Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online...  
 

Začátky byly těžší, důležitá je pro mě kabina, tvrdí letní posila David Černý!

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:24.10.2024

Přední Kopanina - Odchovanec klubu Brandýs - Boleslav, který si prošel i Viktorií Žižkov, tuto sezonu zakotvil na Kopanině. Na stadion U Drahušky v létě přišel hostovat ze svého působiště ve Staré Boleslavi, kde hrál 1. A třídu. Davida Černého jsme se zeptali na pocity z divize, ale například i na věčnou debatu Messi vs Ronaldo, a mnohem více!

Začnu z obecnějšího hlediska. Na Kopaninu jste přišel v létě, jsou to tedy zhruba tři měsíce. Jaké byly začátky a jak na vás zatím Přední Kopanina působí?

Začátky byly těžší, je to přeci jen vyšší soutěž než ta, na kterou jsem byl doposud zvyklý. Chvíli mi trvalo přizpůsobit se kvalitě soutěže. Důležitá je pro mě kabina, kterou tady máme skvělou, a hodně mi pomohlo, že jsem s pár kluky hrál už dříve v mládeži na Žižkově.

Například s Timothym Barrattem či Davidem Edreesem…

Ano, s Timmym a Edrym se známe právě ze zmíněné mládeže Žižkova. S Edrym jsem nikdy nehrál, jelikož patřil do mladší kategorie, každopádně jsme se vídali na trénincích. S Timmym se na druhou stranu znám již opravdu dlouho. Poprvé jsme spolu hráli už někdy v U14 a na hřišti jsme společně sehráli desítky zápasů.

V čem se zatím vaše zkušenost s FCPK liší oproti vašim předchozím angažmá, jako třeba ve Staré Boleslavi nebo právě na Žižkově?

Jak jsem již říkal, divize je vyšší soutěž. Fotbal je zde náročnější, hráči svádí více soubojů, a hlavně je všechno mnohem rychlejší. Ve Staré Boleslavi jsem hrál 1.A třídu a v soutěži nebylo tolik individuální kvality, které tady na Kopanině máme naopak dost. Za Žižkov jsem hrál jen v mládeži, což se s dospělým fotbalem nedá srovnávat.

Přejdu k poslednímu zápasu s Meteorem. Proti lídrovi divize B jste si připsal svou premiérovou branku v modročervených barvách. Popište nám vaše pocity po tak důležitém gólu, a následném inkasování rozhodující trefy v 89. minutě.

Gól jsem dal po šíleně dlouhé době, takže to bylo něco speciálního. Pro mě neuvěřitelná euforie. V ten moment jsem byl nad rámec šťastný, že jsem vstřelil důležitou branku, díky které budu schopen pomoct týmu k získání potenciálních bodů proti Meteoru. To se nám nakonec nepovedlo. Ale to teď musíme hodit už za hlavu a soustředit se na sobotní zápas.

Kopanina přitom byla tak blízko třem bodům ze zlata, ale nakonec vyšla naprázdno…

Je to obrovská škoda, chybělo nám trochu štěstíčka. Měli jsme šance dát rozhodující gól, ale nebylo nám přáno. Na druhou stranu věřím, že nám půjde štěstí naproti v dalších zápasech.

Jaký vidíte důvod za obdržením prvních dvou branek po necelé půl hodině hry?

První branka padla z nedůrazného dohrávání soubojů. Já jsem měl šanci dohrát jeden ze soubojů tvrději, a kdyby se tak stalo, třeba by branka ani nepadla. Druhý gól padl z našeho zaváhání na zadní tyči při standardce. Soupeřovi hráči se tam ocitli úplně sami a jen dávali před branku do prázdné. Přesně z těchto situací se musíme poučit.

Příště vás čeká další náročný duel proti Mariánským Lázním, které sídlí na čtvrtém místě. Jak jste na tento zápas nastaveni?

I přes to, že hrajeme venku už od 10:15, do zápasu jdeme jednoznačně pro body. Po minulém utkání víme, že nezáleží na tabulkovém umístění soupeře, protože se všemi jsme schopni hrát vyrovnaný fotbal. Mariánky jsme si s trenérem rozebírali a na jejich hru jsme připraveni. Na zápas se moc těším.

Když se zaměřím konkrétně na vás samotného, za FCPK jste celkově odehrál už 13 utkání. Deset za A-tým a tři za rezervu. V nich jste nasbíral již 1125 odehraných minut, což je nejvíce ze všech hráčů na Kopanině. Jak se aktuálně cítíte fyzicky?

Abych pravdu řekl, necítím se nějak extrémně vytížený. Fyzicky jsem na tom dobře, žádnou velkou únavu necítím. Popravdě jsem rád, že mám odehráno tolik minut, protože to jsou pro mě velmi cenné zkušenosti, které ve svém věku potřebuji pro další rozvoj.

