Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Proti Blšanům nemusíme hrát Barcelonu. Beru jakoukoliv výhru, řekl Kuchař

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:14.04.2012
 
Přední Kopanina - Pět kol a žádná výhra. Je to jak špatný sen, který trenéra Kopaniny Martina Kuchaře teď pronásleduje. Jeho pět prvních zápasů v divizi skončilo čtyřmi porážkami a jednou remízou s Litolí. Velkou šanci tuto sérii zlomit má jeho tým teď proti posledním Blšanům. Klub, kde Kuchař strávil jako profesionální fotbalista zajímavou část kariéry, balancuje na hraně sestupu, stejně jako Kopanina. Tahle bitva hodně napoví o dalším vývoji.

Trenére dočkají se fanoušci Přední Kopaniny konečně vítězství?
Byl bych špatný trenér, kdybych tomu nevěřil. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Nečeká nás nic lehkého, trápí nás zranění, nemoci, vyloučení. Musíme se s tím však popasovat. V první řadě, jsme však největším soupeřem sami sobě.

Co tím myslíte sami sobě?
Pokaždé když jdeme na hřiště se musíme vypořádat nejprve s vlastní důsledností a věřit sami sobě pak můžeme teprve porazit soupeře. Když to nesplníme, může se stát cokoliv.

Divák si řekne, koho jiného chtějí porazit když ne posledního…!
Nebral bych to ať hrajeme s posledním nebo prvním. Myslím, že pakliže se chceme zachránit, tak teď už musíme zabrat na 100% nejen proti Blšanům ale i v dalších zápasech. Situace je vážná, jelikož některé naše dobré výkony nebyly podepřeny dobrým výsledkem, tak jsme tam, kde jsme. Proti Blšanům beru jakýkoliv vítězný výsledek a nemusíme hrát jako Barcelona. Ale musíme do toho dát všechno!

Blšany se také trápí, ale nechávají se slyšet, že o záchranu budou ještě bojovat!
Cítí šanci stejně jako my. Karty v tabulce jsou rozdány. Kde jinde musí zabojovat, když ne u nás. Hraje se o šest bodů. Určitě se vydají na maximum a budou nás chtít potrápit. Pomohl by jim rychlý gól, pak to zavřít a čekat na chybu. To by pomohlo i nám. Nedostat rychlý gól vlastní hloupostí, ze kterého se pak těžko oklepáváme. Naopak sami skórovat a soupeř bude muset otevřít hru.

Blšany ke dvěma zápasům na jaře nepřijely. Co kdyby nepřijely potřetí…
To se určitě nestane a ani bych jim to nepřál. Doufám, že přijedou a diváci uvidí pěkný fotbal se šťastným koncem pro Přední Kopaninu.

Blšany těsně před koncem přestupního termínu doplnily kádr. Víte jak?
Myslím, že udělaly asi 3 nové hráče. Je to nevyzpytatelný tým. Venku vyhrály 3:1, pak doma prohrají 0:5. Je třeba je srazit rychlým gólem, nedat jim „čuchnout“. Čím déle budou držet naději na dobrý výsledek, o to více budou bojovat. Jeden dva vstřelené góly by nám úlohu ulehčily.

Což se však jeví jako neřešitelný problém. Skórovali jste dvakrát za pět zápasů…navíc jediný střelec, Bohuslav Strnadel.
Máme hodně mladých a nezkušených hráčů a navíc do šancí nejdeme s tím, že chceme dát na 100% gól, my to jdeme zkusit. Bohouš Strnadel nás nezachrání. Celý mančaft si myslí, že bude dávat góly jen Bohouš, ale tady musí přinést svůj díl David Průša, Dominik Santler, Honza Peclinovský a další…zejména od těchto hráčů však čekám, že se prosadí.

