Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
3.kolo Teskahor poháru Prahy bylo přeloženo na jaro. Kopanina v Cholupicích nastoupí 15.4. od 17 hodin...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Kopanina je v divizi zachráněná a trenér Pavel Mejdr po pěti letech končí

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:18.06.2011
 
P r a h a - Dvě zásadní novinky se ve středu probíraly na hřišti Přední Kopaniny: tým se díky výhře Motorletu ve skupině A definitivně zachránil v divizi, zároveň však trenér Pavel Mejdr hráčům oznámil, že po pěti letech končí. Sobotní utkání doma proti Polepům tak pro něj bude posledním na lavičce týmu vyznávajícího modro-červené barvy, který nově povede Radek Duda, známý fanouškům Kopaniny z nedávného působení u rezervy Kladna. „Všechno dopadlo, jak jsme si přáli. V sobotu to oslavíme, pokecáme a zakončíme sezonu, která byla pro klub dobrá,“ říká Mejdr.

Byla to pro vás ve středu velká úleva, když přišla zpráva, že Motorlet vyhrál ve Vlašimi?
Samozřejmě, teď je nálada mnohem lepší. Jsme velmi spokojení, je to úleva.

Hráči si zakřičeli v kabině, vy také?
Já si s nimi zařval v Děčíně, tam jsem měl z výhry velkou radost, ale ve středu jsem s nimi nekřičel. Díval jsem se v hospodě na zápas reprezentační jednadvacítky proti Španělům. Věřil jsem, že bude stačit k záchraně i těch 36 bodů, které teď máme. Že by hrály všechny zápasy proti nám, to bylo dost nepravděpodobné. Jsme zachránění a spokojení.

V Děčíně to ale byly podle všeho velké nervy...
Tam to bylo... těžký. Hráli jsme hlavně proti třem lidem, opravdu složité, pro silné nervy. Kdyby se všechno odehrálo jak mělo, tak jsme tam úplně s přehledem vyhráli. Proti těm třem jsme ale neměli šanci, nakonec jsme dali dva góly, kde už nešlo nic odpískat. Zaplaťpánbůh za to.

Dva góly dal váš nejlepší kanonýr Sdiri, kterého jaro zastihlo v báječné formě. Souhlasíte?
Určitě, má výbornou formu. Věřím, že ještě neřekl poslední slovo a bude se chtít ukázat proti Polepům. Na jaře hrál výborně, bez výkyvů.

Proti Polepům to bude váš poslední zápas na lavičce Kopaniny. Mění se něco?
Ne, nic. Je to domácí zápas, čeká nás rozlučka, byla by škoda, abychom si to nějak pokazili. Kor teď, když už můžeme hrát v klidu. Nejsme pod tlakem, doufám, že kluci nechají na hřišti všechno a zápas dovedeme do vítězného konce.

Prožíváte hodně, že je to vaše „rozlučka“?
Neprožívám. Končí jedna éra, ale já se budu na Kopanině pohybovat dál. Přeju si ale výhru, abychom na sebe po zápase při oslavách nekoukali jako bubáci a završili jsme to se vším všudy. Byla by škoda to nezvládnout. Snad kluci ukážou, že jaro nebylo náhodné a ty výsledky jsme si zasloužili.

Proč vlastně končíte?
Oznámil jsem to vedení už v zimě, že to bude můj poslední půlrok. Potřebuju si dát oraz. Byl jsem na Kopanině pět let, chci si odpočinout. A taky se věnovat svým synům. Kluci změnu určitě taky přivítají, pět let je dlouhá doba. Když zůstane kostra týmu pohromadě, nemám obavy, že by se tady nehrál dobrý fotbal. Hlavně jsem nechtěl odcházet s tím, že se spadlo z divize, takže jsem šťastný za to, jak to dopadlo. Odcházím s čistým štítem. Už po výhře v Brozanech jsem věřil, že se zachráníme, tak se začalo vyjednávat o novém trenérovi.

Hráči věděli už od zimy, že budete končit?
Už se to trochu šeptalo, ale v kabině jsem to řekl až před středečním tréninkem.

