Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Víkendový program Přední Kopaniny. Pět z osmi zápasů se hraje U Drahušky.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:01.05.2024
 
Přední Kopanina - Sezona 2023/24 běží naplno a před námi už je první květnový víkend. Jedná se o víkend, kdy bude možné sledovat spoustu fotbalové akce na kopaninském stadionu U Drahušky. Z celkových osmi utkání totiž hned pět bude odehraných na domácí půdě. Venku odehrají své zápasy oba mužské týmy a starší přípravka. Přijďte podpořit Kopaninu!

Muže Přední Kopaniny čeká tento víkend po sérii několika utkání proti celkům z TOP 7 papírově lehčí zápas. Jedná se o souboj s Královicemi, které sídlí na dvanácté příčce a stále jsou na jejich vkus příliš blízko nebezpečným sestupovým pozicím. Tento soupeř se však na jaře nachází v úctyhodně formě. Za tuto část sezony nasbíral již 15 bodů, což je o pět více než za celý podzim. V osmi duelech zaznamenal pět výher a tři porážky. Mezi těmito úspěchy jsou výhry například i proti Motorletu B či Kolovratům. Kopaňáci si tak nemohou dovolit tento zápas podcenit. Modročervení budou chtít navázat na šňůru sedmi vítězství v řadě, mezi které patří i postup do semifinále poháru z minulé středy (více zde).

Kopaninská rezerva nutně potřebuje zvednout svojí formu a zavzpomínat na podzimní jízdu. V úvodních osmi kolech si připsala pouze tři výhry; dále třikrát prohrála a dvakrát remízovala. Nenasbírala tedy ani polovinu všech možných bodů na jaře. V posledním kole Kopaňáci podlehli doma Slivenci, který před utkáním sídlil ve spodní trojce tabulky. Nyní modročervené čeká další soupeř z dolní části. Jedná se o Cholupice, tedy třináctý tým soutěže. Toto mužstvo však na jaře prokázalo, že dokáže bojovat i se silnějšími celky. Zatím si připsalo tři úspěchy, a to například i proti Uhelným skladům a Radotínu, tedy týmům, které jsou v boji o postup. Doma bude chtít potrápit i Kopaninu, která naopak potřebuje zaznamenat tři body.

Obtížný úkol čeká tento víkend starší dorost FCPK. Ten se doma U Drahušky utká s lídrem své soutěže, jakýmž je tým ČAFC. Kopaňáci se nachází na devátém místě a od spodní trojky tabulky je dělí dva body. V pěti dosavadních utkáních na jaře tato kategorie vyhrála pouze jednou, a to proti poslední Březiněvsi před třemi týdny. Kromě tohoto úspěchu si ve zbytku zápasů připsala tři porážky a jeden nerozhodný výsledek. ČAFC vede tuto soutěž s náskokem osmi bodů na druhou Hostivař, a má tak vše pod kontrolou. Za celou sezonu, tedy za 16 duelů, tento celek ztratil pouhých pět bodů. Ve druhém jarním kole zaznamenal svojí vůbec první prohru, a to proti Ďáblicím.

Den před U19 odehraje své utkání dorost mladší. Ten v 17:00 vykopne sedmnácté kolo své soutěže na domácí půdě proti Zličínu. V minulém kole Kopanina podlehla Xaverovu B 0:5 a přepustila mu první místo v tabulce. Do té doby FCPK měla čtyři úspěchy v řadě. Nyní jí čeká Zličín, který sídlí na sedmé příčce. Toto mužstvo v druhé polovině ročníku zatím zaznamenalo dvě remízy, dvě vítězství a jednu porážku. Na kontě má 19 bodů, což je o 18 méně než Kopanina.

Ve stejný den, avšak ještě dopoledne, vyjdou do akce starší žáci. Jedná se o další domácí utkání, které budete moct sledovat U Drahušky. Na Kopaninu zavítají Satalice, tedy přímý soupeř v boji o záchranu. Jedná se tedy o velmi důležitý zápas pro oba celky. Modročervení na jaře doposud nasbírali tři z možných patnácti bodů. Čtyřikrát prohráli. Jsou tedy na jedenáctém místě s bilancí jedenácti bodů. Satalice jsou desáté a mají stejně bodů jako FCPK. V posledních pěti zápasech zaznamenaly jeden úspěch, jeden nerozhodný výsledek a tři prohry.

Jiným kopaninským celkem, který bojuje na špici tabulky, je kategorie mladších žáků. Ta sídlí na druhé pozici a ztrácí pět bodů na vedoucí Barrandov, se kterým minulý víkend uhrála remízu 3:3 (informace). Kopaňáci po dobrém startu do jara, kdy vyhráli dva z úvodních dvou mistráků, a navázali tak na podzim, se nyní nachází v nepříznivé sérii tří utkání bez vítězství. Kvůli tomu jim lídr dokázal odskočit. Nyní modročervené čeká duel se Střešovicemi C, které jsou desáté, tedy předposlední a mají třináct bodů. Tento celek má za celou sezonu čtyři výhry, z čehož jedna přišla v prvním jarním kole proti Sokolu Řepy B. Od té doby dvakrát prohrál a jednou remízoval.

Starší přípravka FCPK nastoupí do svého pátého jarního mistráku v sobotu ráno, konkrétně už v 8:30, na Uhříněvsi. Soupeřem bude tamní Čechie, která je sedmá v tabulce. Kopaňáci dále bojují na vrchu, kde sídlí na třetím místě, kousek za Kolovraty.

Mladší přípravka má svůj zápas den po U11, tedy až v neděli. V domácím prostředí se utká s týmem Zbraslavi, který je o místo pod Kopaňáky, a jedná se tedy o důležitý zápas. Kategorie U9 bude chtít navázat na středeční výhru proti Sokolu Řepy!

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

Královice vs FCPK - sobota 4.5. 10:30, Královice

Cholupice vs FCPK B - neděle 5.5. 17:00, Cholupice

FCPK U19 vs ČAFC - neděle 5.5. 17:00, Kopanina

FCPK U17 vs Zličín - sobota 4.5. 17:00, Kopanina

FCPK U15 vs Satalice - sobota 4.5. 11:30, Kopanina

FCPK U13 vs Střešovice C - neděle 5.5 14:45, Kopanina

Uhříněves vs FCPK U11 - sobota 4.5. 8:30, Uhříněves

FCPK U9 vs Zbraslav - neděle 5.5. 13:00, Kopanina

 

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024