Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Dvě branky a jedna asistence kapitána. "Bylo to super", řekl Tomáš Bláha

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:30.08.2018
 
Přední Kopanina - Dva góly a jedna asistence k tomu. Zkušený kapitán Tomáš Bláha si mohl vychutnat dokonalý triumf, protože jeho Přední Kopanina nasypala rezervě Motorletu šest branek a vyhrála 6:2. „Někdy hrajete zápas blbec a nic vám tam nespadne. Tady jsme sice ještě hodně šancí nedali, ale šest nastřílených branek je docela dost. Bylo to super,“ usmíval se pětatřicetiletý obránce.

Motorlet B je každou sezonu trochu jiný. Jednou přebor jasně vyhraje, podruhé klopýtá. Kde se to ve vašem týmu vzalo, že jste mu nasypali tolik gólů?
Když jdete na hřiště, tak si musíte věřit, že vyhrajete. A je taky fakt, že v béčkách bývají hodně mladí kluci, takže v takovém utkání pomůže, když dáte vedoucí gól nebo góly. A nám se to postupně povedlo. Ti mladí kluci pak sice hodně běhají, ale neunesou to mentálně. Platí to i o zápase se Žižkovem B, který jsme vyhráli 2:1, i o rezervních týmech všeobecně.

To jste si museli náramně užít. Přední Kopanina o čtyři góly zrovna nevyhrává v poslední době, že?

Skončilo to 6:2, což je vlastně hokejový výsledek. Je pravda, tak si ani z poslední sezony na žádný náš takový výsledek nepamatuji. To bývalo hodně často o gól, remízový tým tedy vůbec nejsme. Když nám chyběl Urby (střelec Urban), tak to většinou bylo o tom gólu, kdo ho dá. Hledali jsme střelce.

Tak teď jste ho našli. Vy jste dal dvě branky a přidal i jednu asistenci. Nepomyslel jste v tu chvíli na hattrick?
Já jsem pokladník, tak mě spíš napadlo, že když dám ještě gól, tak budu něco dávat do kasy (směje se). Co se týče mých gólů, tak to, že dám penaltu, se od střelce tak nějak očekává. A podruhé jsem se trefil po standardce, tam stačilo vážně jen zamířit. Ono mi to tam tedy z podobných pozic moc nepadalo, ale tentokrát se to povedlo vyštelovat.

Takže šance na hattrick nebyla, nehecoval vás někdo ze spoluhráčů?
Ani už jsem se tam po druhém gólu do žádné šance nedostal. Spíš, když dal Milan Cvrček druhý gól, tak jsem mu říkal, že by mohl ten hattrick stihnout. Ale nás fakt těšilo, že jsme dali šest gólů a užili si konečně delší pokřik po zápase. Že to neskončilo jen u jedna, dva...

Dostal jste jako muž zápasu za odměnu možnost vyvolávat počet branek?
Ne, ne. Tuhle výsadu má u nás vždycky gólman. Pochopitelně by bylo ještě lepší, kdyby třeba nedostal žádný gól. A já jsem na hřišti od toho, abych mu k tomu pomohl. Ani jsem nijak nezaznamenal, že by někdo říkal, že jsem Muž zápasu. Ale pokud to tak někdo vidí, tak to zahřeje.

Máte po třech kolech na kontě dva góly. To není na obránce špatná vizitka, že?
Mně se povedlo dát takhle dva góly i před rokem. Jenže tam se to pak střelecky nějak zaseklo. Tak uvidíme, jak to bude dál. Každopádně mi udělá radost, když budeme dál vyhrávat a vzadu se udrží nula.

Je pravda, že tu jste v tomto ročníku přeboru ještě neudrželi. Štve vás to?
Dlouhodobě se nám to nedaří, je pravda, že v posledních sezonách si to Jirka Švarc hlídal, ale jinak my na tu nuly vzadu nějak nehrajeme.

Ale vyhráli jste druhý zápas v řadě. Střelecky to také roste. Jeden gól, dva, teď šest. Rozjíždí se Kopanina?
Já doufám. Uvidíme podle dalšího zápasu v Třeboradicích. Tam uvidíme, jak to s tou naší formou je. Co se týče prvního utkání s Újezdem, ten jsme nezvládli a mrzí nás to. Víme, kde jsme udělali chyby a nebudeme to soupeřům prozrazovat. Musíme si na to dát pozor.

Když přišla řeč na Třeboradice. Pozornost vzbudila penaltová smršť v koncovce jejich zápasu v Podolí. Během sedmi minut se tam kopaly tři penalty. Zaznamenal jste to?
Někde jsem to četl. Byla to určitě taková zajímavost. Ale kdyby někdo chtěl narážet na rozhodčí, tak já si to nemyslím. V přeboru si sudí na nic nehrají. Tady prostě co vidí, to pískají. Když si vyzkoušíte vyšší soutěže, víte, že tam to bývá někdy jinak. Pochopitelně věřím, že v Třeboradicích vyhrajeme.

