Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Jsou doplněny všechny výsledky a máme komplet podzimní tabulky...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:03.08.2019
 
Praha - Pražská teplárenská přebor má v posledních letech jednu jistotu. Když budete odhadovat, které mužstvo bude hrát ve špičce tabulky, můžete počítat s Přední Kopaninou. Tým trenéra Daniela Votta je hodně kvalitní a musí se s ním počítat. „Rádi bychom znovu hráli nahoře,“ potvrzuje ambice kouč. Naposledy bral tým od letiště čtvrtou příčku a k tomu triumf v Teskahor Poháru Pražského fotbalového svazu.

Start přeboru se pomalu blíží. Jak jste spokojený s přípravou, proběhlo vše podle plánu?
Dáváme to dohromady pomalu a postupně. Kdyby to šlo, protáhl bych přípravu ještě o týden. (směje se) Kompletní jsme se sešli až během posledního víkendu. Ale pořád se řeší příchody hráčů, takže v tuhle chvíli ještě nevím, s kým budeme v sobotu v poháru hrát. A týká se to třeba třetiny sestavy, což je docela dost.

Vidíte, při pohledu na přípravné zápasy bylo vidět poměrně velké posílení. Takže ještě není vše dořešeno? 
Určitě už je náš Fanda Hák, ten s námi odmakal celou přípravu. Pak se jedná o třech posilách z Motorletu, ale tam ještě jednání neskončila. S hráči jsme byli v kontaktu už v zimě, ale tehdy potřeboval Motorlet zachránit béčko v přeboru, teď jsme se k jednání vrátili. S hráči jsme domluvení, musí se to doladit s klubem.

V přípravě to zatím nejvíc střílí právě Hákovi. To je příjemné zjištění, že? 
Určitě jsme rádi. Je to běžec, bojovník. Věděli jsme, že umí dát gól a on to zatím stoprocentně potvrzuje.

A co vaši elitní střelci Urban a Šultes? 
Měli nějaké výpadky v přípravě, takže je zatím nejlepším střelcem Fanda Hák. Je to příjemné, když se střelecká zátěž rozloží na více fotbalistů. Ale klukům samozřejmě věřím, že se na přebor naladí a bude jim to tam padat. V minulé sezoně nastříleli jen oni dva přes padesát gólů.

Mluvilo se také o explzeňském Danu Kolářovi, jaká je situace? 
Ano, je pravda, že kontakt proběhl, ale zatím je to na bodu mrazu. On dělá u mládeže v Plzni, takže je tam hodně časově vytížený. Zatím to nedopadlo, ale uzavřené nic není. Bydlí nedaleko Přední Kopaniny, přebor je pro něj asi optimální soutěží, jakou by mohl vzhledem k povinnostem v Plzni zvládat. Uvidíme, momentálně nic hotového není.

A co nějaké odchody, opustil někdo kádr? 
Momentálně se řeší odchod Pechara, který se trenérsky angažuje u sedmnáctky Meteoru. Uvidíme, jak to bude s Michalem Pospíšilem. Ten během léta řeší své kempy pro mladé hráče, i před rokem se připojil k týmu až v srpnu. Teprve se bude řešit, jak to bude dál.

V sestavě jsem neviděl ani zkušeného Cvrčka. Jak to s ním vypadá? 
V sestavě chyběl, momentálně se dává dohromady, respektive čeká na diagnózu svého zranění. Ten je ale normálně dál u nás.

Kopanina platí za tým, který hraje pravidelně v horních sférách tabulky. Je to i cílem pro následující sezonu? 
Doufejme, že budeme hrát zase nahoře. Víme, že do přeboru přicházejí další hráči s ligovými zkušenostmi. Kvalita už v minulé sezoně byla skvělá a letos to bude ještě lepší. My se snažíme v klubu hodně pracovat s mladými hráči, byť v áčku se to ještě neprojevuje. Bylo hodně důležité, že se posunula výš rezerva. Myslím, že z pohledu klubu nás čeká hodně zajímavý rok.

