SK Újezd Praha 4
5:1
[0:0]

Favorizovaný Újezd na Kopanině dostal pět branek. Urban vstřelil hattrick.

Přední Kopanina - Čekalo se hodně, ale že si Újezd Praha 4 odveze od letiště pět gólů, na to by vsadil málokdo. A stalo se. Kopanina poprvé ve vzájemných zápase v přeboru Prahy nad Újezdem vyhrála. A rovnou pětigólově (5:1)! Po vyrovnané bezbrankové půli padlo šest gólů a z toho pět do sítě hostů. Čistý hattrick dal Urban. Zbylé dva góly přidali Krejčí a Šultes.

Anglické deštivé počasí neodradilo diváky od návštěvy atraktivního utkání. A nemuseli litovat. V první půli se hrál svižný fotbal, ve kterém gól nepadl navzdory řadě šancí. Více jich měli hosté, kteří se netají postupovými ambicemi do divize.

Po přestávce už začaly padat i branky. První dal Jiří Krejčí, který se nádherně zbavil obránců při trestném kopu Kučery a hlavičkoval neomylně. Újezd však záhy srovnal rovněž po standardní situaci, když Doležel po nepřehledné situaci dostal míč za brankovou čáru.

Přesně po hodině hry se trefil Urban, kterého vyslal parádním míčem do uličky Kučera a nejlepší střelec posledních dvou sezón ukázal, že mu je jedno jakou nohou střílí. Svou "slabší" pravou zakončil neomylně. První gól Urbana v nové sezóně!!! A když na druhé straně Kopanina vzápětí přežila střelu do tyče a skákající míč po brankové čáře se vrátil zpět do náruče ležícího Cipry, mohla začít sladká závěrečná půlhodina pro domácí fanoušky.

Hosté otevřeli obranu s cílem vyrovnat a to se jim krutě vymstilo. Další průnik Urbana zakončený přesnou ranou k tyči znamenal 3:1. Trestný kop Urbana prolétl Bojčukovi skrz rukavice a bylo to 4:1. Urban čistý hattrick!!!. Na konečných 5:1 upravil Šultes, kterému před prázdnou branku předložil míč opět nezastavitelný Urban. Další šance například Bočka nebo Kučery zůstaly nevyužity.

Po minulé prohře se Zličínem (video) odcházeli fanoušci modročervených nyní nadmíru spokojeni. Výrazné vítězství jejich týmu a návrat střelecké formy Daniela Urbana je navnadil na další zápasy. Tím nejbližším bude utkání proti Viktorii Žižkov B. Bude se hrát na hlavním aktuálně druholigovém stadiónu, kde však budou platit přísná hygienická pravidla, která omezí i počet diváků vpuštěných na stadión.

Daniel Vott (Přední Kopanina):
 „Po fiasku minulý týden jsme to potřebovali napravit. Takže pro nás strašně důležité vítězství. Celý týden jsme se na to připravovali. Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř. Pomohli jsme si standardkami, což bylo strašně důležité. První poločas byl vyrovnaný, ale Újezd měl tři velké šance, my jednu. Podržel nás gólman. Rozhodl gól na 3:1 a přežili jsme tam ještě jednu šanci, kdy trefili tyč. Jakmile to otevřeli a chtěli s tím něco dělat, mohlo tam být gólů ještě víc.”
Karel Jeřábek (Újezd Praha 4): „V prvním poločase jsme bohužel neproměnili ani jednu z velkých šancí. Trest přišel po přestávce, kdy jsme dostali lekci z produktivity. Do čeho kopli, to tam spadlo. To se stane. Tahle soutěž nemá favorita.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Daniel Urban.
Nejlepší hráč Újezdu Praha 4: Ondřej Vrabec.

Cipra - Kučera, Tržický, Krejčí, Karbulka - Boček (77. Hollmotz), Vágner (83. Mejdr), Nejeschleba, Vik - Šultes (89. Mboula), Urban (86. Mainolfi). Trenér: Daniel Vott.

52. Krejčí (1:0), 60., Urban (2:1), 70. Urban (3:1), 77. Urban (4:1), 79. Šultes (5:1, as. Urban)