Bylo by fajn, aby se probudili proti Blšanům.
Dominik po zranění chytá zápasový rytmus, chce to zlomit, ale zatím čeká. Věřím, že když jednou skóruje, bude pak dávat gólů jako maku. Musí věřit sám sobě. To samé mladý Pecka (Peclinovský). Je to mladý kluk, v divizi se rozkoukává, ale střelecké vlohy má a už je třeba, aby to prokázal i v A mužstvu a ne jenom v dorostu.

Jak se mužstvo vypořádalo s porážkou 0:6 ve Vilémově?
Tak já si hlavně myslím, že bolestivější porážky byly v 92. minutě v Čelákovicích a v 90. minutě doma s Vyšehradem. Ve Vilémově to bylo ovlivněno několika situacemi a ve druhé půli jsme v deseti hráli naivní otevřený fotbal a byli potrestáni dalšími třemi góly, proto ten výsledek.

Takže je to zapomenuto?
Zapomenout je špatně. Je třeba dát si do hlavy proč k tomu došlo a ponaučit se. Teď se musíme semknout a zabojovat. Nic jiného nezbývá. Mrzí nás také vyloučení gólmana Jirky Švarce, to však vyplynulo ze situace a my máme dostatečně kvalitní náhradu, abychom ho nahradili.

V Blšanech jste dlouho působil jako hráč, teď trénujete na Kopanině. Oba týmy se perou o záchranu v divizi, jeden z nich asi spadne. Jak to cítíte?
Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom se prali o špičku tabulky. Situace je však bohužel taková, není co řešit. V Blšanech jsem prožil nádherná léta, přeji jim vše nejlepší, ale pevně věřím, že se zachrání Přední Kopanina.

Článek připravil:cip
 
Fotograf:Ladislav Pilař
Práva k foto:FCPK.CZ
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Starší přípravka se zúčastnila čtyř členného turnaje na Dukle., 25.02.2024
Dukla Praha - V neděli 25. února se starší přípravka zúčastnila dalšího turnaje. Již druhého tento měsíc. Jednalo se o akci pořádanou na Dukle a součástí...
Do sestavy Přední Kopaniny se vrací kanonýr Urban, trefí se proti Velimi?, 23.02.2024
Brandýs - Předposlední vystoupení čeká v sobotu v pravé poledne na turnaji v Brandýse nad Labem na fotbalisty Přední Kopaniny. Lídra Pražská teplárenská...
Galatasaray z Průhonic. Snad to na Letné nebude 4:4 jako s Přední Kopaninou., 22.02.2024
Praha - Sparta se těší na velký svátek. Na Letnou zavítá ve čtvrtek k odvetě play off Evropské ligy slavný turecký klub Galatasaray Istanbul. Stadion českého...
Starší žáky Přední Kopaniny čeká finále zimní ligy s Uhelnými sklady, 21.02.2024
Bílá Hora - Pro starší žáky se zatím nejedná o vydařenou sezonu. Po první polovině soutěže se nachází na jedenáctém místě s dvěma výhrami z jedenácti utkání....
Přípravný zápas s Libiší zrušen. Soupeř má velkou marodku a málo hráčů., 20.02.2024
Praha - Ve středu 21.2.2024 mělo od 20 hodin na umělé trávě v Neratovicích proběhnout přípravné utkání fotbalistů Přední Kopaniny a TJ Sokol Libiš. Hrát...

Další články

Z Petra Hovorky je v zimě střelec. Fandí Schickovi a věří hokejistům na MS., 19.02.2024
Kopanina uzavře nejtěžší týden přípravy dvěma duely. Kouč mění plány., 17.02.2024
Parádní dvougólový návrat Ptáčka. Zranění ho konečně pustilo na hřiště., 15.02.2024
Přední Kopanina se v Brandýse utká s dosud neporaženým domácím výběrem, 13.02.2024
Dukla měla motivaci, překvapila mě v soubojích, tvrdí Mejdr. Vyrovnání neviděl., 13.02.2024