Informace a fotogalarie byly převzaty z klubového webu PFC Český Dub. Více informací najdete na stránkách www.fotbal-ceskydub.cz.
Z historie klubu
Občanské sdružení SK Český Dub píše svoji historii od r.1926. Soutěže hrálo převážně na úrovni okresu. První hřiště vzniklo nad městskou cihelnou a první zázemí (šatny) získal klub po roce 1939, kdy byla zrušena protektorátní celnice na okraji města- a ta byla přestěhována ke hřišti u hřbitova.Klub fungoval pod názvem Sokol, ale v 50.letech byl nuceně přejmenován na Slavoj, aby se opět po roce 1968 změnil na Sokol. V roce 1961 se podařilo s pomocí města zavézt „mokřiny“ na kraji města a vybudovat nové škvárové hřiště. V r.1975/76 se mužstvu podařilo postoupit až do I.A.třídy, kde vydrželo jeden rok a postupně se propadalo až do okresní soutěže. V akci „Z“ a díky Spartakiádě v roce 1980 se podařilo vybudovat nové zázemí a zároveň zatravnit stávající plochu. Náhradní byla vybudována v sousedství /přes potok/, ale protože nedošlo k převodu pozemků, na nátlak místního vojenského podniku klub o toto náhradní hřiště v roce 1988 přišel.
V roce 1993 došlo z popudu JUDr. Jaroslava Kašpara a Miroslava Pelty k dohodě o převedení „B“ mužstva LIAZu Jablonec do Českého Dubu.
V tomto roce začíná i výstavba zázemí klubu (restaurace,pivnice,bazén,hotelová část) a travnatého hřiště na hlavní ploše a v Bohumilči.K dalším stavebním úpravám zázemí dochází v roce 2003,kdy jsou rekonstruovány a rozšířeny šatny pro hráče a rozhodčí.V roce 2005-2006 je vybudováno ve stávajícím areálu hřiště s umělým povrchem. V červenci 2009 je zprovozněn nový přistavěný objekt – Hotel Penalta s novou lůžkovou částí (kapacita 35.lůžek) s konferenčním sálem (kapacita 50.osob),klubovým posezením,posilovnou a zrekonstruovanou rehabilitační částí,který splňuje ty nejvyšší požadavky pro sportovní a rekreační pobyt.Součástí hotelové části je i sportovní ubytovna s kapacitou 26.lůžek,2.tenisové kurty a nově zrekonstruované letní šatny.
Sportovní úspěchy
Mužstvo Liazu „B“, které v roce 1993 hrálo krajský přebor, bylo po podzimu „odepisováno“, neboť mělo jen 11.bodů. V Českém Dubu se však mužstvo „chytlo“ a bez problémů se zachránilo. V roce 1995/96 se pak podařilo trenéru Vratislavovi Kyriánovi přivést mužstvo do divize, když největším soupeřem byla Bílina.Další vedení mužstva převzal trenér Miloslav Ulihrach a po dvou letech ho vystřídal Roman Sokol, který měl mužstvu pomoc v boji o postup do ČFL. Tuto myšlenku podpořil i ligový Jablonec 97 a dosadil k mužstvu trenéra Jaroslava Dočkala. Mužstvo ač doplněno o mladé nadějné hráče, neuneslo „tíhu“ favorita a skončilo na druhém nepostupovém místě. Tento neúspěch se „podepsal“ na další spolupráci a v ročníku 99/2000 mužstvo sestoupilo do krajského přeboru. Po ročním „účinkování v kraji“však mužstvo pod vedením trenéra Jiřího Tymicha opět postoupilo do divize. Pod tímto trenérem, který u mužstva setrval pět let, se mužstvo konsolidovalo a pohybovalo ve středu divizní tabulky. V podzimní části ročníku 2003/2004 se stal trenérem mužstva Pavel Pěnička. Ten však po nepřesvědčivých výkonem mužstva vydržel v této trenérské funkci jen do konce roku, kdy ho vystřídal Radovan Novotný, společně s asistentem Jiřím Zachariášem (zároveň trenérem dorostu) a udržel pro naše město divizi. V závěru pak prezident klubu JUDr.Jaroslav Kašpar angažoval trenéra Zbyňka Houšku.
Soutěžní ročník 2004-2005 byl zatím nejúspěšnější v historii klubu co do obsazení mužstev v soutěžních ročnících. Mužstvo dospělých,staršího a mladšího dorostu nastoupilo v divizních soutěžích. Mužstva starších,mladších žáků a přípravky v krajském přeboru. Po podzimní části se nedařilo výsledkově trenérům u „A“ mužstva a tak se k mužstvu pro jaro 2005 vrátil trenér dorostu Jiří Zachariáš . Zkušení hráči byli „rozprodáni“ a tak musel začít pracovat s hráči, kteří zůstali nebo přišli z dorostenecké divize.Mužstvo vedl v divizi společně s Miroslav Procházkou (z dorostu Jablonce n.N.), ale ani tato dvojice nedokázala tentokrát udržet divizi. Po sestupu do KP chtěl náš prezident opět obnovit koncepční práci s mužstvem a tak se dohodl na opětovném angažování trenéra Milana Ulihracha. Ten stál před nelehkým úkolem. Výkonnost hráčů však byla značně nevyrovnaná a tak po šesti nevýrazných výkonech nabídl svou rezignaci, kterou náš prezident přijal. Trenérem se pak stal trenér dorostu Čeněk Holý, který se překvapivě nechtěl vzdát ani trénování staršího dorostu. Mužstvo se podařilo částečně doplnit, ale jeho výkony stačily jen na střed tabulky KP. Když pak přišly opět nevyrovnané výkony v podzimní části soutěže 2006/2007, byl nahrazen od konce září 2006 Martinem Pěničkou,který vede mužstvo i v současné době.V soutěžním ročníku 2007-2008 „A“ mužstvo obsadilo v krajském přeboru 2.místo a vyhrálo krajský pohár ČMFS. Následující soutěžní ročník 2008-2009 již suverénně krajský přebor vyhrává a po čtyřech letech se vrací do divizních soutěží.
Mužstvo obhajuje i vítězství v krajském poháru ČMFS. Tým tvoří především odchovanci klubu,kteří již za klub hráli úspěšně v dorosteneckých divizních soutěžích (především ročník nar.1985,86,87,88).Mužstvo ve své další divizní účasti,jako nováček soutěže, zacharaňuje divizní příslušnost i pro soutěžní ročník 2010-2011. Na domácím stadionu 19.6.2010 při posledním divizním utkání soutěžního ročníku 2009-2010 nastupuje k 300. utkání v divizi proti již sestupujícímu mužstvu SK Převýšov.
P.F.C má v současné době 2.mužstva dospělých („B“ Okresní přebor),starší dorost v krajském přeboru,starší žáky v 1.A. třídě a přípravku v okresním přeboru mladších přípravek. Bývalí hráči klubu se scházejí pravidelně každý pátek a hrají svá přátelská utkání pod hlavičkou staré gardy.
Pravidelně se na našem hřišti hrají mezinárodní utkání mládežnických reprezentačních výběrů pod hlavičkou ČMFS,klub pořádá fotbalový kemp Luďka Zelenky,fotbalové kempy Krajského fotbalového svazu, mezinárodní mládežnický kemp pro děti z Polska .Náš areál využívají ke svým přípravám zahraniční mužstva -Polonia Waršava,Dynamo Dresden,Borea Dresden,mládežnická reprezentační mužstva ČR a krajská mládežnická reprezentace.