Vy jste v utkání s Motorletem B přestřílel vaše elitní střelce Pavla Šultese a Dana Urbana. To asi potěší, že?
Pavel si tam vypracoval tři dobré šance, ale někdy to prostě v brance neskončí, nedaří se vám. Takže jsem je jednou pomohl zastoupit já. My na oba naše útočníky spoléháme, je to hezký, ale soupeři nejsou blbí, takže si na ně dávají pozor. Takže je fajn, když se o góly postarají i další hráči a soupeři to mají složitější. Myslím, že kluci z útoku určitě nejsou zatrpklí, že dal někdo o gól víc než oni, protože vědí, že to příště bude jinak.

Na konci vydařeného zápasu jste střídal. To trenér chtěl, ať si vychutnáte ovace fanoušků?
Spíš jsem si o střídání řekl. Já poslední dobou hraju zápasy polozraněný, polozdravý. Dlouhodobě mě zlobí achillovka, nepustí mě do plné zátěže. Takže zvládám jeden trénink a pak se cítím na umření a dávám se do pohody do zápasu (směje se). Prostě nejsem fit a tak jsem si říkal, že bych trochu pošetřil síly.

Je vám pětatřicet a z hlasu cítím, že vás fotbal sice pořád těší a baví, ale také bolí...
Bolí čím dál víc. Když jsem přešel z dorostu do chlapů a někdo tam něco takového říkal, tak jsem si říkal, no jo, ti jsou ve třiceti staří... A teď jsem v téhle roli já a ti mladší to taky za x let poznají. Bolí to, sezona není krátká, hraju fotbal od šesti let. Vím, co to všechno stojí úsilí. A to jsem ještě měl štěstí, že jsem nikdy neměl vážné zranění.

Když jsem hovořil s vaším spoluhráčem Šultesem, říkal, že by se mu líbílo, kdyby Přední Kopanina hrála o vítězství v přeboru. Co vy na to?
Když něco vyhrajete, je to hezký pocit. A my jsme přebor vyhráli dvakrát za sebou a já byl u toho. O tom, že bychom šli na postup, jsme se tedy nebavili. Podle výsledků se uvidí, na co máme. Když to půjde, rádi se budeme rvát o nejvyšší příčky, kde čekám Duklu nebo třeba Třeboradice.

Přišla řeč na Pavla Šultese, to je další z řady bývalých hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, který hraje přebor za Přední Kopaninu. Proč exligisté právě k vám tak rádi chodí?
Asi je to tím, že je Kopanina tak nějak rodinný klub. Je to o lidech, co tu fotbal dělají. Jde o to, jaká je tu parta. A ta dělá úspěchy. Poznali to Pišta Pešír, Poly (Tomáš Poláček) i Pospa (Michal Pospíšil). Všechno fungovalo a přeneslo se to pak i na hřiště. Doufám, že to tak bude i dál.

DALŠÍ ČLÁNKY S TOMÁŠEM BLÁHOU:

6.10.2017, Expert Tomáš Bláha tipuje 9.kolo přeboru pro server www.fotbalpraha.cz.

16.3.2017, V pondělí si přečteme noviny a tam bude 1:4, řekl zklamaný Bláha po Turnovu

20.5.2016, Královice budou potřebovat udici, aby nás chytily, vtipkuje kopaninský Bláha

...ostatní další články na kartě hráče zde

 

Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Matěj Kryštof Řešátko
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019
Praha - Sezóna 2018/2019 je u konce. V sobotu 15.6.2019 se naposledy v tomto ročníku představí fotbalisté A mužstva Přední Kopaniny a také rezerva v 1.B...
S Kopaninou za fotbalem. Víkendový program na zápasy všech týmů FCPK., 08.06.2019
Praha - Je tu druhý červnový víkend a přicházíme s pozvánkou na zápasy týmů FC Přední Kopanina ve všech věkových kategoriích. Tímto víkendem končí soutěže...
Finále Teskahor poháru slibuje ofenzivní smršť. Hraje Kopanina s Újezdem Praha 4, 28.05.2019
Vítězství v Pražská teplárenská přeboru už Újezdu Praha 4 nikdo nevezme. Teď má ale nováček soutěže v plánu útok na double. Ve středu 29. května od 17:30...
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 25.05.2019
Praha - Je tu další fotbalový víkend s datem 25.-26.5.2019. Sledujte zápasy týmů FC Přední Kopanina ve všech kategoriích. Největší pozornost tradičně upřena...
Šest gólů za poločas! Rodák z Kuby řádil v dresu rezervy Přední Kopaniny, 24.05.2019
Praha - Neskutečné! Takový kousek se podaří možná jednou za život. Útočník Jan Řežábek nasázel během druhého poločasu utkání I. B třídy šest gólů do sítě...

Další články

Čtyři jarní výhry a rezerva Kopaniny je ve hře o postup. Zkusíme, říká Buzek, 06.04.2019
Bitva o první body. Kopanina i Třeboradice chtějí utnout sérii porážek., 30.03.2019
Netradiční střelec Houška poslal po gólu pozdrav do nebe zesnulému otci. , 13.03.2019
Přeborová tipovačka: Jak vidí 16. kolo Ivo Flaks z Přední Kopaniny?, 09.03.2019
Fotbalové jaro startuje. Kopaninu čeká neporažený lídr Újezd Praha 4., 08.03.2019