03.10.2020 | 16:00 | M | Př.Kopanina
2:3
[0:1]

Druhá porážka v řadě. Po Admiře nestačila Kopanina doma na Kolovraty.

Přední Kopanina - Jakmile se fotbalisté Přední Kopaniny dostali po výhře v Třeboradicích na první místo, přišly dvě porážky a pád z výslunní. Na Admiře prohrála Kopanina 0:2, doma s Kolovraty následně 2:3. Navíc utkání nedohrál kvůli zranění nejlepší střelec týmu a celé soutěže Daniel Urban. Za týden čeká Kopaninu Slavoj Podolí. Bude se hrát poprvé v nouzovém stavu bez diváků.

Zápas s Kolovraty se Kopanině nepovedl. Od začátku se nedostala do zápasu a vyjma krátké pasáže ve druhé polovině první půle to byl unavený výkon, který nudil přítomných padesát diváků (koronavirový limit pro tento víkend).

Kolovraty toho rovněž mnoho nepředvedly. Po vítězství však soupeř prahnul viditelně více a byl odměněn. Hosté získali postupně až náskok 3:0, který navzdory probuzení domácího týmu v závěru uhájili.

Do vedení šly Kolovraty po náhodném gólu, kdy v nastaveném čase první půle trefil obránce Mejdr při odkopu kolovratského Hájka a od něj se míč z velkého vápna odrazil prudce k tyči domácí branky - 0:1 Kolovraty!!!

Druhý gól hostů padl v 70.minutě druhé půle, kdy se obránce Krejčí zapomenul na křídle a nezformovanou obranu překvapil dlouhý nákop na rychlého Hynka. Toho marně naháněl Vik až do vápna, kde Hynek lehkým obloučkem přehodil vyběhnuvšího Cipru - 0:2 Kolovraty.

Za dalších devět minut bylo 3:0. Nejistou obranu Kopaniny překvapil odkop gólmana Bébra od branky natolik, že po zaváhání Kučery a Krejčího fauloval Mejdr v pokutovém území a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Gračko - 0:3 Kolovraty.

Pusťte si záznam celého zápasu FCPK vs Kolovraty právě zde ...

To už na hřišti nebyl zraněný Daniel Urban, který odcházel ze hřiště za stavu 0:1. Přesto Kopanina překvapila, že bez svého top střelce se vrátila do zápasu. V 82. minutě Zemánek, který nahradil právě Urbana, si naběhl na krásnou uličku Vágnera a s velkým přehledem snížil na 1:3. Jen o dvě minuty později kolovratský Vejr fauloval Šultese a Kučera nádherným trestným kopem snížil na rozdíl jedné branky - 2:3 Kopanina.

V nervózním závěru, kde se nastavovaly tři minuty však už branka do hostující sítě nepadla, hosté zdržovali zuby nehty i za cenu žluté karty pro gólmana Bébra. Kopanina si připsala doma druhou porážku a v neúplné tabulce jí patří čtvrté místo.

Daniel Vott (Přední Kopanina):
„Zápas se mi nehodnotí lehce, protože si myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, ale protože hosté dali o jeden gól víc, tak jsme prostě prohráli. Oni hráli velmi organizovaně, zodpovědně, kvalitně. Svoje šance, které vznikly po našich velkých chybách, tak proměnili. My jsme šance, které jsme měli, nedali. První jsme dali až za stavu 0:3 a to už bylo pozdě.”
Jakub Slezáček (Kolovraty): „Utkání bohaté na příležitosti probíhalo v takových vlnách. První část první půle jsme byli lepší a nebezpečnější my, druhou část poločasu domácí. Hned po přestávce jsme měli dvě gólovky, pak zase soupeř. Poté se nám povedlo odskočit až na 3:0 a to se ukázalo jako stěžejní. Soupeř to zdramatizoval dvě brankami v závěru a my jsme zažili druhý infarktový závěr během tří dnů. Za výkon patří klukům obrovské uznání.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Robert Vágner.
Nejlepší hráč Kolovrat: Milan Bébr.

Cipra - Boček, Mejdr (82. Machálek), Krejčí, Kučera - Mainolfi, Nejeschleba, Vágner, Vik (73. Hollmotz) - Šultes, Urban (K, 65. Zemánek). Trenér: Daniel Vott.

82. Zemánek (1:3, as. Vágner), 84. Kučera (2:3, as. Šultes)