FK Admira Praha B
2:0
[0:0]

Kopanina poprvé v sezóně neskórovala. V Kobylisích s Admirou padla 0:2.

Kobylisy - Žádná radost. Fotbalisté Přední Kopaniny vyšli v utkání 6.kola přeboru Prahy gólově naprázdno. Poprvé v sezóně! A jelikož domácí Admira B skórovala dvakrát, vraceli se Kopaňáci k letišti s prázdnou. První gól z penalty, druhý z přímého kopu. V rozmezí dvou minut v závěrečné desetiminutovce. Jinak vyrovnaný zápas. Přesto závěr patřil domácím.

Opět se potvrdilo, že Admira patří mezi nejméně oblíbené soupeře FCPK. Historicky! Ve vzájemných zápasech Kopanina v drtivé většině bodově paběrkuje.

Źádnou změnu v tom nepřinesl ani poslední duel. Bývalý Kopaňák na lavičce Admiry B Pavel Gregor je známý svým kondičním drilem, který aplikuje svým hráčům. A ten rozhodl. V závěru utkání měli Admiráci více sil a protlačili se ke dvěma brankám. V 79. a 81. minutě !!!

Nejprve penalta. Po vlastní zbytečné ztrátě na polovině hřiště přišel rychlý kontr, nedokonalé vystavení do ofsajdu a faul gólmana Cipry. Ten následně vystihl směr střely, ale Pelikán pokutový kop trefil přesně za háčky - 1:0.

Druhá branka přišla vzápětí. Faul Řežábka a přímý kop Heinzela od rohu velkého vápna prošel mezi všemi a zapadl do branky na zadní tyči. Dlouho nic a během dvou minut dva góly a vyřešený zápas.

V neúplné tabulce, kterou narušil déšť a koronavir je Kopanina na třetím místě se šestnácti body z osmi odehraných zápasů. Admira B se na Kopaninu bodově dostihla a díky lepšímu skóre i předstihla. Má však o zápas méně. V čele je Dukla JM s 18 body.

Pozvánka na příští zápas: FCPK vs Sokol Kolovraty (so, 3.10.2020, U Drahušky, 16:00)

Pavel Gregor (Admira B):
 „Vítězství si nesmírně vážíme, bylo to velmi dobře takticky vedené utkání. Obě mužstva se znají. My jsme věděli, jak se připravit na soupeře a kluci až na opravdu maličkosti vydrželi hrát naši taktiku. Bylo to náročné, ale bylo znát, že jsme měli víc tréninků než před Kolovraty. Moc celému týmu děkuji. Stoprocentně bylo klíčem k úspěchu to, že jsme nepustili do šance Šultese s Urbanem. Byli jsme na tuhle dvojici obzvláště připravení, ale jak jsme to dokázali eliminovat, to říkat nebudu. Na to ať si přijde každý trenér sám. Do kabiny jsem nic nesliboval, na Přední Kopaninu, kde jsem hrál, vzpomínám v dobrém. Je to ale už tolik let a hráli jsme proti sobě tolikrát, že už to ani moc nevnímám. Mohu říct, že naše vztahy jsou skvělé. S trenérem soupeře Danem Vottem jsme spolu i hráli, známe se velmi dobře. Bylo to velmi přátelské a kdyby to tak bylo vždy, bylo by to v pořádku. Těší mě, že jsme zamotali čelo tabulky. Věděli jsme, že v případě výhry tam nahoru doskočíme. Dokázali jsme to a jsme ve hře o úplnou špici. Kluci hráli opravdu skvěle.”

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Byla to taktická bitva, takové čekání na první gól. Věděl jsem, že kdo ho dá, tak vyhraje. A vstřelila ho po naší chybě Admira B. Sedmdesát minut to bylo takové čekání na šanci, obrany na obou stranách hrály velmi zodpovědně. Soupeř dokázal dva naše klíčové ofenzivní hráče pohlídat. Sám naopak rozhodl střídáním, kdy dobře hrajícího Pavlatu vystřídal čerstvý Michálek a ukázal, proč hraje třetí ligu. Penalta byla jasná. Prohráli jsme, to se stane. Daleko víc mě mrzí domácí ztráta s Újezdem nad Lesy, tam jsme měli vyhrát.”

Nejlepší hráč Admiry B: Štěpán Skalický.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Luboš Kučera.

Cipra - Mejdr, Tržický, Krejčí, Kučera - Flaks (36. Polanský, 70. Řežábek), Vágner (85. Boček), Nejeschleba, Vik - Šultes, Urban (K). Trenér: Daniel Vott.