SK Libuš
3:2
[0:1]

Libuš je proti FCPK marná. Kopaninu zatlačil Holouš a last minut gól Hájka.

Přední Kopanina - Zápas 22. kola 1.A třídy mezi Přední Kopaninou B a Libuší uzavíral program víkendu. Béčko bylo posledním kopaninským týmem, který šel do hry. Čekala se výhra domácího týmu, vždyť U Drahušky hrál třetí tým proti čtrnáctému. Nakonec to tak dopadlo. Cesta Kopaniny ke třem bodům však byla trnitá. První poločas prohrála, pak inkasovala sedm minut před koncem na 2:2, ale vše zachránil v poslední minutě nastavení Štěpán Hájek.

Na historické úspěchy klubu z Libuše padá prach. Tým, který v roce 1993 jen těsně 0:1 podlehl ve čtvrtfinále poháru ČMFS (dnes MOL Cup) Baníku Ostrava a v roce 2002 vyhrál přebor Prahy a postoupil do divize, se nyní zachraňuje v 1.A třídě. Zápas na Kopanině mu situaci nevylepšil.

Kopanina vyhrála 3:2. Za poslední dva ročníky modročervení vyhráli všechny čtyři zápasy s Libuší. V této sezóně na podzim přehráli soupeře na jeho hřišti vysoko 7:1 (více).

Odveta u letiště byla mnohem dramatičtější. Zejména s ohledem na výsledek. Hru měli Kopaňáci pod kontrolou, ale zúročit držení míče ke vstřelení branky byl problém. Navíc už od 10. minuty prohrávali. Trenér Koloušek však měl šťastnou ruku, poslal v poločase do hry Dominika Holouše a ten vstřelil dvě branky. Své první trefy na Kopanině. Dvaadvacetiletý hráč přestoupil do FCPK z Dolan, ale podzim této sezóny odehrál v Radotíně.

Zdálo se, že jeho druhá bude vítězná. Nikoliv! Libuš nejprve trefila z ojedinělého útoku tyč a pak po standardce hlavou srovnal Šupina svým druhým gólem v utkání. Fotbal však tentokráte byl spravedlivý. V 91. minutě sice nejprve Razetto sám na gólmana neproměnil, ale když se do stejné situace dostal o minutu později Štěpán Hájek, u letiště se jásalo.

Kopanina B na jaře vyhrála potřetí ze šesti zápasů, krom dvou remíz padla jen jednou v Radotíně. V tabulce je na třetím místě, vedou Kbely, druzí jsou Prague Raptors. V dalším kole čeká Kopaňáky derby na Aritmě s divizní rezervou, která je o tři body zpět pátá.

Vávra - Vik (K), Razetto, Kočí, Spizzirri (46. Schierreich) - Vágner, Veleba, Dös (46. Holouš), Šalanský - Zelenka, Hájek. Trenér: Karel Koloušek.

52. Holouš (1:1), 74. Holouš (2:1), 92. Hájek (3:2)