Jak jste spokojený se svou kopaninskou érou?
Řekl bych, že můžeme být všichni spokojení. Dva roky jsme hráli na špičce přeboru, třetí rok jsme ho vyhráli. Pak přišly dvě divizní sezony: v prvním roce jsme se otrkávali a zachránili se tři kola před koncem, teď jsme se zachránili taky a Kopanina bude hrát potřetí za sebou divizi, což je v našich skromných podmínkách obrovský úspěch. Je to především zásluha kluků, co tady hráli. Snad je to pod mým vedením bavilo, na tréninky chodili v hojném počtu. Ostudu jsme neudělali.

Mluvil jste o tom, že se budete dál na Kopanině pohybovat. V jaké roli?
Jako hráč béčka, už jsem Tomášovi Cigánkovi říkal, aby vytáhl mojí legitku. Když budu mít čas, přijdu si zatrénovat a zahrát.

Takže budete v béčku něco jako hrající asistent?
Ne, to v žádném případě. Trenér je Česťa Odstrčil, co mi řekne, to budu plnit. Je to na něm, já se do ničeho nebudu motat. Ani jemu, ani novému trenérovi áčka. Budu normální hráč béčka.

Od nové sezony povede A-tým Kopaniny Radek Duda, který v zimě skončil na lavičce Kladna B. Přišel na vaše doporučení?
Řekl jsem vedení o několika trenérech, o kterých jsem si myslel, že by pro klub nebyli špatní. Radek Duda byl mezi nimi, ale konečné slovo mělo vedení klubu. Já už do ničeho nebudu mluvit a zasahovat.

A jaké máte trenérské plány do budoucnosti, až si odpočinete?
Momentálně trénovat nechci, nabídky byly, ale kdybych pokračoval v trénování, zůstal bych na Kopanině. Chci si domluvit nějakou stáž, podíval bych se na tréninky, zažiju něco nového, chci se v tomhle směru trochu vzdělávat. Uvidíme, co bude za rok, za dva...
Zdroj:fotbalpraha.cz
Článek připravil:Radim Trusina
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

S Kopaninou za fotbalem. O víkendu se představí áčko, béčko a dorost., 17.08.2019
Praha - O víkendu 17.-18. srpna je zápasová nabídka od fotbalistů z Přední Kopaniny velmi zajímavá a věříme, že jí budete s napětím sledovat stejně jako...
Pospíšil z Královic tipuje 2.kolo přeboru. Kopanině věří na výhru s Žižkovem., 17.08.2019
Praha - Fotbalisté Přední Kopaniny hrají ve 2.kole Pražská teplárenská přeboru proti rezervě druholigové Viktorky Žižkov (neděle, 10:15). Zatímco žižkováci...
Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí., 15.08.2019
Dobrovíz - Kombinovaný tým pod hlavičkou B mužstva FC Přední Kopanina obsadil na Memoriálu obětí fašismu 2019 v Dobrovízi bronzovou příčku. Po sobotní...
Ideální varianta, říká o novém angažmá hvězdná posila Přední Kopaniny Kolář, 14.08.2019
Přední Kopanina - Šestinásobný mistr ligy, muž se čtrnácti starty v prestižní Lize mistrů nebo devětadvaceti za národní tým. Pražská teplárenská přebor...
Lahůdka na úvod sezóny. Kopanina se představí v MOL Cup. Přijede SS Ostrá., 03.08.2019
Přední Kopanina - Po krátké letní pauze je vše téměř připraveno ke startu nového ročníku. Fotbalisté Přední Kopaniny vstoupí do pražského přeboru v sobotu...

Další články

Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu., 03.08.2019
V pondělí startuje U Drahušky sportovní kemp. Zůstaly Vám děti v Praze?, 26.07.2019
Kopanina ve Sláva Cupu 2019 stříbrná. Porazila Hostivař, prohrála s Admirou B., 21.07.2019
Letní příprava áčka zahájena. Prvním herním testem bude Sláva Cup 2019., 20.07.2019
S Kopaninou za fotbalem. Program našich týmů na oba víkendové dny., 15.06.2019