla pracovní nabídka z Česka,...
Akce v klubové restauraci: Vyprávění Jakuba Moravce, whisky, cestování., 30.11.2023
Přední Kopanina - V úterý 28. listopadu 2023 měli možnost členové klubu i veřejnost navštívit na stadiónu U Drahušky zajímavou akci. Vyprávění cestovatele...
Starší přípravka se bohužel na memoriálu Vojtěcha Kahovce umístila až dvanácta., 26.11.2023
Střešovice - Memoriál Vojtěcha Kahovce je turnaj mladších a starších přípravek, který se pořádá každoročně jakžto vzpomínka na jednoho ze zakladatelů klubu...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...
Mladší a starší přípravka spolu sehrály tréninkový zápas., 26.11.2023
Přední Kopanina - V neděli 26. 11. se na Kopanině konal tréninkový zápas v režii obou přípravek, tedy kategorií U9 a U11. Hráči se namíchali do dvou celků,...

Další články

Na každoročním turnaji ve Střešovicích bohužel přípravku doprovázela smůla., 25.11.2023
Šlágry české kuchyně U Drahušky. Každý víkend až do vánoc. Zajděte., 25.11.2023
Jaké byly nejúspěšnější kategorie FCPK za podzim? Dočtete se zde!, 24.11.2023
Fotbalisté odpočívají, na stadiónu jedou akce. Čeká nás Advent U Drahušky., 23.11.2023
PREVIEW: Poslední zápas A-týmu v tomto roce. Osmifinále Teskahor poháru!, 17.11.2023