FC Zličín
1:4
[1:2]

První výhra zapomenuta. Kopanina padla v domácím premiéře se Zličínem.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny nepotvrdili v přeboru Prahy dobrý start z úvodního kola. V domácí premiéře nečekaně odevzdali všechny body Zličínu navíc čtyřikrát inkasovali! Hrdinou utkání se stal bývalý hráč FCPK Dominik Vašut, který v dresu Zličína skóroval třikrát. Domácí kanonýr Urban na svůj první gól v sezóně stále čeká. Jedinou branku Kopaniny dal Nejeschleba.

Branka Nejeschleba, jeho druhá v sezóně, byla jedinou radostí domácích fanoušků. Ti jinak sledovali trápení modročervených, kteří se utápěli v neplodných kombinacích v nedůležitých částech hřiště a když šlo do tuhého, nic nevymysleli.

Kanonýr Urban na jedinou branku přihrál a ve druhém poločase trefil pěkně z trestného kopu do tyče. To bylo však vše! Jinak se stahoval pro míče hluboko do středu a stran pole, takže na hrotu měli obránci soupeře pohodičku. Zkušená osa Kopaniny v tomto zápase jednoznačně selhala.

Zličín toho na Kopanině moc nepředvedl, přesto mu to stačilo. Mužstvo bylo nabuzené a dobře oganizované. A mělo Vašuta! Ten přišel na hřiště jako střídající hráč těsně před poločasem a třemi brankami rozhodl zápas.

Kopanina nepotvrdila body z venku, což je velká škoda. Teď se bude muset zvednout proti největšímu favoritovi soutěže. V sobotu přijede k letišti Újezd Praha 4. A pak čeká venku rezerva druholigového Žižkova. Na partu trenéra Votta čekají ostrá dvě kola, ze kterých tým po výsledku se Zličínem rozhodně nemůže odejít s prázdnou.

Daniel Vott (Přední Kopanina): „Porážka 1:4 je poměrně krutá, ale zasloužená. Zličín proměnil z pěti situací čtyři, když si pomohl dvěma standardkami. My jsme jich zahrávali spoustu, akorát jsme je velice špatně řešili. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě. Vašut byl rozdílový hráč, nám Urban góly nedává, není v pohodě.”
Miroslav Vašut (Zličín): „Hráči si po prvním domácím zápase uvědomili, že ho pokazili. K tomuto utkání přistoupili úplně jinak. Šli jsme do toho s tím, že chceme překvapit a na Kopanině vyhrát. Utkání se nám povedlo a rozhodla naše druhá branka v nastavení prvního poločasu. Přidali jsme třetí branku a pak už jsme si to hlídali. Pro nás jsou to cenné tři body a jdeme dál.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ondřej Nejeschleba.
Nejlepší hráč Zličína: Dominik Vašut.

Cipra - Mejdr, Tržický, Krejčí (60. Průša), Vik - Kučera - Hollmotz (60. Mainolfi), Boček, Nejeschleba, Vágner - Urban. Trenér: Daniel Vott.

18. Nejeschleba (1:1, as. Urban)