Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Zlaté body z Dukly. A teď hurá na Braník, říká kopaninský Milan Cvrček

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:07.11.2018
 
Praha - Venku sbírají v poslední době výhru za výhrou, ale dosáhnout na tři body doma, to je pro Přední Kopaninu v Pražská teplárenská přeboru v poslední době trochu problém. Potvrdilo se to i v dosud posledním kole, kdy tým od letiště rozmetl Duklu Jižní Město 5:1 na jejím hřišti. „Teď by to chtělo ještě vyhrát poslední dva podzimní zápasy,“ plánuje záložník Milan Cvrček (32), který vyhlíží další kolo a bitvu s Braníkem, za který ještě v minulé sezoně hrál. A moc se na tohle utkání těší.

Před vaším zápasem podzimu jste se vcelku příjemně naladili, že?
Výsledek je super, ale hra tak dobrá nebyla. V prvním poločase byla Dukla lepší a nás musel podržet gólman. Ještě na začátku druhé půle měl soupeř velkou šanci, když překopl odkrytou bránu...

Brzy jste prohrávali, pak jste vyrovnal na 1:1. Napadlo vás, že ve druhé půli přijde uragán?
V tomhle směru byl moc důležitý náš druhý gól. Dukla po něm otevřela hru a nám to tam napadalo. Ale musím sportovně uznat, že Dukla hrála hezký fotbal a pro nás jsou tři body, dá se říct, zlaté.

Oddechli jste si, když jste zjistili, že exligisté Nezmar či Matula nejsou v základní sestavě?
Musím říct, jsme před zápasem hledali sestavu Dukly, zda budou hrát, nebo nebudou. Nějak víc jsme to ale neřešili. Je pravda, že kdyby měla Dukla Jižní Město na hrotu Nezmara, třeba by nějakou šanci proměnila. Ale to už se nedozvíme.

Dali jste venku pět branek, dvakrát dokonce sedm. Co na to říkáte?
U soupeřů nám to tam padá, ale nevím, čím to je. Když se podíváme na výsledky, jaké máme doma, tak bychom asi potřebovali hrát víc u soupeřů...

To je pravda. Doma jste třikrát v řadě nevyhráli. A teď přijede Braník, který body nutně potřebuje...
Bod, který jsme udělali s Královicemi, byl zlatý. Jinak nám to doma nejde, ale netuším proč. Věřím, že tenhle zápas zvládneme. Motivace je pro mě i pro Tomáše Pechara jasná. Vypíšeme pro tým i nějakou odměnu, ale jen za výhru.

Sledujete, jak si váš bývalý klub vede?
Samozřejmě, že koukám, jak si vedou. S řadou hráčů si píšeme, vím, že udělali skoro všechny body venku. Kluky dobře znám. Vím, že fotbal hrát umí a určitě nás čeká zajímavý zápas.

Překvapilo vás, že to Braníku tolik nejde?
Nějaký názor na to mám. Myslím, že jen s mladými hráči nejde přebor hrát. Měl by tam být prostě zkušený fotbalista, co by mladým pomohl. Takhle se může trenér přetrhnout, kluci to můžou odjezdit, ale bude tam pořád problém v té chybějící zkušenosti. Vedení v tomhle týmu nepomohlo.

Už se vám někdo z kamarádů v branickém dresu ozval s nějakým hecováním?
Na hecování je čas, je teprve začátek týdne. To přijde určitě později. Já doufám, že to domácí trápení zlomíme a něco nám tam napadá i na našem hřišti. I když tady by mě to i trochu mrzelo, protože mám v týmu soupeře kamarády. Bral bych jakoukoliv výhru. My jdeme do zápasu v roli favorita a musíme vyhrát.

V sezoně už jste dal pět gólů. Když se trefíte, budete slavit?
Přemýšlel jsem o tom a asi bych ten gól neslavil. Já jsem v Braníku zažil skvělé věci, udělali jsme double, byla tam výborná parta. Upřímně, je mi smutno, když vidím, že jsou dole.

Však jste také byl jedním ze symbolů branického klubu, takže na tom není nic divného. Co se vlastně stalo, že jste změnil dres?
Byl jsem s Přední Kopaninou v kontaktu, je to tak dva, tři roky zpátky. Ale tehdy jsem se ještě rozhodl, že zůstanu v Braníku. A už jsem si myslel, že to tam nějak doklepu. Pak se ovšem staly nějaké věci a já chtěl udělat změnu. A dopadlo to příchodem do Přední Kopaniny.

