Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

Kopanina posiluje a chce se dostat do první pětky. Rozhovor s koučem Vottem.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:08.02.2018
 
Praha - Byli zvyklí hrát na špici. Osmé místo v tabulce Pražská teplárenská přeboru ale znamená pro Přední Kopaninu velkou motivaci polepšit se ve druhé polovině nejvyšší metropolitní soutěže. „Věřím, že budeme dávat víc gólů, a taky jich méně inkasujeme,“ říká trenér Daniel Vott. Dobře ví, že dvacet získaných bodů neznamená klidnou vstupenku do jarních bojů, sestupové příčky nejsou daleko...

Trenéři u konkurence si občas stěžují na tréninkovou docházku, občas chválí. Do jaké skupiny se zařadíte vy na Přední Kopanině?
Musím říct, že jsem maximálně spokojený. Trénujeme třikrát v týdnu. Jednou na Bílé Hoře, podruhé v hale na Strahově a potřetí na malé umělce na Kopanině. Na tréninku mám pravidelně sedmnáct až dvacet kluků, což je vážně paráda. K tomu jsme vyrazili na soustředění, všechno šlape jak má. Kluci makají jako nikdy.

Dvacet hráčů na tréninku, tohle vám budou nejspíš u konkurence závidět...
Tak ono je to dané i tím, že jsme vzali do tréninku tři dorostence. Pár hráčů je u nás na zkoušce, sem tam využijeme služeb někoho z béčka. Ale je pravda, že tenhle počet je velmi příjemný. Jsem rád, že kluci chodí, dobře vědí, jak náročné jaro nás čeká.

V takovém počtu jste jeli i na soustředění?
Tam to bylo trochu jiné, nejde říct, že to bylo klasické soustředění našeho áčka. Řada hráčů byla celou dobu, ale další přijeli jen na víkend, přece jenom musíme respektovat, že mají svoje zaměstnání. Spíš nám to tam zkomplikovalo počasí, kdy se moc nepočítalo, že přijde kalamita s množstvím sněhu, že nám zápas naruší vánice. Třeba při utkání s Turnovem, které jsme prohráli 4:7, řada hráčů přijela kvůli komplikacím na cestě až na druhý poločas. A měli turfy... Takže hlavní bylo, že se nikdo nezranil.

V úvodu přípravy Kopanina prohrávala. Výsledky nejsou sice tím nejdůležitějším, ale když jste zdolali Nespeky, tak jste si ulevil, že konečně přišla výhra. Co to mělo znamenat?
Samozřejmě chcete vyhrát každý zápas, i když jde o přípravu a zkouší se hráči i třeba různé herní varianty. Musíte si uvědomit, že když je k utkání připraveno devatenáct lidí, tak prostě všichni nemají stejnou kvalitu, nejsou tak vyrovnaní. A když vyměníte třeba osm lidí, tak ten rozdíl je vidět.

Všiml jsem si, že vy dáváte prostor i třem dorostencům. To je pro kluby vždy příjemná injekce z vlastních zdrojů, že?
Kluci, co dostali šanci, jsou hodně šikovní. Vzali jsme je do přípravy. Musím ale říct, že primárně s nimi pořád počítáme pro dorost. Dvakrát v týdnu ale budou dál trénovat s námi i na jaře. A v létě už do toho půjdou určitě naplno s námi. Už teď, když to půjde, budou chodit za béčko a třeba i s áčkem. Chceme, aby si ti kluci co nejvíce zvykli na dospělý fotbal. Přece jenom je ten přechod do dospělého fotbalu pro mladé kluky hodně náročný. A my je touhle cestou chceme připravit.

Zdá se mi to, nebo ze zmíněného tria vyniká nejvíce Vendelín Schierreich, který se prosazuje i střelecky?
Směrem dopředu je hodně dobrý, jen ta fáze dozadu tam skoro neexistuje, tím směrem nepřepíná, takže je na čem pracovat. Všichni tři kluci, co dostali šanci, mají chuť. Makají na sobě. My jsme se sešli a promluvili jsme si o tom, co je v přípravě čeká. Je to pro ně velká změna, chodili trénovat dvakrát v týdnu s dorostem. Když jsme u těch dorostenců, tak Matěj Svoboda mě moc mile překvapil. A třeba proti Železnému Brodu na soustředění odehrál vynikající zápas.

Kromě zmíněných mladíků se na webu Přední Kopaniny objevují i další jména testovaných fotbalistů jako jsou Zadina, Kundelásek, Řežábek. Jak to s nimi vypadá?
Přesně je to otázka spíš pro naše vedení. Se všemi hráči a jejich kluby se jedná. Třeba u Kundeláska záleží hlavně na tom, jak zvládne tréninkovou zátěž, on dohání po zranění kondici. Připravujeme se docela tvrdě a Ondřej už nějaké tréninky vynechal kvůli zdraví, tak uvidíme, ale kvalitu určitě má. Řežábek je také jedním z hráčů, kteří by k nám přinesl kvalitu, je to rychlostní typ a byl by velkými přínosem.

Kdyby zmíněné trio posílilo Přední Kopaninu, byl by kádr podle vašich představ?
Ještě máme něco v jednání a kdyby to vyšlo, byla by to bomba.