V přípravě jste si zahráli i proti soupeřům z divize a nevedli jste si zle. Má to signalizovat, že může přijít útok na postup? 
My se snažíme hrát proti divizním soupeřům pravidelně, takže to tak bylo i tentokrát. Výsledky nepřeceňujeme, u soupeřů trenéři točí sestavou, mění klidně osm lidí. Takže to žádný signál směrem k postupu není. Na druhou stranu v poháru nás čeká Ostrá, takže konfrontaci s divizními týmy vítáme a rádi bychom přes Ostrou postoupili. (Přední Kopanina hraje s Ostrou předkolo MOL Cupu v sobotu 3. srpna od 17 hodin na svém stadionu)

Z pražského přeboru se nikdo do divize v posledních letech nehrne. Máte v hlavě, že třeba v budoucnosti by se mohla Kopanina do čtvrté nejvyšší soutěže vrátit? 
Kdyby ta příležitost byla, ideálně bychom museli v přeboru skončit na prvním místě. Jak jsem říkal, pracujeme s mladými hráči. Kdyby se povedlo mít v kádru třeba pět šest zkušených hráčů a kolem tak deset mladých, běhavých kluků. Pak by se třeba dalo tímhle směrem uvažovat. Ono je to hodně složité. Třeba na jaře nám v jednu chvíli chybělo až deset lidí, takže jsme měli problémy i v přeboru. Jenže, když budete mít zase moc široký kádr, tak může přijít problém s motivací hráčů, kteří třeba nemají tak velké herní vytížení. I proto je důležité, že se posunulo výš béčko.

Už se těšíte na start přeboru, kdy vás čeká poslední vítěz Újezd Praha 4? 
Začátek máme opravdu těžký, všichni soupeři posilují, do přeboru přišla známá jména. S Újezdem jsme uhráli těsné výsledky, ten nejlepší pak v poháru. Dobře víme, jak silný soupeř k nám přijede. Myslím, že to bude hodně zajímavý zápas a my budeme chtít uspět.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8793-predni-kopanina-touzi-opet-po-spicce-preboru-prichod-exligove-posily-je-zatim-u-ledu
Článek připravil:cip
 
Fotograf:Pavel Jiřík st.
Práva k foto:www.fotbalpraha.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina Masters 2019. Turnaj ve stolním tenise proběhne už tuto neděli., 30.11.2019
Přední Kopanina - Zimní pauza dává prostor fotbalistům si odpočinout a třeba si zkusit i jiné sportovní aktivity. Jednou z tradičních akcí ve sportovním...
Kopanina nechyběla na jubilejním 20.ročníku Memoriálu Vojtěcha Kahovce., 24.11.2019
Střešovice - Mladší přípravka FC Přední Kopanina (ročník 2011) se zúčastnila jubilejního 20.ročníku Memoriálu Vojtěcha Kahovce ve Střešovicích. Mladý tým...
V klubové restauraci U Drahušky probíhá Měsíc tradiční české kuchyně., 23.11.2019
Přední Kopanina - Ať jste členem našeho fotbalového klubu nebo náhodný kolemjdoucí, tato nabídka je určena právě pro vás. Víkend 23.-24. listopadu máte...
Kopanina hraje v přeboru naposledy doma v roce 2019. Soupeřem je Zličín., 09.11.2019
Praha - Zveme Vás na fotbalové utkání nejvyšší pražské soutěže Pražská teplárenská přeboru mužů, v jehož 14.kole na sebe narazí týmy Přední Kopaniny a...
Drakiáda 2019. V sobotu U Drahušky fotbal ustoupí pouštění draků., 19.10.2019
Přední Kopanina - Vzrušující podívaná čeká na návštěvníky sportovního areálu U Drahušky v sobotu 19.10.2019. Výjimečně se však o vzrušení nebudou starat...

Další články

Sálem Hebousse nyní trénuje Hostivař a s Kopaninou to tipuje na remízu., 18.10.2019
Doufám, že překonám 36 gólů z minulé sezony, říká kanonýr Kopaniny Urban, 18.10.2019
S Kopaninou za fotbalem. O víkendu se představí áčko, béčko a dorost., 17.08.2019
Pospíšil z Královic tipuje 2.kolo přeboru. Kopanině věří na výhru s Žižkovem., 17.08.2019
Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí., 15.08.2019