Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Finále poháru: Zličín - FCPK, úterý, 28.5.2024 od 18 hodin...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Přední Kopanina se ve šlágru kola ukáže v Kolovratech. Budou padat góly?

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:12.04.2024
 
Kolovraty - Pražská teplárenská přebor vstupuje do své závěrečné třetiny. Vedoucí tým tabulky Přední Kopanina nastoupí v sobotu od 10:15 na půdě momentálně čtvrtých Kolovrat. Oba týmy na jaře zatím prohrály jen jednou a dá se čekat zajímavá ofenzivní partie. „Až na poslední zápas loni na podzim, kdy jsme jim dali pět gólů, to s Kolovraty nikdy není jednoduché,“ tuší Daniel Vott, kouč týmu od letiště

Přední Kopanina naposledy vyhrála nad Podolím 4:2 a při zaváhání Vyšehradu v Chabrech má na první příčce tabulky tříbodový náskok. Na jaře zatím z pěti duelů čtyřikrát zvítězila a cíl nebude mít jiný ani v Kolovratech. „Do konce soutěže je deset kol a nikdo nedohraje sezonu bez zaváhání“ tuší Vott.

Dobře ví, jak silný protivník se jeho týmu postaví. „Jsou na čtvrtém místě, daří se jim, doma prohrály jen jednou, mají báječnou sérii,“ uznává kvalitu Kolovrat trenér lídra tabulky. „Kolovraty jsou fotbalové, tým je pohromadě dlouho, snaží se hrát fotbal,“ chválí.

Přední Kopanina se bude muset mít rozhodně na pozoru. V utkání s Podolím prohrávaly Kolovraty 0:3 a zápas dovedly k remíze, s Uhříněvsí překlopily zápas na svou stranu v poslední minutě. A před dvěma týdny dokonce vyhrály na půdě Vyšehradu 2:0. „Uvidíme, jak jim zápas sedne. O jejich kvalitách dobře víme,“ tvrdí Vott s tím, že je mu jasné, že v Kolovratech asi budou padat góly, i když on sám by se bez přestřelky klidně obešel.

„Jako zápas Kolovrat s Tempem, kdy to skončila 7:7, to asi nebude, ale že by padlo čtyři, pět gólů, to bych se asi nedivil,“ přemýšlí nahlas kouč Přední Kopaniny, na jak divokou přestřelku se mohou fanoušci těšit. Záležet bude také na tom, jak bude jeho tým efektivní. „Výhru 3:1 nebo 4:1 bych bral,“ prozradí na závěr vysněný výsledek.

V sestavě týmu od letiště bude scházet velšský stoper Wise, který ukončil své působení v Česku a vrátil se na Ostrovy s tím, že v budoucnu bude působit v Číně.

Kolovraty jsou pod vlivem dobrých výsledků řádně nažhavené na další bitvu s favoritem na postup. „Na utkání se samozřejmě těšíme, rádi se poměřujeme s těmi nejlepšími,“ neskrývá trenér domácího týmu Jakub Slezáček.

_________________________________________________________________________

sestřih podzimního zápasu s Kolovraty (5:1 pro FCPK) najdete zde

_________________________________________________________________________

Byl by moc rád, kdyby se po Vyšehradu vytáhli jeho svěřenci také na dalšího silného protivníka. „Když to takhle vyjde, vždycky je to skvělé, jako když jsme ukončili sérii Vyšehradu,“ těší se šlágr kola. „A když to nevyjde, tak to odkryje naše nedostatky, což je pak vždycky dobrý studijní materiál,“ dodává Slezáček.

Dobře ví, že se jeho svěřenci postaví prvnímu týmu tabulky. „Respektujeme sílu Přední Kopaniny. Na většině postů má to nejlepší, co tahle soutěž představuje a tohle všechno ještě kloubí s ohromnou zkušeností,“ skládá rivalovi před výkopem poklonu kouč.

Už třikrát v řadě to Kolovratům v duelu s Kopaninou nestačilo na bodový zisk. „Ta střetnutí vyšla jasně v náš neprospěch, především ten poslední podzimní búr. Je to výstraha a motivace zároveň,“ neskrývá. „Na druhou stranu je to pro nás takový bonusový zápas s lídrem soutěže a my v něm můžeme jen překvapit,“ dodává.

Kolovraty na jaře prohrály jen na Tempu 1:4 a body rozdaly i ve zmíněném duelu s Podolím, kdy prohrávaly 0:3, aby zápas dovedly k remíze 3:3. Na kontě mají svěřenci trenéra Jakuba Slezáčka 36 bodů při skóre 54:48. Jen dva celky v Pražská teplárenská přeboru dostaly více branek – Žižkov B (50) a Královice (56). Domácí bilanci mají Kolovraty velmi slušnou. Z devíti duelů jich šest vyhrály, dvakrát remizovaly a jen jednou padly při skóre 30:23. To je řadí ohledně domácí úspěšnosti na šestou příčku.

Přední Kopanina je v hodnocení zápasů na hřištích soupeřů čtvrtá nejlepší, když z devíti duelů jich šest vyhrála, jednou remizovala a dvakrát padla na lopatky při skóre 26:15.  Přední Kopanina vyhrála tři poslední vzájemné duely. Na podzim doma zvítězila 5:1, v minulém ročníku pak v Kolovratech brala výhru 3:2 a doma brala tři body po vítězství 3:1.

 

Článek připravil:rjm
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Poslední květnový víkend přinese na Kopaninu pět zápasů! Celý program zde., 25.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je již poslední květnový víkend a necelé čtyři týdny do konce sezony. Během této soboty a neděle se na kopaninské půdě odehraje...
Přední Kopanina chce doma udělat další krok k divizi. Musí zlepšit koncovku., 24.05.2024
Přední Kopanina - Další důležitý krok na cestě do divize může v sobotu dopoledne udělat v Pražská teplárenská přeboru Přední Kopanina. Lídra tabulky čeká...
Květen je téměř u konce, a soutěž tak pomalu vrcholí! Výsledky z víkendu zde!, 20.05.2024
Přední Kopanina - Tento víkend se skrz kopaninské celky odehrálo pouze pět zápasů. Kategorie od mladšího dorostu, tedy U17, po mladší žáky, U13, měly volno....
Kopanina míří na horkou půdu Třeboradic, přestřelka se prý konat nebude., 18.05.2024
Praha - Pět kroků dělí Přední Kopaninu od splnění postupového cíle do divize. V sobotu vyrazí svěřenci trenéra Daniela Votta k další důležité zkoušce....
Do konce sezóny zbývá měsíc. Program nadcházejícího víkendu přehledně zde., 16.05.2024
Přední Kopanina - Před námi je závěrečný sprint této sezony, do konce ročníku 23/24 totiž zbývá méně než měsíc. Během nadcházející soboty a neděle nás...

Další články

Nacházíme se v klíčové části sezony! Shrnutí důležitého víkendu se dočtete zde., 15.05.2024
Před námi je další víkend plný fotbalu! Hitem bude derby áčka se Střešovicemi., 10.05.2024
Přední Kopanina odstartovala projekt charity. Začala spolupracovat s Donio., 09.05.2024
Žáci vezou pohár za třetí místo v turnaji v Libčicích. Porazili tam i Duklu., 08.05.2024
Další fotbalový víkend je za námi. Jak hrály celky FCPK? Dočtete se zde!, 06.05.2024