Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Čeká nás šlágr a chceme dobrý výsledek na úvod, řekl Cigánek před Újezdem

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:11.08.2018
 
Praha - Kdepak šťastná sedmička. S tím na Přední Kopanině neuspějete. Tam frčí jako šťastné číslo osm. Však také první tým i rezerva skončily v uplynulé sezoně právě na téhle příčce. „Ale chtěli bychom výš. Z poslední čtyřech sezón jsme dvakrát přebor vyhráli a jednou hráli divizi. Chceme zase vyhrávat,“ přeje si šéf klubu Tomáš Cigánek. Tým povede i nadále trenér Daniel Vott.

Mluvíte o plánech na lepší umístění. Jak se tedy vydařila příprava?
Všechno se zvládlo dle plánu, včetně třídenního soustředění v Nymburce, tam jsme našli bezvadné podmínky. Jinak jsme kombinovali fyzickou přípravu v kopaninském lese s tréninky na hřišti v nedaleké Kněževsi, kde jsme spokojeni. Nechyběla ani regenerace v domácím areálu U Drahušky.

Došlo během léta k zásadnějšímu posílení kádru?
Kádr jsme doplnili. Přišel Pavel Šultés, hráč s ligovými zkušenostmi, dvojice Cvrček a Pechar z Braníka to jsou zkušení hráči, z Hořovicka přichází Graf o kterého jsme již dříve usilovali. Do branky nás doplnil Josef Mačí z Kratonoh a na sbírání zkušeností se dostal do kádru mladík Svatoš z FA Praha a z naší mládeže Matěj Svoboda. Také jsme museli dotáhnout dvojici Vágner – Machálek, kteří byli jen zapůjčeni a to se povedlo. Doplnění týmu vypadá pro fanoušky na papíře zajímavě, teď aby si to sedlo a hrálo.

Nejvýraznějším jménem mezi nově příchozími je Pavel Šultés. Co si od něj slibujete?Šulty je zkušený hráč do ofenzivy, vždyť hrál ligu. Věříme, že spolu s Urbanem vytvoří tandem, který se bude hůř bránit než když tam byl osamocený Urbi. Tahle dvojice by mohla divákům předvést hodně zajímavého. Škoda, že Pavel hned na úvod bude chybět, protože si bude plnit reprezentační povinnosti v malém fotbale.

Na jaře jste kanonýra Urbana postrádali. Už je fit?
Po půlročním zranění regeneroval individuálně a od začátku přípravy se zapojil i s týmem. Samozřejmě musí dohánět výpadek, ale dobrá zpráva určitě je, že celkem dal v přípravě 11 branek, takže gólový apetit pořád má. Je to náš klíčový hráč a jeho góly nám moc chyběly. Přejeme si společně s fanoušky, aby v této sezóně zase rozdával radost.

A co nějaké odchody. Rozhodl se někdo na Kopanině skončit?
Sýkora bude nově působit v týmu přeborového nováčka v Hostivaři a Zadina odešel do Libušína. Buzek s Levým přešli do béčka, Blažek a Průša jsou pracovně v zahraničí dlouhodobě. Kundelásek musí na operaci. K tomu se zatím nezapojili ani Čihák a kapitán Melničuk, které trápí zranění ještě z minulé sezóny, což je pro nás velmi nepříjemné.

Pokračuje zkušený Michal Pospíšil?

Michal je celý srpen v zahraničí, ale po návratu avizoval svůj zájem pokračovat i v této sezóně a připojí se k týmu.

Z přeboru budou opět sestupovat čtyři celky. I díky tomu byla uplynulá sezona hodně napínavá až do konce. Jaké jsou ambice vašeho týmu?
Každá sezóna má svůj historický zápis, užili jsme si i tu minulou, ale sportovně bychom v té nadcházející chtěli dopadnout lépe. Je to mozaika - stávající kádr, dobré posílení, kvalitní tréninky a dobrá účast, zranění hráčů, absence klíčových hráčů… Musíte jít všemu naproti a mít i trochu štěstí. Každopádně už se všichni těšíme, až přebor začne.

Na úvod přivítáte ambiciozního nováčka z Újezdu Praha 4, který v minulé sezoně prohrál jen dva zápasy...

Myslím, že nás hned na začátek nás čeká šlágr a budeme rádi, když se přijdou na Přední Kopaninu fanoušci podívat. Snažíme se, aby hřiště bylo i přes ta velká vedra na zápas dobře připravené. Uděláme maximum, abychom všechny naše příznivce potěšili dobrým fotbalem i výsledkem.

 

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Článek připravil:René Machálek, cip
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Cestovatel Tomáš Pechar zakotvil v Přední Kopanině. Kryje záda útočníkům., 12.10.2018
Praha - Poslední velký přestup udělal v létě defenzivní záložník Tomáš Pechar, když se z Braníku přestěhoval na kraj metropole a užívá si fotbalové radosti...
Medailonek Michala Buzka s reportérem Davidem Kalousem pro fotbalpraha.cz, 10.10.2018
Praha - Michal Buzek je hrající legendou klubu FC Přední Kopanina. V mládeži si zahrál za reprezentaci a v klubech jako Sparta nebo Bohemians. Mezi dospělými...
Dvě nuly i chycená penalta. Východočech Josef Mačí v brance Kopaniny., 05.10.2018
Praha - Dvě čistá konta zatím vychytal v barvách Přední Kopaniny gólman Josef Mačí. Ten v klubu kroutí svoji první sezonu, když dříve působil ve východočeských...
Kam až dojdeme uvidíme, ale chceme vyhrávat, říká opora Kopaniny Ivo Flaks, 25.09.2018
Přední Kopanina - Tři góly v přeboru, tři v poháru. Za takovou vizitku by se po sedmém kole nejvyšší pražské soutěže nemusel stydět leckterý útočník. A...
Přestřelky skončí, říká Roman Graf. Góly budeme dávat, ale vzadu se polepšíme., 21.09.2018
Praha - Po prohraném utkání nebývá obráncům zrovna do řeči. Levý bek FCPK Roman Graf se však po porážce s béčkem Admiry 3:4 zachoval jako profesionál a...

Další články

Kopanina poprvé neinkasovala. Na stopéru si užil premiéru zkušený Pospíšil., 13.09.2018
Přebor jsem ještě nevyhrál, je to výzva, hlásí posila z Braníka Cvrček, 06.09.2018
Úřadující mistr z Třeboradic hostí Kopaninu. Prosadí se poprvé Pavel Šultes., 01.09.2018
Dvě branky a jedna asistence kapitána. "Bylo to super", řekl Tomáš Bláha, 30.08.2018
Rozhovor: Pavel Šultes dal branku Evertonu, teď vyšperkuje útok Kopaniny, 24.08.2018