01.10.2023 | 16:00 | M | Př. Kopanina
4:3
[0:2]

Starší dorost se díky vítězné trefě z nastavení posouvá na druhé místo!

Přední Kopanina - Důležité utkání měl v neděli na programu starší dorost. U19, která byla před zápasem na 4. místě, doma U Drahušky čelila Dolním Chabrám, které byly o pozici nad FCPK. Hrálo se tak o místo v TOP 3. Lépe začali hosté, kteří si dvěma rychlými údery před poločasem vytvořili náskok 2:0 do šatny, tedy takzvanou Csaplárovu past. Ta se, jak tomu bývá zvykem, potvrdila, a modročervení uspěli skóre srovnat 11 minut po začátku druhé půle. V 64. minutě dokonce domácí zápas otočili na 3:2. V závěrečné desetiminutovce však Chabry dokázaly ještě srovnat a vypadalo to na dělbu bodů. Kopaňáci ale bojovali až do konce, a v 2. minutě nastavení se to vyplatilo, kdy Omar Rahimič vystřelil domácím všechny 3 body a posun na 2. místo v tabulce!

Hodnocení trenéra - Michal Jonáš:

První polovina, a naše klasika - chyba a inkasujeme. Nicméně i první půlku bylo vidět, ze chceme hrát fotbal a vlastně držíme balon, ale výsledek po prvním poločase tomu neodpovídal. Skóre 0:2 bylo vlastně vypovídající našemu neproduktivnímu výkonu. Nicméně do druhé půle přišla změna a začali jsme tzv. jezdit po zadku, a prostě to co nešlo fotbalově jsme dohnali nasazením, a to se nám začalo vyplácet. Zlom přišel v 53. minutě po faulu hostujícího gólmana, který nejdříve uviděl červenou kartu a měl se kopat přímák, ale sudi nakonec změnil své rozhodnutí a nařídil pokutový kop a zrušil červenou. Upřímně tohle rozhodnutí nám hrozně pomohlo. Jelikož právě tento gól z penalty, kterou proměnil Smejkal, nám dal živou vodu. A už o 3 minuty později po trase Rahimič Smejkal to bylo 2:2. Poté co v 64. minutě přiklepnul balon Šimek na Rahimiče to byla otočka na 3:2. Nicméně bylo vidět, jak najednou chceme opravdu dat další góly a chceme útočit a ne bránit, a z toho nastala situace, kdy po propadnutí a vytažení našich stoperů pomalu na útok propadnul po chybě a smolném odrazu balon k hostujícím útočníkovi, který překonal našeho gólmana. Avšak bylo vidět, jak nás to ještě víc nabudilo k tomu dat gól a zápas vyhrát, a to se nám po rohu a skrumáži v brankovišti povedlo, když v 92. minutě Rahimič dokázal míč dopravit do brány. Musím pochválit za hlavně druhý poločas celý tým, za nasazení za týmovost a hlavně houževnatost, která nám pomohla k zaslouženému vítězství.

Mendl - Sokol, Rahimič, Smejkal (90. Chudada), Hrubý - Všetečka, Manghi, Šimek - Bíro (K), Hauer (68. Dejdar), Novák (46. Skalník). Trenér: Michal Jonáš.

53. Smejkal (pen., 1:2), 56. Smejkal (2:2, as. Rahimič), 64. Rahimič (3:2, as. Šimek), 92. Rahimič (4:3)