Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  
 

Zkusíme odloupnout pár bodů z náskoku lídrů, věří kapitán Přední Kopaniny

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:29.10.2021
 
Praha - Podzimní finiš je tady! Přední Kopanina se na něj nenaladila nejlépe, když prohrála s lídrem tabulky Duklou Jižní Město 1:3. Momentálně čtvrtý tým Pražská teplárenská přeboru ale osnuje plán, jak se polepšit. K tomu ale musí pro začátek zvládnout bitvu se Zličínem a také odvetu s Újezdem Praha 4. S kapitánskou páskou povede do boje tým exligista Jiří Krejčí, jenž byl proti Dukle jediným střelcem Kopaniny. „Ambice dostat se výš máme,“ hlásí bývalý hráč Slovácka.

Do podzimního finiše přeboru jdete po porážce s Duklou Jižní Město 1:3. Když se s odstupem pár dní na ten zápas podíváte, co rozhodlo?
Zápas to byl vyrovnaný. Myslím, že rozhodly dva slepené góly Dukly před přestávkou, a když jsme snížili, tak tam byla situace před třetím gólem soupeře, kdy si myslím, že se dal na mě pískat faul. Navíc jsme dohrávali o deseti, ale bylo to z naší strany důstojné. Myslím, že šlo o nadprůměrné přeborové utkání.

Věřil jste, že za stavu 1:2 lídra soutěže pozlobíte víc?
Brzy jsme dostali třetí gól, pak už to bylo složitější. Ale i o deseti jsme bojovali, zkusili jsme vzadu stáhnout hru na tři stopery, měli jsme i šance. Jen se to neprojevilo na výsledku.

V závěru podzimu se jistě chcete polepšit, zaútočíte na třetí místo, kdy na Kolovraty ztrácíte dva body?
Potřebujeme zbylé dva zápasy před pauzou vyhrát. Bylo by fajn, kdyby se nám povedlo něco z toho náskoku vedoucího dua uloupnout. O umístění na podzim tolik nejde, hlavní bude, jak to bude na konci sezony. A když se podíváte na výsledky, i Dukla Jižní Město vyhrávala třeba o gól.

K tomu potřebujete dávat góly. V posledních třech duelech byla ale maximem Kopaniny jedna přesná trefa. Kde je problém, že se ofenzivní mašina zadrhla?
Chybí nám už nějaký čas Dan Urban, to je obrovská kvalita. Umí se prosadit v situacích jeden na jednoho. Teď strádá i Vojta Ptáček, který se nedostává tolik do brejkových situací.

Naposledy jste se trefil místo útočníků vy. Byl to váš druhý gól v sezoně a dosud platí, že když dáte gól, tým neboduje. Štve vás to?
Vidíte, to je fakt. Ale na tohle jsem nemyslel, to má pro mě minoritní význam. Z pohledu toho utkání je nejdůležitější konečný výsledek. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to dopadlo jinak.

Do sestavy Kopaniny jste naskočil až v průběhu podzimu, držela se vás zranění. Těšíte se o to víc třeba i na zápas s Újezdem Praha 4, který u vás v prvním přeborovém kole vyhrál jasně 3:0?
Když porovnám poslední zápas s Duklou Jižní Město, tak v odvetě s Újezdem Praha 4 to bude úplně jiné utkání. Na té jejich umělce to bude souboj za soubojem...

Podíval jste se na úvodní duel sezony zpětně na internetu?
Já ho viděl na vlastní oči. Sice jsem nehrál, ale byl jsem za klandrem. Kluci si na sebe po změnách v sestavě teprve zvykali. Ostatně to bylo vidět už v přípravě, máme hodně mladých kluků. I já jsem si na fotbal dospělých zvykal půl roku, někomu to trvá třeba rok.

Když se podívám na podzimní výsledky Kopaniny, udělalo vám radost, že jste vyhráli nad Hostivaří, kde jste působil naposledy?
Takhle jsem to nebral. Samozřejmě, že když se vyhraje, máte z toho dobrý pocit a chcete vyhrát každý zápas. Když se bavíme o tom konci podzimu, tak co oplácet máme i Zličínu...

Na Kopanině jste druhou sezonu, takže už můžete hodnotit. Překvapilo vás něco za dobu, co v klubu působíte?
Splnilo se všechno, co jsem o klubu slyšel. Překvapilo mě, co všechno dělá pro chod klubu Tomáš Cigánek, jak se stará o zápasový program, připravená je tombola, zajistí hudbu. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Taky mě tedy zaskočila vysoká fluktuace hráčů.

Určitě sledujete na dálku v nejvyšší soutěži i Slovácko, kde jste působil. Dělá vám radost?
Fandím mu. Jádro týmu je pohromadě, je tam obrovsky vidět koncepční práce trenéra Svědíka a postupně to graduje. Hráli o čtvrté, páté místo, teď bojují o druhou příčku. Dokáží vyhrávat i těžké zápasy. Moc mě v lize baví, že není radno kohokoliv podceňovat. Podívejte se na Plzeň, kterou leckdo trochu podceňoval a ona vede.

 

Zdroj:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/9792-zkusime-odloupnout-par-bodu-z-naskoku-lid
Www:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Jiří Ipser
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Hledá se gól podzimu. Hlasujte pro Daniela Urbana. Trefil se z půlky., 11.12.2021
Praha - Pražský fotbalový svaz vyhlásil anketu o gól podzimu. Nejprve shromáždili organizátoři deset krásných střel z dálky. Své zastoupení má i Přední...
Zkusíme odloupnout pár bodů z náskoku lídrů, věří kapitán Přední Kopaniny, 29.10.2021
Praha - Podzimní finiš je tady! Přední Kopanina se na něj nenaladila nejlépe, když prohrála s lídrem tabulky Duklou Jižní Město 1:3. Momentálně čtvrtý...
Přeborová tipovačka: 12. kolo očima Daniela Urbana z Přední Kopaniny, 15.10.2021
Praha - Hráče Přední Kopaniny může těšit aktuální bronzová pozice v tabulce Pražská teplárenská přeboru. Na vedoucí duo Dukla JM - Újezd P-4 ale ztrácejí...
Do zápasu šel bez tréninku, přesto dal kopaninský Pavel Šultes hattrick., 30.09.2021
Praha - První start v základní sestavě v této sezoně a hned z toho byl hattrick. Exligista Pavel Šultes rozhodl třemi góly o výhře Přední Kopaniny v Pražská...
Kopaninský Urban dal gól z vlastní poloviny hřiště! Nebyla to náhoda, řekl, 01.09.2021
Přední Kopanina - Nejen v blízkosti branky soupeře je nebezpečný kanonýr Přední Kopaniny Daniel Urban. Ten ozdobil zápas Pražská teplárenská přeboru s...

Další články

Kopanina našla dalšího bombarďáka. Ptáček dal Třeboradicím čtyři góly., 25.08.2021
Hrajeme o záchranu, to je jasné, řekl Zmeškal z Uhlířů po porážce s Kopaninou, 18.08.2021
Kanonýr Urban nastoupil za rezervu FCPK v brance! Potrápil favorita 1.A třídy., 06.08.2021
Nejsme připravení, jak bychom si představovali, říká trenér Kopaniny Vott, 05.08.2021
EURO skončilo. Kopaninské áčko zahajuje letní přípravu na novou sezónu., 12.07.2021