Až mi to přijde, že chystáte - stejně jako v minulosti - nějaký trumf se zkušenostmi z první ligy. Je to tak?
Hráč s ligovými zkušenostmi to tedy není. Až tak vysoko tentokrát nemíříme, i když je pravda, že na hráčích jako byli Pešír, Poláček to tady hodně stálo.

Naposledy jste Černolicím nasypali deset gólů. To vypadá, že nabíráte dech...
Byla tam z naší strany velmi kvalitní první půle, kterou jsme vyhráli 7:0. Sestava už pomalu odpovídala té, s níž bychom rádi vyrazili do mistráků. Taky si ale uvědomujeme, že soupeř nehrál v kompletní sestavě.

Každopádně víc gólů by se vám na jaře v přeboru určitě hodilo. První půlka sezony asi zůstala trochu za očekáváním, ne?
Upřímně, mrzí mě, že jsme ztratili doma všechny body s ČAFC a remízou se Zbraslaví. Mít o pět bodů víc, tak by tabulka vypadala jinak. Na druhou stranu jsme zase remizovali s Horními Měcholupy a Admirou B, kde se to bodově nějak vykompenzovalo. Takže jsme asi mohli mít bodů dvaadvacet. Jen to ukazuje, jak je přebor vyrovnaný a každý může porazit každého.

O to dramatičtější asi tedy bude přeborové jaro...
Bude to těžké jaro a důležité bude zvládnout začátek. Tabulka je hodně vyrovnaná. Byl bych nerad, abychom se ještě víc přiblížili sestupovým příčkám. Ale souhlasím s trenérem Vršovic, můžou se vám zranit dva, tři hráči, prohrajete tři zápasy za sebou a průšvih je na světě. Když mám mluvit o našem podzimu, tak nám v pěti utkáních chyběl klíčový hráč Urban. To je rozdílový fotbalista a když ho ve třetině zápasů nemáte, je to jiné. Pokud se podíváte na tabulku, tak pomalu od čtvrtého místa, aby týmy koukaly, jak to vypadá pod nimi. Bude to napínavé jaro.

Přední Kopanina by se ale měla proti podzimu proměnit. Jakým způsobem?
Obecně bych chtěl, abychom dávali ještě víc branek. Věřím, že pokud budeme mít pro jaro Kundeláska s Řežábkem, tak budeme ještě víc nebezpeční. Dobře víme, že máme rezervy i v obranné hře. Na podzim jsme třeba za dva zápasy byli schopní dostat deset gólů a to ještě Jirka Švarc spoustu dalších věcí pochytal.

Čekáte, že se bude o záchranu bojovat do posledního kola přeboru?
Padat budou čtyři týmy. Myslím, že to bude napínavé, ale jeden nebo dva celky postupem času tam dole zůstanou. Ale pořád se bude bojovat o to, na koho zůstanou ta dvě poslední místa, z nichž se bude padat. My uděláme všechno, aby se nás tenhle boj netýkal. Naopak bychom se rádi posunuli mezi pět nejlepších týmů přeboru.

René Machálek, sport.cz

Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:http://www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/predni-kopanina-hleda-posily-a-touzi-se-dostat-do-prvni-petky/
Článek připravil:René Machálek
 
Fotograf:Matěj Kryštof Řešátko
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina posiluje a chce se dostat do první pětky. Rozhovor s koučem Vottem., 08.02.2018
Praha - Byli zvyklí hrát na špici. Osmé místo v tabulce Pražská teplárenská přeboru ale znamená pro Přední Kopaninu velkou motivaci polepšit se ve druhé...
Winter Cup na Kopanině a program všech týmů FCPK tento víkend., 20.01.2018
Přední Kopanina - Zimní příprava všech týmů FC Přední Kopanina se rozběhla na plné obrátky. Víkend je určen pro turnaje a přátelské zápasy. Přinášíme našim...
Silvestrovský běh v Přední Kopanině opět tahákem. Dorazila stovka běžců., 01.01.2018
Přední Kopanina - Svižným krokem do nového roku. Krédo Silvestrovského běhu v Přední Kopanině si vzala za své stovka běžců. Zaplnily se všechny kategorie...
Starší žáky B čeká zimní turnaj ve Zličíně. Účastní se ho deset týmů., 30.12.2017
Přední Kopanina - Zimní program starších žáků B (hráči narození 2003, 2004 a mladší) se bude odehrávat tréninkově na umělé trávě domácího stadiónu U Drahušky...
Silvestrovský běh U Drahušky, svižným krokem do nového roku 2018., 16.12.2017
Přední Kopanina - Pokud jste celý rok sportovali, chválíme Vás. V tom blížícím se novém roce 2018 byste v tom měli pokračovat. Nejlepším mostem v tomto...

Další články

Mladší žáky čeká v Gazzasport zimní lize v Mělníku pět soupeřů., 16.12.2017
Žáci padli ve finále turnaje na penalty! Skalník vyhlášen nejlepším hráčem., 02.12.2017
Kopanina Masters 2017 vyhrála žena. Rybník všem vypálila Žamborkréthyová., 26.11.2017
Mladší přípravka se zúčastnila Memoriálu Vojtěcha Kahovce ve Střešovicích., 26.11.2017
Hodnocení rezervy mužů v 1.B třídě: povedený podzim! Jen ty derby ..., 25.11.2017