Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Finále poháru: Zličín - FCPK, úterý, 28.5.2024 od 18 hodin...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Stadion U Drahušky bude tento víkend plný fotbalu! Máme pro vás celý program.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:20.04.2024
 
Přední Kopanina - Na Kopanině tento víkend o fotbal nebude nouze. Celých sedm z osmi zápasů modročervených celků se odehraje doma na stadionu U Drahušky. A mezi nimi budou i velmi důležitá utkání, která byste si neměli nechat ujít! Víkend vykopnou mladší žáci v sobotu už od devíti ráno a zakončí ho starší dorost a rezerva v neděli večer. FCPK B je zároveň jedinou kategorií, která nenastoupí doma, ale za to jí čeká šlágr kola! Proti komu bude hrát, i mnohem více, se dočtete níže v článku.

První mužstvo Přední Kopaniny vede pražský přebor o pět bodů před druhým Vyšehradem, a tak má vysněný postup do Divize ve svých rukou. Kopaninští jsou na jaře ve skvělé formě, z úvodních šesti utkání vyhráli pětkrát, včetně dvou přesvědčivých vítězství proti celkům z TOP 4. Nyní mužstvo od letiště čeká další těžký souboj, a to s týmem ČAFC. Ten se nachází na sedmé příčce a v druhé části sezony zatím střídá dobré výsledky s horšími. Naposledy však dokázal obrat o body Vyšehrad, při nerozhodném výsledku 1:1. Kopanina má momentálně na kontě 46 bodů, ČAFC má 33. První vzájemný zápas z osmého kola soutěže skončil 4:1 pro FCPK.

Důležitý souboj o postupové příčky je na programu rezervy Přední Kopaniny, která se utká s Aritmou B. Modročervení jsou třetí s bilancí 42 bodů, avšak jaro nezačali nejlépe. Na úvod druhé části sezony zaznamenali pouze jednu výhru v úvodních čtyřech duelech, což bylo na podzim téměř nepředstavitelné. Ve dvou remízových utkáních FCPK B ztratila body i s týmy z druhé poloviny tabulky. Z posledních dvou zápasů si však připsala šest bodů, a bude tak chtít tuto sérii natáhnout i cennou výhrou na půdě Aritmy B. Tento soupeř je na páté příčce s 39 body a minulý víkend zaznamenal první jarní výhru, poté, co se v úvodních pěti kolech trápil a získal pouze dva body.

Ve stejný čas jako rezerva vykopne své utkání i starší dorost FCPK. Ten doma nastoupí do patnáctého kola 1. A třídy, ve kterém bude čelit Uhříněvsi. Jedná se o přímý souboj o místo v tabulce, a ve hře tak budou důležité body. Modročervení se nachází na sedmém místě a za první tři jarní mistráky dokázali zaznamenat všechny možné výsledky - remízu, prohru i výhru. Minulý víkend porazili poslední Březiněves 2:1 (informace). Nadcházející soupeř z Uhříněvsi sídlí na deváté pozici a má na kontě o dva body méně než Kopaňáci. Domácí si tak nemohou dovolit prohrát, aby neztratili své místo na úkor protivníka.

Kopaninská kategorie do 17 let, tedy mladší dorost, nastoupí taktéž na domácí půdě U Drahušky, ale již v sobotu od 13:30. Tento tým předvádí po celou sezonu přesvědčivé výkony, a díky tomu vede tabulku. Za třináct kol navíc ztratil pouze pět bodů. Tento ročník má tedy skvěle rozjetý, ale stále ho čekají těžké zkoušky. Jednou takovou bude nadcházející souboj s Kunraticemi, které jsou páté. Tento protivník si připsal pět vítězství z posledních šesti klání. Minulý týden však prohrál se Sokolem Řepy, který Kunraticím přerušil sérii úspěchů, a tak bude soupeř namotivován opět získat tři body.

Obtížné utkání čeká starší žáky v sobotu dopoledne, kdy na Kopaninu přijede Braník C, který je na druhém místě tabulky. FCPK U15 je s jedenácti body na deváté příčce a na jaře si zatím připsal ve třech duelech jedno vítězství. To přišlo v minulém kole, kdy modročervení doma smetli předposlední Ďáblice B 6:1 (informace). Braník má 34 bodů a v úvodním jarním zápase podlehl prvním Horním Počernicím 1:2. Frustraci z této porážky však následně schytaly Ďáblice a Radotín, kdy Braník tyto dva soupeře porazil 9:0 a 17:0. Kopanina tak bude mít těžký úkol tento rozjetý vlak zastavit a získat alespoň bod.

Celý kopaninský víkend vykopne kategorie mladších žáků, která vyjde do akce v sobotu již od devíti ráno. Po napínavé remíze 4:4 s Řeporyjemi (informace) nyní Kopaňáky čeká další těžký duel s Třeboradicemi, které sídlí na třetí příčce. FCPK U13 tabulku stále vede o bod před Barrandovem, ovšem pořád má odehráno o dva zápasy více. Zápas z minulého kola byl prvním, který modročervení na jaře nevyhráli, předtím totiž porazili Modřany B i Radotín o dvě branky. Třeboradice si zatím připsaly remízu s Bílou Horou a vítězství nad Lochkovem.

Starší přípravka se po jedné výhře a jedné prohře utká v patnáctém mistráku této sezony se Sokolem Řepy. Zápas slibuje kvalitní a napínavou podívanou, protože U Drahušky nastoupí první proti druhému. Řepy vedou tabulku o devět bodů nad Kopaňáky, ale zároveň odehrály o jeden duel více. Přijďte přípravku podpořit!

Kategorie U9 vyjde do svého utkání ještě o něco dříve než starší přípravka, a utká se s Hostivaří. Jedná se o velmi kvalitního soupeře, který je na pátém místě. Kopaňáci tak budou muset předvést dobrý výkon, aby si s protivníkem poradili a zaznamenali cenné vítězství.

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

FCPK vs ČAFC - sobota 20.4. 17:00, Kopanina

Aritma B vs FCPK B - neděle 21.4. 17:00, Aritma

FCPK U19 vs Uhříněves - neděle 21.4. 17:00, Kopanina

FCPK U17 vs Kunratice - sobota 20.4. 13:30, Kopanina

FCPK U15 vs Braník C - sobota 20.4. 11:00, Kopanina

FCPK U13 vs Třeboradice B - sobota 20.4. 9:00, Kopanina

FCPK U11 vs Řepy - neděle 21.4. 14:45, Kopanina

FCPK U9 vs Hostivař - neděle 21.4. 13:00, Kopanina

 

Článek připravil:JT
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....
Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Praha - Pět kroků dělí Přední Kopaninu od splnění postupového cíle do divize. V sobotu vyrazí svěřenci trenéra Daniela Votta k další důležité zkoušce....
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je závěrečný sprint této sezony, do konce ročníku 23/24 totiž zbývá méně než měsíc. Během nadcházející soboty a neděle nás...

Další články

Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024
Žáci vezou pohár za třetí místo v turnaji v Libčicích. Porazili tam i Duklu., 08.05.2024
Další fotbalový víkend je za námi. Jak hrály celky FCPK? Dočtete se zde!, 06.05.2024