V přeboru působíte nějaký čas, jak jste vnímal Přední Kopaninu jako soupeře?
Musím přiznat, že jsem tam nejezdil moc rád. Kopanina hrála tradičně špičku přeboru, nebo byla v divizi. Pamatuji si, že jsme tam jednou dostali sedm gólů, to nebylo nic moc.

A teď ji poznáváte z druhé strany. Říká se, že je to klub s rodinnou atmosférou...
Kluky znám, proti řadě z nich jsem hrával, s některými jsem se potkal v minulosti i ve stejném týmu. Zatím všechno funguje jak má. Klub vede Tomáš Cigánek, dělá to řadu let, pro fotbal dělá všechno. Já jsem fakt spokojený.

Je vaše role jiná než v předchozím působišti?
Jiná je v tom, že nejsem kapitán a nekopu penalty. (směje se) Ale nevadí mi to. Na Kopanině je spousta vlčáků, tak ať si to užijí, ale těch penalt jsme zatím moc nekopali... Co se týče hry, tak nejsem pod takovým tlakem. Je tu hodně kvalitních fotbalistů.

Za Přední Kopaninu už léta hrávají fotbalisté, co kopali i ligu. Zkuste popsat, co je podle vás do klubu přitahuje?
Je toho víc. Určitě kvalitní zázemí. Jsou tam super lidi, co se o fotbal starají, fotbal umějí dělat. A když tohle všechno hráči poznají, pak z toho vyplyne, že přijdou kluci jako Šulty (Šultes) nebo Pospa (Pospíšil) a hrají rádi za Kopaninu. Parta je tu fakt výborná.

Zbývají dvě kola do konce podzimu. Tipnete si, zda Kopanina vyhraje oba duely?
Byl bych rád, kdyby se to povedlo. S Braníkem to zvládnout musíme, a pak nás čekají Uhelné sklady. To bude další ze zápasů podzimu. Újezd Praha 4 na první místě odskočil, ale když porazíme Uhelky, budeme druhému místu blíž a bude to fajn. Kdyby se mi povedlo dát v každém z těch utkání gól, končil bych podzim na sedmi trefách, a to by bylo super, protože já nejsem nějaký vyhlášený střelec a často spíš góly připravuji. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:https://www.fotbalpraha.cz/clanek/8396-zlate-body-z-dukly-a-ted-hura-na-branik-gol-bych-ale-neslavil-rika-kopaninsky-cvrcek
Článek připravil:René Machálek
 
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Pozvánka k Drahušce na vyprávění Jakuba Moravce. Irsko s chutí Irské., 07.02.2019
Přední Kopanina - Cestovatel a fotograf Jakub Moravec dnes opět zavítá na stadión FC Přední Kopanina do klubové restaurace U Drahušky. Jako již kolikrát...
Kopanina s Příbramí hrát nebude. Hrací plochu nelze připravit ke hře., 05.02.2019
Příbram - Domluvené utkání mezi ligovými dorostenci 1.FK Příbram a týmem mužů FC Přední Kopanina bylo zrušeno (středa, 6.2.). Důvodem je stav hrací plochy...
Začíná playoff turnaje přípravek Winter Cup. Sledujte na stadiónu U Drahušky., 02.02.2019
Přední Kopanina - Kopaninský turnaj přípravek uzavřel základní skupiny a první únorový víkend se bude hrát playoff. V obou kategoriích U9 i U11 se budou...
Na Kopanině odstartoval Winter Cup. Je odehráno prvních osm zápasů., 14.01.2019
Přední Kopanina - Již se stalo tradicí, že zimní přestávku na stadiónu U Drahušky v Přední Kopanině vyplní turnaj mladších a starších přípravek Bohemia...
Kopanina se představila v Maďarsku. Pardálové hráli v lázeňském Bűk Fűrdo., 13.01.2019
Hungary - Oblíbené lázeňské letovisko Bűk Fűrdo patří mezi špičku v evropském termálním lázeňství a je prvotřídním místem k ozdravě těla i duše. Kromě...

Další články

Zimní turnaj mladších žáků se bude hrát v areálu mezinárodní školy ISP Nebušice., 27.12.2018
Fotbalový klub Přední Kopanina přeje všem členům a fanouškům klidné svátky., 26.12.2018
Nejlepší střelec Prahy je z Kopaniny. Vánoční rozhovor s Danem Urbanem., 23.12.2018
Fotbalisté spolupořádají Silvestrovský běh. Přijďte se proběhnout., 18.12.2018
Kopanina dostala v přeboru 17 žlutých karet. Nejméně ze všech týmů., 12.12.2018