Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Kopaninu čeká víkend plný důležitých zápasů. Kompletní program zde.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:25.04.2024
 
Přední Kopanina - Vypadá to, že po několika studených týdnech nás opět čeká oteplení, které začne tento víkend. Jedná se tak o skvělou příležitost jít podpořit kopaninské týmy doma i venku. Program na nadcházející sobotu a neděli je opravdu nabitý šlágry a důležitými zápasy. Hned několik celků čeká souboj v boji o titul, z čehož vyčnívá utkání A-týmu s Vyšehradem. Celou pozvánku na tento peprný víkend najdete níže!

Veledůležitý zápas o víkendu odehraje A-tým, který zavítá na půdu Vyšehradu. Jedná se tedy o souboj prvních dvou celků soutěže. Domácí na Kopaňáky ztrácejí pět bodů, a tak se pro modročervené jedná o skvělou příležitost, jak se na prvním místě ještě více odtrhout od zbytku. V případě výhry by si FCPK vytvořila již velmi nadějný náskok na zbytek sezony a výrazně se přiblížila svému největšimu cíli. Vyšehrad začátkem jara navázal na dobrou formu z podzimu, avšak následně po jedenácti kláních bez prohry nečekaně doma podlehl Kolovratům. Od té doby v posledních čtyřech kolech vyhrál pouze jednou. Kopanina má 49 bodů, může se pyšnit nejlepším útokem a pátou nejpevnější obranou soutěže. Zároveň si v úvodních sedmi jarních duelech připsala šest úspěchů - body naposledy ztratila před více než měsícem. Do tohoto důležitého klání tak jdou kopaninští pozitivně naladěni.

Týmem, který od začátku jara nesladil formu s tou, kterou měl na podzim, je kopaninská rezerva. Za úvodních sedm mistráků v druhé části sezony si FCPK B připsala pouze tři vítězství. V posledním kole padla na půdě Aritmy B, a nechala se tak tímto soupeřem opět dohnat. Nyní jsou modročervení na třetím místě, avšak v nabitém vrchu tabulky je od šesté pozice dělí pouhé tři body. Během nadcházejícího víkendu Kopaňáky čeká domácí duel proti Slivenci, který je v boji o zcáhranu a sídlí na vzdálené čtrnácté příčce. Do minulého týdne byl tento soupeř v sérii osmi klání v řadě bez úspěchu, avšak poté nečekaně porazil šesté Modřany 3:0. Slivenec tak bude z tohoto výsledku namotivovaný a přesvědčený, že si může něco odnést i ze stadionu U Drahušky. Kopanina tedy nesmí nic podcenit, aby se vrátila zpět do vítězných kolejí.

V sobotu odpoledne nastoupí do svého šestnáctého mistrovkého utkání za tuto sezonu starší dorost. Ten se utká s Dolními Chabry na jejich hřišti. FCPK U19 v posledním kole podlehla doma Uhříněvsi, a ztratila tak na úkor soupeře osmou pozici v tabulce. Nyní jsou tedy modročervení devátí a od desátého Podolí je dělí dva body. Od začátku jara zaznamenal starší dorost jedno vítězství ve čtyřech utkáních. Dolní Chabry se nachází na čtvrtém místě, avšak v této vyrovnané soutěži je od Kopaňáků dělí pouze šest bodů. Tento soupeř si v druhé části sezony zatím připsal dva úspěchy, jednu prohru a jeden nerozhodný výsledek. Úvodní zápas mezi FCPK a Chabry skončil v pátém kole 4:3 pro modročervené (informace). 

Šlágr své soutěže odehraje v neděli odpoledne mladší dorost FCPK. Tato kategorie zavítá na hřiště Horních Počernic, kde se jakožto lídr tabulky utká s druhým Xaverovem B. Modročervení na jaře pokračují svou krasojízdu z první půlky sezony, kdy vyhráli osm z celkových desíti mistráků. Pouze v závěrečných dvou utkáních podzimu ztatili body - při remíze a prohře. Kopaňáci otevřeli jaro čtyřmi vítězstvími za sebou a nyní je čeká nejtěžší soupeř a hlavní rival v boji o titul. Horní Počernice B mají o dva body méně než FCPK a druhou část sezony takéž zahájily nejlepším možným způsobem - čtyři úspěchy ze čtyř. Tento duel tak slibuje kvalitní podívanou!

Další důležitý zápas na programu kopaninského víkendu bude v režii starších žáků. Ti jsou momentálně na desátém místě a v sobotu si to rozdají s devátým Sokolem Řepy. Celky mají stejný počet bodů - po jedenácti - avšak Řepy odehrály o utkání méně. Předposlední Ďáblice B mají bodů deset, a poslední Satalice osm. Jedná se tak o klíčový duel v boji o záchranu. FCPK U15 zahájila jaro dvěma prohrami, následně porazila rezervu Ďáblic 6:1, ale v minulém kole opět prohrála, a to s druhým Braníkem C. Řepy zatím v druhé části tohoto ročníku získaly jeden bod, po dvou porážkách a jedné remíze.

Mladší žáci v sobotu dopoledne nastoupí taktéž do klíčového duelu. Kopaninská kategorie U13 doma přivítá celek Barrandova, který vede tabulku. Modročervení jsou druzí a na lídra ztrácejí dva body. Je však také nutné podotknout, že soupeř má odehráno o dva zápasy méně. Pro Kopaňáky tedy bude nutné zvítězit, aby Barrandovu nedovolil se v čele odtrhnout. Po dobrém startu do jara, kdy mladší žáci vyhráli úvodní dvě klání, následně přišly dva zápasy bez výhry, při remíze s Řeporyjemi (informace) a porážce s Třeboradicemi B (informace). Barrandov obě svá jarní utkání vyhrál vysokým rozdílem a s čistým kontem.

Kopaninské přípravky tentokrát neodehrají své zápasy ve stejný den, jak tomu často bývá. Kategorie U11 vykopne celý hrací víkend v pátek od 17:30 na hřišti Zbraslavi, a požene se za svým druhým jarním vítězstvím. Mladší přípravka nastoupí do svého čtvrtého mistráku v sobotu dopoledne, konkrétně od 11:00 na Chaplinově náměstí, kde se utká se Sportovní Akademií Praha!

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

Vyšehrad vs FCPK - sobota 27.4. 10:15, Vyšehrad

FCPK B vs Slivenec - neděle 28.4. 17:00, Kopanina

Dolní Chabry vs FCPK U19 - sobota 27.4. 17:00, Kopanina

Horní Počernice vs FCPK U17 - neděle 28.4. 13:30, H. Počernice

Řepy vs FCPK U15 - sobota 27.4. 17:00, Řepy

FCPK U13 vs Barrandov - sobota 27.4. 11:00, Kopanina

Zbraslav vs FCPK U11 - pátek 26.4. 17:30, Zbraslav

SA Praha vs FCPK U9 - sobota 27.4. 11:00, Chaplinovo náměstí

 

Článek připravil:JT
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024