Ve 12 z těchto utkání jste odehrál plných 90 minut. Pouze jednou jste nastoupil z lavičky, a to o poločase proti Slanému…

Proti Slanému jsem nastupoval do druhé půle, což byl pro mě první zápas v divizi, takže na to jen tak nezapomenu. Od tohoto utkání dostávám důvěru trenéra a nastupuji v základní sestavě, čehož si nesmírně vážím.

V obraně hrajete bok po boku s další oporou kádru, Sebou Schierreichem. Jak si pochvalujete spolupráci s vaším stoperským partnerem?

Se Sebou se mi hraje fantasticky; je to obránce a parťák, kterého v týmu chcete mít. Momentálně je pro nás jedním ze základních kamenů kádru. Hlavně je jeden z hráčů, se kterým se už znám z mládežnické kategorie, takže nějaké povědomí o společném fungování na hřišti už máme. Mimo hřiště jsme si sedli již v mládeži; na hřišti nám to nyní funguje a já jen doufám, že nám to spolu půjde i nadále.

Na závěr bych se zeptal i na otázky vám bližší. Kombinujete aktuálně fotbal se studiem nebo už pracujete?

Kromě fotbalu primárně studuji. Jsem ve druhém ročníku na VŠTVS Palestra. Abych mohl uplatnit zkušenosti ze sportovního prostředí, vybral jsem obor kondičního specialisty. Do budoucna bych se fotbalu dále věnoval i mimo aktivní kariéru hráče.

Ronaldo nebo Messi?

Messi.

Kterou fotbalovou ligu nejraději sledujete?

Nejraději sleduji anglickou Premier League. Jakožto fanoušek FC Liverpool jsem pravidelně u televizní obrazovky.

Tuto sezonu nosíte na zádech číslo 53. Je náhodně zvolené nebo jste si ho vybral? Máte ve fotbale nějaké vám blízké číslo, které byste na svém dresu nejvíce preferoval?

Číslo je zvolené náhodně. Dostal jsem ho ve svém prvním zápase a prozatím mi zůstalo. Jelikož je můj idol Virgil van Dijk, rád nosím číslo 4. Nosíval jsem ho již v mládeži a rád bych jej někdy dostal zpátky na záda.

Máte touhu se ve fotbale podívat ještě na vyšší level?

Určitě bych se rád podíval do vyšší soutěže. Je to něco, po čem toužím už od dětství. Snažím se zůstat nohami na zemi a momentálně mám hlavu nastavenou jen na letošní sezónu v divizi.

 

Článek připravil:JT
 
 

Aktuality klubu

Výsledkový servis: A-tým se loučí se čtvrtou ligou, mládež zvítězila, 19.06.2026
Sezona 2025/2026 dospěla ke svému konci. Zatímco A-tým uzavřel své působení ve 4. lize vysokou domácí porážkou s Karlovými Vary a soutěž opouští, ostatní...
Sedmnáctiletý kanonýr Skalník táhne dorost: patří mezi nejproduktivnější střelce, 16.06.2026
Ondřej Skalník je teprve 17letý útočník staršího dorostu, přesto už se výrazně prosazuje mezi dospělejšími soupeři v 4. lize, kde s patnácti góly ve 19...
Víkendový rozpis: Poslední zápasy sezony! U13 hraje o postup, áčko se loučí, 11.06.2026
Závěrečný víkend sezony 2025/26 je tady a pro všechny týmy FCPK půjde o poslední soutěžní vystoupení tohoto ročníku. A-tým se v domácím prostředí rozloučí...
„Fotbal pro mě není jen práce, ale vášeň“ říká Štěpán Hájek, 09.06.2026
Štěpán Hájek je v kabině FCPK známý jako hráč, který nikdy nic nevypustí, a mimo trávník jako hlas, který diváky provází těmi největšími bitvami Premier...
Výsledkový servis: Dorost otočil zápas v Kolovratech, béčko veze bod ze Zličína, 07.06.2026
Uplynulý víkend přinesl na Kopanině směsici radosti i zklamání. A-tým zakončil sezonu venkovní porážkou 2:5 na hřišti rezervy Ústí nad Labem, kde alespoň...

Další články

Víkendový rozpis: Béčko na hřišti druhých Raptors. Doma U17, žáci a přípravka , 04.06.2026
FCPK vykopává svůj podcast. Jak bude vypadat?, 02.06.2026
Výsledkový servis: Kanonáda B-týmu, áčko padlo v přestřelce, 31.05.2026
Walter o debutu v základu A-týmu, těžkých zraněních i obětavosti rodičů, 29.05.2026
Víkendový rozpis: Doma všechny týmy od mužů po žáky. Venku jen mladší přípravka, 28.05.2026