Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přebor: Kopanina hraje na Vyšehradě, kdo vyhraje duel elitních střelců?

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:27.04.2024
 
Praha - Pražská teplárenská přebor vstupuje do své závěrečné čtvrtiny šlágrem mezi nejlepšími celky soutěže. Momentálně druhý Vyšehrad přivítá v sobotu v 10:15 v utkání 23. kola vedoucí Přední Kopaninu. Šemíci ztrácejí na lídra pět bodů a v domácím prostředí budou jistě chtít z manka umazat. Naopak tým od letiště, který v týdnu vyhrál v pohárové čtvrtfinále nad Kolovraty 3:0, má šanci jít do ještě většího trháku. "Jsme rádi, že to v poháru vyšlo, i kvůli pohodě," oddechl si kouč Kopaniny Daniel Vott.

Co může jakákoliv soutěž nabídnout víc, než když se srazí dvě vedoucí mužstva. "My se na zápas vážně těšíme," hlásí trenér domácího Vyšehradu Jaroslav Klíma. Dobře ví, jaká šance před jeho týmem je, ale v soudech je opatrný. "Uvidíme, jak to dopadne. Ať vyhraje ten lepší, hlavu si s tím nelámeme," dodává směrem k zápasu.

Už na podzim Šemíci vyhráli na Přední Kopanině 3:1, teď budou mít výhodu domácího prostředí. A navíc se bude hrát na umělé trávě, kterou soupeři zrovna moc nemusí. "Umělka v takovém zápase nehraje roli, podmínky jsou pro oba týmy stejné," odmítá Klíma, že by byl v utkání v sebemenší výhodě.

Na vyšehradské straně pálí v sezoně ostrými kanonýr Jiří Heřman, který už má na kontě šestadvacet branek, o deset přesných zásahů za ním jsou v žebříčku kanonýrů Dan Urban a Vojtěch Ptáček z Přední Kopaniny. "Jirka potřebuje na gól tak tři šance," naznačí trenér, že bombarďák ve vyšehradském dresu mohl mít zásahů na kontě daleko více. "A taky nás dost bodů stálo pět neproměněných penalt. Nebýt toho, mohli jsme být v tabulce Kopanině blíž," dodává.

Potěšitelné naopak pro Klímu je, že se mu daří zabudovávat do týmu mladé hráče. "Nastupují třeba čtyři kluci v dorosteneckém věku, takové zápasy, jako nás čeká, je pro ně moc dobrá škola," konstatuje šéf vyšehradského klubu. Šemíci se na prestižní bitvu naladili vysokým vítězstvím 6:1 nad posledním Braníkem.

Přední Kopanina končí anglický týden. Po sobotní výhře nad ČAFC 2:1 tým od letiště zvládl i pohárové čtvrtfinále s Kolovraty 3:0. "Uvidíme, v jakém stavu budou hráči," neodtajnil Daniel Vott, jak se bude lišit základní sestava proti pohárovému souboji.

Dá se čekat, že v základní sestavě budou od první minuty zmiňovaní kanonýři Urban s Ptáčkem. Ti by mohli mít na útočné polovině možná více prostoru než obvykle, Vott totiž očekává, že se Vyšehrad doma bude prezentovat ofenzivním výkonem. "Nemají na co čekat, potřebují vyhrát. Remíza pro soupeře nic neřeší," tvrdí trenér týmu od letiště.

"Bude to jiné než když jsme hráli první zápas na Kopanině. To jsme soupeře tlačili a on nás trestal," vzpomíná Vott. Na zápas se těší, nikoliv však na umělou trávu, na níž se bude hrát. "Ta jejich je fakt hnus," hlásí Vott. "Nebude sice třicet stupňů, ale lituji každé mužstvo, které na ní musí nastoupit," dodává kouč.

Dobře ví, že se jeho tým nečeká nic jednoduchého. Jeho svěřenci totiž před rokem prohráli na Vyšehradě 1:2. "V poslední době se nám proti nim nedařilo. Ale klukům věřím. Pokud ten zápas zvládneme, budeme k našemu cíli hodně blízko," věří trenér lídra přeboru.

I on pochopitelně vnímá, že Vyšehrad má na své straně momentálně nejlepšího střelce přeboru Heřmana. "Ale pokud bude Vojta Ptáček mít nabito jako v posledních zápasech, klidně může ještě soutěž střelců vyhrát," usmívá se Vott. Jedním dechem ale dodává, že hlavním cílem Přední Kopaniny je vítězství v nejvyšší pražské soutěži. Navíc Ptáček i Urban mají shodně po 16 gólech. "To je naše obrovská přednost, navíc kluci nehamouní góly, ale dokážou si klidně přihrát před prázdnou branku," chválí. "Samozřejmě, kdyby třeba došlo k tomu, že bychom měli první místo jisté třeba před posledním kolem, pak se budeme snažit, aby náš hráč vyhrál i soutěž střelců. Pamatuji si, že Urby potřeboval takhle dát v posledním kole přeboru tři góly a opravdu je dal," dodává.

Zápas bude mít i jednoho zajímavého diváka. Na zápas má přijít i Bernd Hollerbach, jehož syn Ben Rudi Hollerbach nebude chybět jako pravý obránce v základní sestavě Přední Kopaniny. Bernd Hollerbach byl v roce 2009 asistentem kouče Magatha ve Wolfsburgu, který tehdy vyhrál německou nejvyšší soutěž. "O tom, že má přijít, vím jen z rozhovoru s Benem. Docela by mě zajímalo, co bude říkat na úroveň přeboru," dodává na závěr Vott. 

Přední Kopanina na jaře v přeboru ztratila body pouze v Jinonicích, kdy podlehla Motorletu B 1:4. Vyšehrad prohrál doma s Kolovraty 0:2, pak remizoval v Dolních Chabrech 2:2 a s ČAFC bral doma plichtu 1:1. Přední Kopanina má na kontě 49 bodů při skóre 68:33, Vyšehrad je o pět bodů zpět, skóre má 61:29.

 

Článek připravil:rjm
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024