SC Xaverov Horní Počernice o.s.
5:0
[4:0]

Boj o první místo pro mladší dorost dopadl těžkou prohrou.

H. Počernice - Mladší dorost v neděli zavítal na hřiště Horních Počernic, kde se jakožto lídr tabulky utkal s druhým Xaverovem B. Kopaňáci otevřeli jaro čtyřmi vítězstvími za sebou, stejnou bilanci však měly i Počernice, a tak musel alespoň jeden z celků poprvé ztratit body. Po úvodním hvizdu byla hra poměrně vyrovnaná, kdy se modročervení spíše kompaktně bránili a nedovolovali soupeři žádné šance. V 21. minutě však došlo k chybě a domácí měli možnost otevřít skóre z penaltového puntíku. Kopaninský Štička v bráně se ale předvedl a tuto příležitost zneškodnil. I přes to dokázal Xaverov o chvíli později vsítit první branku, která roztrhla gólový pytel, a za 17 minut Počernice skórovaly hned čtyřikrát. Druhá půle tak byla spíše formalitou, a domácí se prosadili ještě jednou. Kopaňáci si tak ze hřiště druhého týmu odnesli první jarní porážku.

Hodnocení trenéra - Kamil Chudada:

Souboj o první místo se soupeřem, jehož A tým vede pražský přebor, a jehož kluci mají zkušenosti s vyšší soutěží. Proto jsme nastoupili do zápasu s taktikou nenapadat a řádně bránit a posouvat se. Prvních 20 minut vše fungovalo, soupeře jsme k ničemu nepustili, byť bylo vidět, jak mají nacvičené náběhy ze stran a kluky, kteří to s míčem umí. Ve 21. minutě jsme se nechali nalákat do rohu vápna, kde jsme propadli, a následně se po faulu Peřiny kopala penalta. Tu bravurně zneškodnil Štička. Euforie trvala pár minut, kdy jsme hrozili po levé straně přes Krejču, ale před brankou jsme neškodní. Ve 28. prošel hostující hráč obranou a otevřel skóre na 1:0. Následná šesti-minutovka nás poslala do kolen. Ve 30. minutě letěl křižný centr na naší levou stranu a zde volný hráč na dva doteky skóroval. Ve 34. nás opět na pravé straně i přes přečíslení domácí přehráli a střelou k tyči zvýšili na 3:0. Ve 45. jsme propadli uprostřed a kombinací nás domácí dovedli do šaten za stavu 4:0. Druhý poločas jsme občas zahrozili, měli jsme šance - Fuksa, Chudada... ale nedáme nic, a vše nám dlouho trvá. V 61. jsme opět faulovali ve vápně a domácí hráč střelu trefil do břevna. Pak už to byla otevřená hra nahoru dolu, snaha vstřelit gol, ale někteří hráči poté nechtějí hrát a to je škoda. V 85. pak soupeř utekl z půlky a pěknou kombinací ve vápně vykoupal brankáře Štičku a dovršil výsledek na 5:0. Nutno uznat, že soupeř měl svojí fotbalovou kvalitu a my nemáme střelce. Klukům vůbec nelze upřít snahu, 25 minut bylo skvělých, ale pak jsme přestali plnit pokyny a soupeř nás rozběhal a překombinoval. Na straně jsme napadali jednoho hráče ve třech a stejně jsme propadli. Jedeme a válčíme dál. Skvělý výkon předvedl Štička, který chytil další 3-4 tutovky a dobře zahrál Kaška.

Štička - Brychka, Peřina, Hrubý, Včelař - Krejča, Kaška, Škorňa - Chudada, Vrabec, Froňk. Náhradníci: Sokol, Lukeš, Bernas, Azare, Fuksa, Živkovski Dimko. Trenér: Kamil Chudada.